Skocz do zawartości

blender- nakładanie tekstury


pamparampa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio po raz kolejny postanowiłem spróbować ogarnąć blendera :D no i jestem przy nakładaniu tekstury i nic... wszystkich sposobów chyba próbowałem i za nic w świecie nie mogę zobaczyć tej tekstury na obiekcie. Bardzo proszę o dokładne wytłumaczenie, jak to zrobić

 

Edit: Właściwie to już rozwiązałem ten problem, zrobiłem wszystko od nowa i działa, ale nie wiem co wcześniej konkretnie było źle. Teraz pojawił się nowy problem: mam model w kształcie ostrosłupa czworokątnego i chce nałożyć na niego teksturę dachówki tak, żeby była pionowo a mi się robi obrócona tak, że jest równoległa do krawędzi bocznej. Jest jakaś opcja, żeby to obrócić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego masz Blendera starego czy nowego z tym nowym interfacem?

 

Jeżeli nowego to:

 

1. Przeciągasz plik z teksturą na okno blendera w miejsce twojego modelu. To ci nakłada texturę UV

2. W trybie obiektów przechodzisz do zakładki "texture"

3. Klikasz type wybierasz "Image or Movie"

4. W polu niżej "Image" Klikasz ikonę obrazku ( na lewo od przycisku "+ new" ) wybierasz tam swoją texturę

5. Zjeżdżasz niżej do pola "Mapping" i w nim wybierasz cordinates > UV

 

Textura nałożona

 

EDIT:

 

Co do tego twojego cona to swoją texturę możesz obrócić w edytorze "UV/Image Editor" o ile textura materiału ma włączone cordinates > UV 5. punkt wyżej.

Żeby modyfikować UV w edytorze "UV/Image Editor" to musisz być w "edit mode" i mieć zaznaczone wszystkie fejsy modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...