Skocz do zawartości

CaveGame (+ wersja testowa)


ZyperPL

Rekomendowane odpowiedzi

..::::Cave Game::::...

 

Gatunek: platformówka z naciskiem na eksploracje

 

Opis: Gra będzie polegać na eksploracji świata (na początku podziemnego). Będziemy walczyć z bossami i zdobywać nowe umiejętności. Będzie też wiele sekretów. Na początku jesteśmy skałą, ponieważ rzucona na nas została klątwa/musimy znaleźć symbole aby wyewoluować/przywrócić sobie naturalny wygląd. Znajdujemy podziemną wioskę, której osadnicy mogą nam pomóc. Potem wychodzimy na powierzchnie i tak przeżywamy różne przygody. Jeszcze dokładnie nie wiem co tam będzie, ponieważ wymyślam grę w trakcie tworzenia. Postaram się również dodać kilka elementów logistycznych ;)

 

 

Autorzy:

Programowanie:
Zyper

Grafika:
Zyper, Snooky

(szukam grafika, który narysowałby mi kilka potrzebnych elementów (większość sam dam radę))

Screeny:

cg1.PNG

cg2.PNG

Grafika dużej pochodni i skrzyni testowa.

 

 

 

Tutaj możecie sobie pobrać wczesną wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po włączeniu gry ekran ściemnił się. zmiana rozdzielczości, ok. tylko później, gdy się już rozjaśnił i przez chwilę mogłem zobaczyć swój pulpit, zauważyłem, że rozdzielczość nie została zmieniona (chyba tylko głębia kolorów). na co to?

później - "Press M to map".

skończyłem grać gdy doszedłem do wielkiego złego kloca z okiem, który prawdopodobnie chciał mnie zabić (byłem w dziurze i nie mogłem się z niej wydostać).

poza tym, sceneria narazie prezentuje się dość monotonnie. wiem, że to podziemie, ale naprawdę da się to zrealizować lepiej.

podoba mi się pył lecący ze ścian gdy kamień o nie trze spadając i oświetlenie.

masz 3/5 i kończ to.

 

btw nazwa przypomina mi za bardzo Cave Story.

 

no i jeszcze wrzuć screeny na coś co nie jest speedysharem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba go pokonać. Wystarczy trochę pomyśleć - nic takiego...

problem polega na tym, że aby tego bossa pokonać, trzeba chyba walić klawiaturą w monitor i modlić się, żeby wcisnął się odpowiedni przycisk. podczas dochodzenia do złego kamienia dowiadujemy się jedynie, że możemy chodzić (sunąć się?), odpalić mapę i otwierać skrzynki. to trochę za mało do pokonania go. mamy go otworzyć? zabić mapą? czekać godzinę aby sobie poleciał?

 

wiek komputera nie ma tu nic do rzeczy, po prostu podejrzewam, że nie potrzebnie grzebałeś w tym miejscu.

PTxbg.png

 

a, i jeszcze jedno. zapomniałeś wywalić debuga (F1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę od końca:

Debuga zostawiłem specjalnie, bo i tak nie ma tam nic co moglibyście przypadkowo zobaczyć itd (nawet w pełnoprawnych grach jest debug).

Nic tam nie grzebałem, najlepiej jakbyś nagrał filmik/zrobił screena.

Żeby pokonać bossa wystarczy chodzić na lewo i prawo...

 

 

Ps.

Mogę wrzucić nowszą wersję z wywalonym błyskiem na starcie :P Bo jest taki błysk przy pojawianiu się jedną sekundę (biały ekran).

 

 

Wersję nie wrzucę na serwer GMC bo strasznie ciężko tam coś wrzucić (długo trza czekać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nawet fajnie się zapowiada, tylko musisz dodać coś ciekawego, bo sunięcie kamieniem po pustej kopalni jest dość nudne. Plus dla ciebie za oprawę graficzną, bardzo mi się podobają efekty.

Pierwszego bossa pokonałem dość szybko, ale przy drugim wywaliło mi taki błąd:

 

 

___________________________________________
ERROR in
action number 8
of Draw Event
for object control:

Error in code at line 40:
   if player.cclimb=1 draw_sprite_ext(spr_climbgemeq,0,79,406,1,1,0,image_blend,1)
             ^
at position 12: Unknown variable cclimb

 

Moja ocena 4/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem wrzucać na serwer GMC ale mi wywala.

A tak nawiasem to co się dzieje ostatnio z GMC, że co chwila nie znajduje mi FF serwera?

 

Nowsza wersja wrzucona na Speedyshare, bez limitów szybki transfer nie ma czego nie lubieć:

http://www.speedyshare.com/files/30597440/...me_by_Zyper.exe

 

@Radio, dzięki za błąd. Był on przez to, że włączyłeś Ekwipunek po śmierci :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...