Skocz do zawartości

Space


Bedziom

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Space

 

Gatunek: eee...? Latanie i zbieranie punktów...?

 

Opis: Latamy sobie stateczkiem kosmicznym, omijamy przeszkody i zbieramy punkciki. W tylu słowach można opisać rozgrywkę. W grze są 3 poziomy - 2 polegające na zbieraniu punktów i 1, w którym leci się w prawo i tylko omija przeszkody. Space'a robiłem na informatykę, jeszcze planuję dorobić kilka poziomów. Wiem, że każdy z Was mógłby to zaprogramować w mniej niż jeden dzień, ale to jest taka minigierka, ciekawostka :P

 

Download: https://gmclan.org/up7577_4_Space.html

Rozmiar pliku: 2.2mb

 

Autorzy:

Wszystko:
ja (grafika rysowana ręcznie, programowanie ofc ja, muzyka zrobiona w FL Studio, fabuły nie ma)

Screeny:

scrrr2.png

scrrr1.png

 

Sorry za ten prostokącik "AC Mode", ale zepsuł mi się trochę laptop i cały czas wyświetla się ten durny komunikat. W czasie rozgrywki oczywiście go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo pomyślałem.

 

A sama rozgrywka to już bezsens. Cel - zbierać punkty i nie wpieprzyć się na skały, które stoją w miejscu. Omijanie przechodniów na ulicy jest bardziej wciągające

I znów wyszedłem na hejtera bedzia, huraa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pablo-GM - a TG miał coś takiego...? A tak, miał. Racja.

@Explosivo - rozumiem, nie podoba się rozgrywka. Any ideas?

@Cordoba - pożyjemy zobaczymy, może jednak coś z tego zrobię.

@Karolo - nom, krótko to robiłem, to prawda. Da się tak przejść ten drugi poziom? :poster_oops: No i "przeszedłeś" a nie "przeszłeś" :P

@Skowron - serio grafa Ci się podoba a muza serio aż taka zła? ;x Dzięki za ocenę.

@up - "Shot" miał być tytułem roboczym, ale przylgnął, a "Space" miał być na informatykę, więc nie zajmowałem się nazwą jakoś specjalnie - ważne, żeby była jakakolwiek :P A taki mój poboczny projekt "Bang" też ma niezłą nazwę, co? :D

 

Ogólnie to dzięki za oceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałem 3 żeby wyszło na to że jestem miły

oh yeah

 

a TG miał coś takiego...? A tak, miał. Racja.

[sPEECH 13/50]

 

rozumiem, nie podoba się rozgrywka. Any ideas?

Jak dla mnie, to zbyt ubity schemat żeby z tego zrobić coś dobrego. Zabierz się lepiej za jakiś nowy pomysł, bo to tak jakbyś chciał wskrzeszać tetrisa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, Space jest graficznie podobny do tego, co TG wymyślił.

Pozwól jednak, że wyjaśnię - co do rysowania, to to po prostu fajnie wygląda - to stwierdziłem po patrzeniu na gry Propy. A co do pomysłu na kosmos, to tak po prostu wpadł :)

 

Ale jak chcecie, to uważajcie, że chamsko zrzynałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejdźcie z Bedzioma! Mówię poważnie! Dla mnie każda grafika w jego grze jest placeholderem i dobrze mi się żyje z świadomością że one i tak tam zostaną! Grunt że ma tam jakąś grafikę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem kilka minut, i powiem tak:

- grafika - generalnie ciekawa, może nawet przyjemna, nie razi w oczy. Podoba mi się tło kosmosu, chociaż tych "gwiazd" mogłoby być mniej.

- muzyka - nic specjalnego, takie coś można zrobić z dwóch sampli w VDJ.

- rozgrywka - miło się zbiera punkty, ale nie jest to wciągające. Mógłbyś zrobić coś takiego, że zamiast zbierania punktów musisz obsadzić określone planety astronautami, wtedy masz też zaczątek fabuły. A żeby zająć planetę, trzeba wyeliminować znajdujące się na niej obce cywilizacje. I proszę cię, pozbądź się informacji typu "obiekt który przy kolizji spowalnia statek". Obiekt, kolizja - to rzeczy normalne dla programisty, gracz-nie-informatyk skusiłby się raczej na coś innego.

Ogólnie gra zasługuje na jakieś 3-4 na 5, biorąc pod uwagę że jest to dopiero pierwsze demko. Shot był chyba gorszy gdy dałeś download pierwszej wersji. Space nie jest wciągający, ale na chwilę gry względnie przyjemny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...