Skocz do zawartości

Walka turowa rodem z heroes 3


Rekomendowane odpowiedzi

Już jakieś 4 miesiace temu zrobiłem ten przykład, ale nie dokończyłem go :P Teraz też nie jest skończony ale to co najważniejsze jest i może przyda się innym.

Parametry jednostek ustawiane w pliku UnitsDatabase.txt

W objekcie o_BattleControll w room starcie są ustawiani wrogowie, gdzie mają stać ich id itp.

Zrobieni są wrogowie chodzący, atakujący dwukrotnie(jako umiejetność), latający i strzelający.

Troche czasu pewnie zajmie komuś ogranięcie wszystkiego ale zobaczymy.

Jak mi się zachcę to uporządkuje wszystko bardziej i dorobie czary, AI, przeciwników na dwie kratki, wybór jednostek przed walką, wygraną itp ;)

Wykorzystałem tu przyklad od Dark Exilera "Hexagonal Grid Engine" tylko go lekko zmodyfikowałem, zmodyfikowane skrypty leżą poza folderem "Hexagonal Grid Engine".

Prawie wszystko opiera się na tablicach, wiec jesli ktoś ich nie ogarnia to polecam się tym zająć bo tablice to potęga ;).

 

Screen:

screenshot109vc.jpg

 

Download: https://gmclan.org/up2856_3_heroes.html

(1.5mb zip + w środku plik UnitsDatabase.txt )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi się zachcę to uporządkuje wszystko bardziej i dorobie czary, AI, przeciwników na dwie kratki, wybór jednostek przed walką, wygraną itp smile2.gif

Wykorzystałem tu przyklad od Dark Exilera "Hexagonal Grid Engine" tylko go lekko zmodyfikowałem, zmodyfikowane skrypty leżą poza folderem "Hexagonal Grid Engine".

Uporządkuj koniecznie, dokończ, proponuję zrobić własną siatkę, a poleci do zasobów na stronie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Silnik jest jednym słowem zaje***ty, ale wykryłem jeden błąd:

-Czasem, jak zginie jednostka przeciwnika i a następna tura jest jej, to nic się nie dzieje, tzn żadna jednostka nie może się ruszyć i trzeba kliknąć ten ostatni przycisk.

Dodatkowo mógłbyś dodać, że coś się dzieje po przegraniu jednej ze stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...