Skocz do zawartości

SUPER PYTACZ


Arekadiusz

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: SUPER PYTACZ 0.8

 

Gatunek: Program pomagający w nauce

 

Opis: SUPER PYTACZ - jak sama nazwa wskazuje - program odpytuje ze słówek, wzorów itp. Nowa wersja tak jak zapowiadałem została przepisana na inny język programowania. Dzięki temu program działa szybciej i zajmuje znacznie mniej miejsca na dysku. Niestety najnowsza wersja nie zawiera jeszcze edytora do plików z których program ma nas pytać. Na razie dołączam jeden plik ze słówkami w komplecie a w razie konieczności można po prostu otworzyć załączony plik w notatniku i zamienić dane na swoje ;) I jeszcze jedna ważna rzecz: nowa wersja nie obsługuje plików ze starszych wersji. Pliki jakie odczytuje program są na razie w formacie .ini ale planuję zmianę na inny format.

Mam nadzieję że komuś program się spodoba, będzie z niego korzystał i przyniesie mu nie jedną piątkę za naukę słówek/wzorów itd.

 

Download: Tutaj

Strona projektu: Kliknij

Rozmiar pliku: 24 KB - archiwum ZIP / 50,5 KB - program

 

Autorzy:

Programowanie: Arekadiusz

Grafika: Arekadiusz

 

Screeny:

Screen 1

Screen 2

Screen 3

 

Proszę o opinie oraz o zgłaszanie ewentualnych błędów i sugestii.

Więcej informacji o SUPER PYTACZU będzie pojawiało się na mojej stronie internetowej w specjalnym temacie "SUPER PYTACZ": www.arekadiusz.cba.pl. Można tam też znaleźć więcej screenów oraz dokładniejszy opis.

UWAGA! Nie umieściłem tam jeszcze najnowszej wersji gdyż wstępnie publikuję tą wersję tylko dla użytkowników GMCLANu dla przetestowania i pierwszych opinii.

 

Do zrobienia:

- zatwierdzanie odpowiedzi klawiszem ENTER

- ustawienia

- pomoc

- podsumowanie po odpytywaniu

- edytor słówek

- przycisk Od nowa

- czas

- ikona programu

- okno startowe

- dźwięki

 

Czekam na opinie, sugestie lub ewentualne błędy. Mam nadzieję że nowa wersja się spodoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dodać funkcje na pytania dotyczące jakiś postaci, lecz wtedy odpowiedź jest poprawna nawet wtedy, kiedy imię i nazwisko są na odwrót co do wyznaczonej odpowiedzi, np. pytanie: 'znany polski astronom, odkrył, że Ziemia obraca się wokół Słońca a nie na odwrót' to poprawną odpowiedzią będzie zarówno 'Mikołaj Kopernik' jak i 'Kopernik Mikołaj'. Mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś :)

E: Oczywiście design też można by poprawić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E: Oczywiście design też można by poprawić :D

O tym doskonale wiem. Zrobiłem już kilka nowych ikonek, ale ciągle nie mam pomysłu na jakąś ładną tapetę. Może ktoś podsunąłby mi jakiś pomysł?

 

A co do tego pierwszego to całkiem dobry pomysł. Przemyślę to i postaram się dodać. Ale nic nie gwarantuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już robisz taki program to go przepisz na jakiś normalny język - C,Delphi. GM nie nadaje się do aplikacji. Ale co do samego programu to sam bym na to nie wpadł. Leci piąteczka ;) Przyda mi się do Niemca i Angola, no chyba że sobie zrobię własną wersję jak się będę nudził i dodam to o czym mówił kt1117.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@taos:

Już pracuję nad podpowiedziami. A guzik powtórz się pojawi.

 

@kt1117:

Bardzo chętnie bym zrobił, ale mam wersje Lite, co uniemożliwia mi np. minimalizację na ten pasek ikonek i kilka innych rzeczy które przydały by się żeby tak zrobić.

Mogę dodać że program będzie zminimalizowany na pasek i co jakiś czas będzie pytał z jakiegoś słówka, lecz wtedy okienko nie będzie samo wyskakiwało tylko będzie odtwarzany dźwięk, że jest słówko i wtedy użytkownik już musi z własnej woli kliknąć i odpowiedzieć. Chyba że jest taka opcja (dla wersji Lite), żeby aplikacja sama się maksymalizowała?

 

@adam014:

Na razie nie umiem żadnego innego języka. Może w przyszłości...

Jaki byście mi polecili? Taki żeby był łatwy do nauki i w miare funkcjonalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pascal jest najprostszy, rodzina C - najbardziej zaawansowana.

To który byś polecił mi - najmniej zaawansowanemu programiście? Tak jak już mówiłem, musi to być język jak najłatwiejszy, prosty w obsłudze, język. Nie musi być aż tak bardzo zaawansowany, ale żeby jakieś tam funkcje miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ponownie! Sory za doubleposta i za odświeżenie ale chciałbym oznajmić że prace nad SUPER PYTACZEM są zawieszone.

Rozpoczęłem naukę języka C++ (jednak nie Pascala z kilku różnych powodów) i nie mam aż tyle czasu, aby uczyć się C++ i kończyć Pytacza w GMie. Mam nadzieję że nauczę się C++ jak najszybciej, przepiszę program na C++ i będę go dalej kontynuował!

Dziękuję wszystkim za oceny i pomoc w doborze języka.

EDIT: Gdyby ktoś znał jakiś dobry kurs języka C++ to będę bardzo wdzięczny za podanie linka, tytułu itp. Ja obecnie uczę się z tego kursu.

 

NEW: Postanowiłem że Pytacza będę rozwijał w GMie przynajmniej do wersji 1.0!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
NOWA WERSJA!!!
SUPER PYTACZ 0.8
Wszystkie informacje można znaleźć w pierwszym poście.
Download: z GMCLAN.org lub mojej strony
Strona projektu: Kliknij
Screeny: Screen1, Screen2, Screen3
Mam nadzieję że nowa wersja się podoba. Wiem że wiele funkcji jeszcze nie ma ale będą one systematycznie dodawane.
Oczekuję na sugestie, opinie, oceny oraz zgłaszanie ewentualnych błędów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...