Skocz do zawartości

Przyszłość języka Delphi ?


TomekPopek21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie na studiach już 2-gi semestr mam zajęcia z programowania w Delphi i muszę powiedzieć że język ten bardzo mi się spodobał. Mam jednak pytanko: język ten jest chyba mało popularny i czy warto go poznać lepiej (czy znajdę pracę) i czy w przyszłości będzie on rozwijany i stosowany ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Akurat Matlab to jest do czego innego i też go używaliśmy - mielismy faceta z rach. prawd. co generował randomowe zadania dla każdego (taki generator zadań), gdzie liczby były typu ułamek z 20 miejscami po przecinku, ale każdy miał tę samą treść i układ - wystarczył jeden program i 120 osób rozwiązywało zadanie w minutę.

Ale zgodzę się z TP - to taka sama porażka dzisiaj (można poznać jako ciekawostkę, ale pracy w tym raczej nie dostaniesz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...
Ja z kolei na pierwszym roku mam samą Javę, dobrze że nie ma takich pierdół jak Delphi.

To tak jakby uczyć się łaciny do komunikacji.

istnieją duże rozbieżności programowe między różnymi uczelniami. tak więc nie ma się co dziwić, że absolwent absolwentowi nie równy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

istnieją duże rozbieżności programowe między różnymi uczelniami. tak więc nie ma się co dziwić, że absolwent absolwentowi nie równy.

Myślę, że Twój post nie wnosi wystarczająco, żebyś odświeżał temat z przed 3 miesięcy ;)

Wiem, że jesteś nowy, dlatego chciałbym Ci zwrócić uwagę, byś spoglądał czasem na datę, chyba, że chcesz w przyszłości wygrać nagrodę Archeologa Dekady jak Szymek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
dawno temu też mnie Delphi uczyli. po co? a nie wiadomo...

 

Myślę, że Twój post nie wnosi wystarczająco, żebyś odświeżał temat z przed 2 miesięcy ;)

Wiem, że jesteś nowy, dlatego chciałbym Ci zwrócić uwagę, byś spoglądał czasem na datę, chyba, że chcesz w przyszłości wygrać nagrodę Archeologa Dekady jak Szymek :jezor:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się, ktoś odkopał temat, to dorzucę moje 3 grosze.

 

W podstawówce na kółku informatycznym uczyliśmy się Turbo Pascala. Już wtedy (wczesne lata '00) ten język był uznany za nieprzydatny i przestarzały. Wówczas królował Visual Basic 6, czysty C i Delphi. Ale pierwszym językiem z jakim przyszło się nam spotkać był QuickBASIC :D Eh, wspomnieia.

 

Gdy znalazłem Game Makera (wersja 4 bodajże?), na początku skryptowałem w składni Delphi/Turbo Pascala. Potem stopniowo zacząłem się przestawiać na składnię pseudo-C, i w sumie dzięki niej zainteresowałem się PHP i C++.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Myślę, że Twój post nie wnosi wystarczająco, żebyś odświeżał temat z przed 2 miesięcy ;)

 

gwoli ścisłości - 24.10.2012 - 12:09 :) Miałeś chyba na myśli "odświeżał temat nieaktywny od 2 miesięcy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...