Skocz do zawartości

[Zombie] Wyspa Żywego Czegoś


sunflower

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Wyspa Żywego Czegoś

 

Gatunek: Logiczna

 

Opis: "Wyspa Żywego Czegoś" jest grą związaną z zombiakami. Na pewną wyspę przybywają ludzie z innego kontynentu, i niby mają pokojowe nastawienie, a tak naprawdę to kolonizatorzy jedni wredni podstępni! W dodatku gdyby przejęli kontrolę nad tą wyspą, mogliby uzyskać dostęp do tajników władania żywiołami, a znając rozsądek ludzki, nie skończyłoby się to najlepiej. Dlatego przeciw nim występuje miejscowa szamanka voodoo, która może przemieniać ludzi w zombie i przejmować nad nimi kontrolę.

Celem każdego poziomu jest zamiana wszystkich ludzi na planszy w zombie. Gra póki co zawiera 6 poziomów tutorialowych, jeden zakończeniowy, 20 chamskich fillerów i trzy faktyczne, mające trochę wspólnego z Sokobanem, chyba. ^^'

A, i poza tym wstęp i zakończenie, które to są bardzo ważne (opcja pokazania zakończenia wyświetli się pod wprowadzeniem jak się ukończy wszystkie 30 poziomów)! Udźwiękowienia niestety nie ma, byłam zajęta innymi rzeczami. ^^'

A Threef jeszcze chciał żebym zrobiła animację postaci. Pfft!

 

Download:

http://www64.zippyshare.com/v/49597112/file.html (wersja najbardziej aktualna)

http://www26.zippyshare.com/v/90022908/file.html (wersja jakby się czepiali że tamta wyżej to za późno, bo po 20; ale Chell wyraził sprzeciw właśnie o tejże 20, więc tak jakby sam się spóźnił)

 

Rozmiar pliku: 3MB archiwum, 6MB po rozpakowaniu

 

Autorzy:

 

 

Programowanie:
Sunflower

Fabuła:
też Sunflower

Grafika:
również Sunflower (posługując się Inkscapem; m.in. stąd wzięłam teksturę papieru)

Muzyka:
nie zdążyłam :<

Screeny:

Wybór poziomów

Jeden z tutoriali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie marnowałaś czasu przeznaczonego na tworzenie. ;)

 

++ Ogólnie bardzo przyjemnie się gra.

+ Grafika jest miła dla oka.

+ Rozgrywka wymaga przemyślenia, gdzie co przestawić.

+ Łatwo się połapać w sterowaniu.

 

5/5! Myślę, że Boad będzie musiał się postarać, żeby wygrać. :)

 

E: będziesz to jeszcze dalej robiła, czy zostawiasz w obecnej postaci? proszę, dopieść to, wtedy dostaniesz ocenę 6/5! :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe, że będę to to dopieszczać, ale to raczej po tym jak już miną wszystkie pojedynki z GMDuel. Oryginalna koncepcja była nieco bardziej rozbudowana (zresztą sporo czasu straciłam na przygotowanie systemu pod zaklęcia których w końcu i tak z braku czasu nie umieściłam! >.<), więc prawdopodobnie wyjdzie tego nieco więcej. ;)

W każdym razie bardzo miło że się podobało. ^ ^' Tak swoją drogą, dotarłeś do zakończenia? :3

 

(przy okazji ciekawostka: cała gra, włącznie z menu, może być sterowana i klawiaturą i myszką!!1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orgazmicznie pozytywnie wykonanie.

 

+Za joke ktory dal mi do myslenia czy ktorys z tamtych ludzi nie jest przypadkiem nekrofilem.

Wtedy jak rozpozna zombie...

 

Podoba mi sie bardziej od tamtej drugiej gry, powinno wygrac.

Jest to 100% legit minigra w ktora ktos by mogl sobie z nudow luzem pograc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plus ze wciąga, najbardziej mi się podoba ze wszystkich gier robionych pod gmduel jak na razie, trochę za dużo tekstu na początku ze az oczy bolały wiec większości nie czytałem. 6 lvl wyczailem ze dalo się przejść na 2 sposoby i jeden z tych sposób był zbugowany(dokładniej jeśli ksiezniczka pojdzie najpierw zamienic tego pod swoją startowa pozycja przed zabraniem energii przez zombie (albo zamiast), zatrzyma się na 1 kratce na moście bez powodu i nie będzie mogla wejść na druga -.^), szkoda ze na razie tylko tyle lvlow :P będziesz to kontynuować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładniej jeśli ksiezniczka pojdzie najpierw zamienic tego pod swoją startowa pozycja przed zabraniem energii przez zombie (albo zamiast), zatrzyma się na 1 kratce na moście bez powodu i nie będzie mogla wejść na druga -.^

 

Ke? :blink:

Mógłbyś mi opisać krok po kroku jak uzyskałeś tego buga? Bo z tego co tutaj napisałeś to ni diabła nie mogę wywnioskować jak udało ci się to uzyskać i właściwie *co* uzyskać. ^^'

 

 

A jak już wcześniej napisałam, projekt zamierzam kontynuować po GMDuel. :)

 

A dotarł ktoś do zakończenia, hm? ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doszedłem do pierwszego pomarańczowego etapu i tam utknąłem. Gra jest świetna i możesz liczyć na moje wsparcie gdy będziesz chciała to dokończyć. Teraz chciałbym zagrać w grę twojego przeciwnika, ale nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu spróbuj przejść 6 poziom dwoma innymi sposobami i jak oba będą dzialaly to znaczy ze cos u mnie zrobilo się nie tak, chociaż jestem przekonania ze jeśli chodzi o pliki exe z gma to nic nie dzieje się bez przyczyny

Ja doszedłem do pierwszego pomarańczowego etapu i tam utknąłem. Gra jest świetna i możesz liczyć na moje wsparcie gdy będziesz chciała to dokończyć. Teraz chciałbym zagrać w grę twojego przeciwnika, ale nie mogę.

nie ma pomarańczowego etapu ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elevator: nie znam drugiego sposobu przejścia poziomu 6, chyba, żeby przyjąć bardzo szeroką definicję "drugiego sposobu". O.o' Jedyny sposób jaki znam zaczyna się od zamiany tego zombiaka po prawej, bo ten niżej jest po prostu nieosiągalny na samym początku. O.o'

 

Threef: masz na myśli poziom 16? Bo to jest pierwszy pomarańczowy etap który nie jest fillerem o kształcie pokeballa. :P

A jeśli nie pobieramy z zippyshare dwóch różnych plików, to przejście wszystkich poziomów powinno być jak najbardziej możliwe, tak jakby co. ;)

 

 

Co do gry Boada: tak, czytałam o problemach z rozdzielczością. No cóż... ^^'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...