Skocz do zawartości

Bonfire


TeeGee

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

Ta, Darkest Dungeon jest zaskakująco podobne, co nas zmusiło do lekkiej zmiany kierunku z nową wersją (bo ich klimatu i grafiki nie przebijemy w bezpośrednim starciu). U nas wszystko jest bardziej streamlined i mniej losowe, ale sam sposób generacji leveli i encounterów jest podobny. Zresztą możesz obczaić stare demo. Pod tym względem niewiele się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko oni tam ostro skopali z grindingiem i masa ludzi się poddaje nie dochodząc nawet do połowy gry bo już się nią znudzili.

No ale fakt mają dobry klimat i fajne animacje, na pewno lepiej zrobione niż u ciebie mimo że też są to pojedyncze sprity, ale zdaje się że kończyny postaci rozdzielili osobno dlatego zwykłymi transformacjami ładniej było to zaanimować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się w ogóle dość mocno zawiodłem Darkest Dungeon. Głównie przeszkadzała mi losowość wszystkiego i to jak długo trwa jedna tura z powodu nawału komunikatów. No i ten grind. Daleko nie dotarłem.

 

Będąc zupełnie szczerym, uważam, że mamy fajniejszy design gameplayu. Tylko to ma małe znaczenie - szczegóły mechaniki to coś, o czym mogą sobie pogadać zaprawieni gracze, ale do tego muszą najpierw te gry kupić (i w ogóle zwrócić na nie uwagę). I tu oprawa DD będzie nie do pobicia - zwyczajnie nie dysponuję takim zespołem/budżetem jak oni.

 

Dlatego musimy kombinować w nieco inną stronę. Skupić się na aspekcie podróży, na luźniejszej stylistyce, na charakternych postaciach. Sam nie wiem czy coś z tego będzie, ale robienie tej gierki sprawia mi fun, więc chcę spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Losowość nie jest aż tak duża jak się już ogarnie na którym encounterze użyć jakiego itemku i jakiej postaci ( która ma do odpowiedniego wydarzenia odpowiednie resisty ), w dodatku generowanie tych korytarzy są ubogie, zbyt powtarzalne, nie ma żadnych ciekawszych rzeczy np jakieś tajemne przejścia. Obczaję sobie twoją gierkę. W DD gram 4 dzień z rzędu i gdybym nie był tak wytrwały w grindowaniu to już 2 dnia bym rzucił tą grę w cholerę :P

Ale masz rację tego się dowiadujesz dopiero po zakupie gry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi raczej o losowość samych mechanik niż generowanie leveli.

 

Przykładowo, z moich własnych doświadczeń:

- Mam sobie drużynę.

- Walczę z potworami, ale są słabe rzuty na kościach i w ogóle ich nie trafiam.

- Moja drużyna zaczyna szaleć, ale fartem dostaje tylko te pozytywne efekty.

- Przetaczam się przez resztę dungeonu jak kosiarka, bo wszyscy napakowani bonusami.

 

- Podejście drugie, ta sama drużyna, ten sam dungeon.

- Walczę z potworami i tym razem rzuty idą dobrze. Wygrywam.

- W drugim encounterze już niestety poszło gorzej i wszyscy są szaleni.

- Reszta walki to oglądanie komunikatów, że bohater X nie ruszył się bo Y.

- Wszyscy giną.

 

Czasem to miało swój klimat, ale w końcu zacząłem mieć wrażenie, że moja taktyka jest w tym wszystkim drugorzędna i bardziej liczy się grind i cierpliwość. Ale grę kupiłem, więc moja strata. :P

 

W Bonfire sytuacje wyjściowe są losowe, ale potem już prawie wszystko zależy od skillu gracza. Tylko teraz muszę wykombinować jak zachęcić ludzi do gry, żeby w ogóle mieli okazję docenić tę różnicę. Dlatego tak dużo czasu spędzamy nad zmianą grafiki, efektami i wymyśleniem odpowiednio fajnego konceptu na całość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Skapowałem się, że nic tu nie wrzucałem od miliona lat, a pracuję nad gierką codziennie.

 

Ostatnio klepie scenki wprowadzające nowych bohaterów - tu Assassin i Pyra:

assassin_intro.gif

 

boncutscene.gif

 

System scenek jest o tyle fajny, że korzysta z faktycznych zasad gry. W ten sposób niektóre przerywniki mogą być w pełni grywalne, albo miksem akcji gracza i tych zaskryptowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nie podoba mi się efekt "idle" postaci który polega na rociąganiu w pionie sprite zamiast animacji,wygląda to totalnie z czapy.Do tego outline w niektórych przypadkach (najbardziej afro murzyn) mocno rzuca się w oczy.Generalnie dla mnie liczy się tylko gameplay więc tego elementu jestem najbardziej ciekaw i zapowiada się interesująco-graficznie wcześniej jakoś większe wrażenie na mnie robiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Co do "idle", to ja bym im odciął głowy jako druga grafika i tylko rozciągał tułów i nogi, a głów nie - powinno to wyglądać naturalniej. Oczywiście najlepsza by była animacja z spine i morph, ale tego GM nie obsługuje i ciężko to wprowadzać na tym etapie silnika.

Wersja z osobną głową wymaga jedynie przesunięcia layerów w photoshopie i ustawienia origina na dole głowy, przy okazji postaci mogły by kiwać na "tak" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

gnysek ma dobry pomysł. Ale mi akurat nie przeszkadza aż tak bardzo idle, jestem pod dużym wrażeniem dopracowania tych wszystkich efektów. Postaci też bardzo ciekawie wymyślone, przynajmniej takie wrażenie odnieść można z tych materiałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do idle, to już widziałem podobne komentarze, więc też o tym myślę. GM Studio akurat obsługuje animki ze Spine'a, ale ja o tyle ich nie lubię, że bez solidnych podmalówek robią bardzo "flashowy" efekt. Może faktycznie odcięta głowa + zamienienie rozciągania na kiwanie (takie jak Photoshopowy shear) dałoby radę. Kiedyś wypróbuję.

A spójność... Kurde, mi się to wszystko spina, ale też gapię się na to tyle czasu, że mogłem po prostu przywyknąć. Komuś jeszcze nie pasuje? Jeśli tak, to co konkretnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Pewnie chodzi o to, że każda postać wydaje się z innej epoki - wojowniczka z tarczą i niemal steampunkowy pyromancer faktycznie mogą nieco nie pasować - ale! nie znamy przecież fabuły i tła innych wydarzeń w grze, więc ja bym akurat ich nie skreślał. Bo może właśnie to jest główny zamysł i atut, że to taka paczka niepasujących postaci, co się ze sobą zgra w drużynę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

ja bym sprawdzil jak to wyglada jakby wszyscy mieli outliny ciemniejsze niz wnetrze sprajta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, TeeGee napisał:

Ktoś jeszcze coś w sprawie tego nowego idle? 

W kwesti stara animcja kontra nowa, nowa jest dużo lepsza. Natomiast ogólnie nie podoba mi się rozciąganie sprite'a jako całości. Gdyby był podzielony na kilka części wyglądałoby to lepiej. Np. Undertale tak miało i tam wyglądało to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...