Skocz do zawartości

Revenge 4


dyzmek

Rekomendowane odpowiedzi

Mi chodziło o to, że nie jest tak, że w każdej z książek jest to samo...

 

A ja nie uważam Karola za mało inteligentnego.

Poza tym, to czy oglądaliście Przesłanie Prawdy? Jak nie, to zobaczcie, a zrozumiecie, że pisząc coś o kimś tak naprawdę opisujecie siebie, nie jego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 110
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności

Tak się składa, że może być "liniowa" i "nieliniowa" fabułą poza grami. Bywają rościutkie fabuły oparte na zasadzie "od przypadku do przypadku", czyli - jeden wątek, w nim sklejone ze sobą kilka epizodów, niemających ze sobą nic wspólnego. Jak np. wyprawa w lochy ze skarbem. Sklejamy ze sobą: epizod "walka ze smokiem", "ucieczka przed toczącą się kulą", "ucieczka z pokoju iluzji" itp. i mamy taką tam "fabułę". Można te epizody dowolnie usuwać, mnożyć, mieszać itp. Przykład - dowolna kreskówka typu Tom & Jerry, gdzie w sumie mamy nie tyle fabułę, co serię kilkusekundowych skeczy na ten sam temat, "Jerry dokopuje Tomowi".

 

Fabułą nieliniową można nazwać złożoną, wielowątkową historię, w której poszczególne wydarzenia splatają i zazębiają się; już w początkowych postępkach bohaterów widać zapowiedzi odległych zwrotów akcji, a z kolei echa jakiejś ważnej czynności odnaleźć można i w kolejnych rozdziałach. Każde zdarzenie, każdy epizod jest tu ważny i wynika logicznie z poprzednich oraz jest niezbędny do wywołania kolejnych. Nie da się niczego wyjąć, wykasować żadnej sceny bez rozwalenia połowy fabuły. Przykładem - a choćby jakakolwiek dłuższa powieść, Władca Pierścieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikas nie nazywaj mnie lamusem dobra ? nie chcesz nie graj to jest prosta strzelanka a nie jakieś modern warfare 2d kolejna i być może ostatnia odsłona przygód zielonego więc trzymaj dla siebie swoje zdanie jeżeli ma być ono złe bądż poniżające kogoś czy każdy kto wspina się po mału na górę programistyczną musi być spychany przez takich jak ty ? ludiz pełnych ironi dogryzajacych innym , chyba nie wiec cicho tam badz i gry nie pobieraj jak ci sie nie podoba to prosta strzelanka na jeden badz 2 wieczory.

 

 

a co do gry dla tych zainteresowanych chodz chyba owych nie ma to zrobilem juz 3 rodzaje broni 2 rodzaje karbainow i pistolet bedzie jeszcze wiecej bedizmey je dostawac w raz z tym gdy wrogoie beda trudniejsi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że może być "liniowa" i "nieliniowa" fabułą poza grami. Bywają rościutkie fabuły oparte na zasadzie "od przypadku do przypadku", czyli - jeden wątek, w nim sklejone ze sobą kilka epizodów, niemających ze sobą nic wspólnego. Jak np. wyprawa w lochy ze skarbem. Sklejamy ze sobą: epizod "walka ze smokiem", "ucieczka przed toczącą się kulą", "ucieczka z pokoju iluzji" itp. i mamy taką tam "fabułę". Można te epizody dowolnie usuwać, mnożyć, mieszać itp. Przykład - dowolna kreskówka typu Tom & Jerry, gdzie w sumie mamy nie tyle fabułę, co serię kilkusekundowych skeczy na ten sam temat, "Jerry dokopuje Tomowi".

 

Fabułą nieliniową można nazwać złożoną, wielowątkową historię, w której poszczególne wydarzenia splatają i zazębiają się; już w początkowych postępkach bohaterów widać zapowiedzi odległych zwrotów akcji, a z kolei echa jakiejś ważnej czynności odnaleźć można i w kolejnych rozdziałach. Każde zdarzenie, każdy epizod jest tu ważny i wynika logicznie z poprzednich oraz jest niezbędny do wywołania kolejnych. Nie da się niczego wyjąć, wykasować żadnej sceny bez rozwalenia połowy fabuły. Przykładem - a choćby jakakolwiek dłuższa powieść, Władca Pierścieni.

Chyba na odwrót :D .

 

Pojęcie fabuły liniowej i nieliniowej to pojęcie powstałe na potrzeby gier, nie książek. A dla mnie przykładem książek z fabułą nieliniową mogą być tylko i wyłącznie książko-gry (nie pamiętam jak to ustrojstwo się nazywało) ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze to powiedzieć,bo nie wiem czemu jeszcze nikt tego nie powiedział.

Twoje gry są beznadziejne,a robisz jeszcze jedną część tego-czegoś.Grafikę byś chociaż zmienił,bo jak ją widzę to mam ochotę usunąć sobie konto :|

 

P.S: Jest takie coś jak Edytuj i duże litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze to powiedzieć,bo nie wiem czemu jeszcze nikt tego nie powiedział.

Twoje gry są beznadziejne,a robisz jeszcze jedną część tego-czegoś.Grafikę byś chociaż zmienił,bo jak ją widzę to mam ochotę usunąć sobie konto :|

 

P.S: Jest takie coś jak Edytuj i duże litery.

 

A ty po takim okresie użytkowania z Game Maker'a wciąż zadajesz na forum pytania na poziomie początkującego, albo i gorzej... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...