Skocz do zawartości

Czeste bluescreeny


M@ti002

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Cholera, glupio troche z problemem wracac ale znawcy z pclaba mnie ostro denerwuja ostatnio ;x

Mam problem ze sprzetem. Ostatnio pojawialy sie dosc czesto ukochane bluescreeny. Zrobilem reinstall systemu, to samo. Zrobilem memtesta, 0 bledow (dzialal ponad godzine). Na jakis czas przestalo, ale przedwczoraj wogole sie nie chcial bootowac bios. Wyciagnalem 1 kosc - to samo, ale po zamianie wszystko smigalo az milo. Logiczne wiec dla mnie bylo, ze to jedna kosc sie skopala. Ale wczoraj na "zdrowej" kosci - to samo. I tu moje pytanie do was - od czego mogloby to byc? Czy na gwarancje oddac obie kosci czy raczej caly sprzet? Teraz na obu kosciach z ciekawosci sprawdzilem - dziala, jak widac ;x Glownie mnie ciekawi od czego sie pokazuje bluescreen. Czy tylko przez ram czy przez problemy z plyta glowna rowniez? Mam nadzieje ze nie zlamalem regulaminu, przeczytalem i nic nie bylo o pytaniach technicznych w valhalli :rolleyes:

Pozdrawiam ;)

 

EDIT: Kolejny bsod. Tym razem z nv4_mini.sys. Zapomnialem napisac, ale przedtem pojawil sie bluescreen z nv4_disp.dll, tak jakby z karta graficzna cos bylo nie tak. >.< Czytalem ze to przez stery, ale ile mozna instalowac na nowo? Wole nie sciagac ze strony nvidii najnowszych, bo mam karte w wersji od asusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Być może to wina nietrzymania odpowiednich napięć przez zasilacz lub samą płytę główną. Najpierw sprawdź czy na płycie głównej nie są przypadkiem napuchnięte kondensatory, np jak tutaj:

http://forum.cdrlab.pl/attachments/pozosta...naprawa-kkc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranmus: Juz sprawdzalem. Wszystko wyglada cacy.

Fervi: Od roku mam ten zestaw i dopiero od... pol miesiaca? mam problemy.

Adam: Wiesz, naczytalem sie ze producenci lubia modyfikowac produkty, dla przykladu Nvidia od asusa jest nieco inna od oryginalnego modelu. Moze to prawda, moze nie. Faktem jest, ze inne stery (nowsze, starsze) nie zniwelowaly problemu.

 

Znalazlem jeszcze jedna mozliwosc - zle/niedokladnie wpieta karta graficzna. Wypialem ja, przeczyscilem i wpialem porzadnie. Narazie 0 bluescreenow, ale mam pytanko - czy to moze byc faktycznie niedokladnie wpieta karta graficzna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<_< Wiedzialem ze to zbyt piekne. Znowu bluescreen, znowu przez nv4_disp.dll. Sprobuje jeszcze raz zainstalowac inne stery i zobacze czy cos da. Moze trafialem na felerne stery. Moglibyscie za ten czas rozkminic czego to moze byc problem, bo mnie i wujkowi google koncza sie pomysly? =/ Oddalbym go na gwarancje, no ale potrzebny mi do pracy - ciagle musze cos w internecie znajdywac, robic prace w wordzie itp. wiec wolalbym sie wstrzymac poki bede pewny ze nie mozna tego naprawic domowym sposobem bez straty gwarancji.

Dzieki za dotychczasowa pomoc. :)

 

EDIT: Troche glupawy pomysl, ale wszystko sie moze zdarzyc - skoro to moze byc wina niedokladnego wpiecia karty, to czy moze to byc rowniez przez wadliwy monitor/kabel? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz mnie strzeli. Przy wlaczaniu ustawien Nvidii wywalilo bsod. PAGE_FAULT_IN_NONPAGED_AREA. A wiec... ram? 0.o Calkiem juz odbija zdaje sie temu zlomowi... Jeszcze jedna opcja. Zasilacz. Mam Logica, ktory raczej nie cieszy sie sympatia. Moze to ten pajac ma skoki napiecia, przez co raz jest blad sterow/karty graficznej, raz ramu?

 

Po restarcie wszystko ladnie dziala... Czyli raz mi wyrzuca prawie od razu bsoda od byle czego, a raz dziala pieknie. Jak to rozwiazecie, jestescie wielcy -.o"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie.

Po 1. czasem przez glupie zalogowanie w aqq mialem bsoda (auto logowanie - a wiec karta by sie nie miala czasu sie nagrzac nawet do "normalnej" temperatury).

Po 2. podczas bsoda mialem akurat zdjety panel boczny, karta byla wrecz zimna.

Po 3. raz wystepuje bsod po 2 minutach od zalaczenia systemu, a raz (np. wczoraj po napisaniu ostatniego posta) moze chodzic nawet kilka godzin bezproblemowo w podobnych warunkach uzytkowania.

 

W sumie zostaje zasilacz, ale watpie zeby go wymienili na podobny ale od innego producenta <_< Chyba ze cos przoczylem?

 

EDIT: Swietnie. nawet sie ustawienia biosu wlaczyc nie chca 0.o wciskam ten delete i nic, wogole nie reaguje, tylko bootuje dalej jak gdyby nigdy nic windowsa. Walniety bios? =/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...