Skocz do zawartości

Untitled strzelanka


Exigo

Rekomendowane odpowiedzi

Pomyślałem że wrzucę. Dawno temu napisałem shootera, projekt się rozrastał (za bardzo), ale sposób w jaki wszystko implementowałem był "addytywny". Doszło do tego że nie mogłem tego ogarnąć, a zmiana kodu gry była niemożliwa. Teraz piszę wszystko od nowa, z głową, i z planem. Poniżej link w wersji "_v15". ; )

 

https://gmclan.org/uploader/3290/exigotestgame.zip

Hasło "gmclan".

Fajnie jeśli napiszecie czy wam wogóle się odpala, jak chodzi, etc.

 

 

@Edit:

wykrywanie_krawedzi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W założeniu przewidywałem że każdy ma jakieś gpu. ; )

Czyli jednak trzeba by to przemyśleć jeszcze raz, i dodać możliwość personalizacji opcji graficznych (on/off upiększaczy).

 

hehe, lamy, a mi się odpaliło na moim nędznym sprzęcie netbookowym.

Czyli mam jakieś gpu, cokolwiek to jest. Ale będzie mi się lepiej spało z tą świadomością.

 

mam 4/30 FPS. W trakcie obrotu obraz rozmazuje się tak niemiłosiernie, że łzy spływają mi po policzku. Ale ja mam baardzo powolny komputer. Jak już uspokoi się ekran, to jest to piękne. Dynamiczna gra kolorów, w ogóle uwielbiam takie połączenia ciepłych barw z zimnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Pomyślałem że wrzucę. Dawno temu napisałem shootera, projekt się rozrastał (za bardzo), ale sposób w jaki wszystko implementowałem był "addytywny". Doszło do tego że nie mogłem tego ogarnąć, a zmiana kodu gry była niemożliwa. Teraz piszę wszystko od nowa, z głową, i z planem. Poniżej link w wersji "_v15". ; )

 

https://gmclan.org/uploader/3290/exigotestgame.zip

Hasło "gmclan".

Fajnie jeśli napiszecie czy wam wogóle się odpala, jak chodzi, etc.

Po coś istnieje ten schemat tematu, pomimo, że tu jesteś mistrzem na forum to chociaż jakieś info najważniejsze mógłbyś wrzucić (np. screeny).

 

edit co do gry:

 

zmieniło mi rozdziałke na -1000 całego ekranu, nic się nie włączyło. Włączyłem jeszcze raz przy zjebanej rozdziałce to się w końcu włączyło, niby 30/30 fpsów, ale widoczność najsłabsza od tych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

1920x1080 przed, a po nie sprawdzałem, ale taką, że okno od gry mi wystawało poza ekran z 2 pixele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem co się pieprzyło. Bug fixed. Danke!

(tzn. mam nadzieję)

 

 

@Edit:

Tu jest naprawiony exek, z prowizorycznym plikiem "opcje". Plik rungame.txt wrzucić do /data. Z niego jest kompilowany skrypt przy odpaleniu gry.

https://gmclan.org/up3290_3_fix.html

Prosił bym o sprawdzenie czy zadziałało. ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

mmmmmm.... najbardziej profesjonalny wygląd gry 2d jaki kiedykolwiek widziałem

no i śmiga mi na dobrych fpsach

a pojawiający się interfejs to bajeczny po prostu

 

czapki z głów mistrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto człowiek, który wciska fizykę gdzie się da. :)

 

Widzę, że wzmocniłeś światła, ale dalej nie wiem czy wszystko będzie wystarczająco czytelne jeśli powiedzmy zrobimy jakiś ciasny korytarz. Zrezygnowałeś też chyba z efektu wybuchów, nie?

 

I wiesz co, podrzuć może wersję pod 1920x1080 z pełnym ekranem. Zobaczyłbym jakby to wszystko wyglądało na dużej rozdzielczości ( i przy okazji jak poradzi sobie z tym normalna karta graficzna ) bo teraz aż mnie kusi o stwierdzenie, że gra jest nieczytelna przez ilość efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez wszystko cacy chodzi.

Moze to jest poczatek ale jesli z tego zrobisz gre (co za pewne zrobisz) sprobuj na niej zarobic :)

Blur jest troche przesadzony gdy myszka jest za bardzo odalona od postaci ale, tak to wszystko wyglada ######ASCIE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Mój boże! Świetne! Wszystkie efekty wyglądają piorunująco! Jeszcze nigdy nie widziałem tak dobrej pod względem graficznym gry w GM :D. Rewelacyjny bloom i ogółem całość! Życzę powodzenia :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...