Skocz do zawartości

Nobile Verbum


Caporegime

Rekomendowane odpowiedzi

10 lutego (taki mój urodzinowy prezent dla was) ukaże się demko, pozwólcie streścić co zamierzam w nim pokazać:

Na mapce testowej zawierającej włości bohatera, fragment miasta i stepy ukrainne będzie można (oprócz poruszania się, bla bla bla) rozmawiać (klikaniem, jeśli wreszcie to ogarnę lub klawiszami), podnosić przedmioty, biegać (co spowoduje odejmowanie punktów wytrzymałości), w trakcie rozmów przyjmować nową służbę i wydawać rozkazy aktualnej. Gracz jeszcze nie będzie walczyć (no, chyba że nastąpi jakiś nieoczekiwany postęp), choć niektórzy NPC będą mogli być agresywni - póki co raczej nie będzie to nic innego jak podążanie za graczem.

 

Aha - nie wprowadzę tego w najbliższym czasie, ale mam zamiar zrobić taką specjalną umiejętność, jaką jest odrzucenie ubioru w celu osłony przed ciosem wręcz - kto oglądał Czarne Chmury, Potop, cokolwiek, powinien wiedzieć o co chodzi.

 

Przy okazji zapytam was o zdanie - czy myślicie że dobrym rozwiązaniem będzie:

1. Łączenie punktów życia z punktami wytrzymałości?

2. Robienie wieeeelu slotów w ekwipunku dla każdego elementu (broń biała, broń ognista, nakrycie głowy, cuś na szyję, ubiór wierzchni, ubiór spodni, spodnie, buty, pierścienie, pas) czy może tylko na przedmioty "użytkowe" (broń i jakieś rzeczy związane z fabułą)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Cholera, Bedziom, a mi się akurat w obu przypadkach wydaje że powinienem zrobić:

1. Tak.

2. To pierwsze.

 

:D

 

aha, 3: czy waszym zdaniem wygodnie będzie takie sterowanie że rolką myszy przełączać się będzie akcje [rozmowa, oglądanie, podnoszenie/używanie, atak, ładowanie (lub atak połączony z ładowaniem), użycie ubrania jako osłony i tak dalej i tak dalej] ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pierwszego i drugiego punktu w całości się zgadzam. Trzeci pomysł trochę burzy moją koncepcję całkowitego braku ekwipunku, więc chyba będę musiał z niego zrezygnować - ale jeśli zostanie, to w wersji gdzie takie ikonki akcji będą cztery: atak, rozmowa, oglądanie, używanie/podnoszenie/otwieranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dabulpost. Niczym Propa w TRIP-ie, niczym Japanstasiek w Podziemiach&Podziemiach, organizuję casting w dwóch różnych sprawach.

1 casting. Ekwipunek. Potrzebuję mnóstwa opisów ekwipunku, bo każdy przedmiot jest niepowtarzalny i ma swoją niby-historię. Oto jak wygląda część moich opisów (są takie grupy przedmiotów: (1)nakrycie głowy, (2)ubiór wierzchni, (3)ubiór spodni, (4)spodnie, (5)buty, (6)broń biała, (7)broń ognista inaczej palna, (8)pojemniki na amunicje - kołczany i ładownice, (9)pierścienie herbowe, ewentualnie (10)jakieś inne, ciekawe przedmioty.):

1.

- kołpak barani valoris floren (jest wart) cztery

- kołpak rysi ze szkofiją srebrzoną a za nią pióro orle valoris floren sto dziesięć

- magierka valoris floren pięć

- kapelusz z piórem czaplim wetkniętym valoris floren szesnaście

2.

- delija kindyakowa szkarłatna królikami białemi podszyta valoris floren osiemdziesiąt pięć

3.

- żupan wełniany granatowy valoris floren piętnaście

- kaftan fijołkowy valoris floren sześć

- kolet łosi valoris floren dwadzieścia

4.

- spodnie czerwone valoris floren pięć

- pludry czarne nakrapiane valoris floren dwanaście

5.

- buty rajtarskie z ostrogami valoris floren trzydzieści trzy

- trzewiki valoris floren jedenaście

6.

- szabla węgierska w prostey oprawie valoris floren dwanaście

- szabla usarska w bogatey oprawie valoris floren dwieście

- szabla turecka złocista valoris floren czterysta dwadzieścia

7.

- bandolet skałkowy valoris floren jedenaście

- pistolet kołowy valoris floren piętnaście

- muszkiet lontowy valoris floren dwadzieścia

- łuk tatarski krótki valoris floren osiem

8.

- ładownica valoris floren osiem

9.

- pierścień herbu Jelita valoris floren sto sześćdziesiąt

 

2 casting. Głosy. Potrzebuję dojrzałych (nawet starczych :D), aczkolwiek wesołych głosów - chętni niech nagrywają cokolwiek, chociażby "czołem waszmości!". Przydałby się też jeden głos młodzieńczy, może nawet przed mutacją.

 

Wszystkie pomysły zamieszczajcie gdzie chcecie, tj. w tym temacie lub ślijcie na PW. Dla użytkowników których opisy lub głosy znajdą się w grze czeka sporo miejsca w creditsach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spodnie czerwone

 

Wykonane z wielkim rozmachem, piękne ręcznie szyte spodnie z lnu(bawełny czy jedwabiu wg. uznania) w kolorze czerwonym. Idealne na każdego mężczyznę, ale nie każdego na nie stać. Ten kto nosi te znamienicie wykonane przez polskich rzemieślników spodnie może być z siebie zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli o takie rzeczy chodzi to się dłuuuga lista szykuje :P.

 

- spodnie niebieskie, lniane valoris floren sześć

- spodnie zielone, lniane valoris floren sześć

- łuk cisowy, długi valoris floren trzydzieści dwa

- łuk bukowy, średni valoris floren dwanaście

- łuk sosnowy, węgierski valoris floren siedem

- szabla polska, w zwykłey oprawie valoris floren pięćdziesiąt

- szabla polska, królewska, wysadzana kamieniami w złotey oprawie valoris floren pięć tysięcy

- karabela bojowa złotem oprawiona valoris floren sześćset

- pierścień herbu nałęcz valoris floren sześćdziesiąt

- pierścień herbu biskupiec valoris floren siedemdziesiąt

 

Na razie tylko tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę część poprawić, z przykrym stwierdzeniem że nie pasują przeze mnie - nie określiłem dokładnie materiałów, pochodzenia i tak dalej.

- hajdawery niebieskie valoris floren sześć - spodnie które wcześniej opisywałem robiono z wełny, hajdawery jako bardzo szerokie (3m kwadratowe materiału) robiło się z lżejszego lnu.

- spodnie zielone valoris floren sześć

- łuk sosnowy węgierski valoris floren siedem - od łuków specjalistą nie jestem, ale obawiam się że w tych czasach nie określało się ich materiałem wykonania, a poza tym czy Węgrzy ich używali. Poszukam źródeł.

- szabla polska/husarska, w skromnej, brązowej, bogetej, ale średniej raczej nie oprawie valoris floren pięćdziesiąt

- szabla polska, królewska (nie jestem pewien czy powinno się określać szablę królewską, może raczej z grawerowanym inicjałem JEoMci Jana III Sobieskiego) wysadzana kamieniami w złotey oprawie valoris floren ośmset, nawet król nie mógłby sobie pozwolić na szablę za pięć tysi - ewentualnie taką tylko do noszenia na uroczystościach. Nikt nie wydałby tyle kasy na broń która może podczas walki nawet się złamać.

- karabela bojowa złotem oprawiona valoris floren sześćset - super! może zamienię "złotem oprawiona" na "w oprawie złoconey"

 

aha, co do ubrań, to im bardziej jaskrawy kolor, tym ubranie powinno być droższe. Cenę mogą podwyżać też wszelakie "nakrapiane" lub podszyte jakimś zwierzakiem, ale to tyczy się tylko delii i kontusza.

i jeszcze o ubraniach, a konkretnie materiałach. Kołpak robi się z futra rysiego, baraniego, króliczego, wilczego, lisiego, niedźwiedziego - to popularniejsze. Delię robi się z wełny, kindyaku (cholera, znalazłem to w inwentarzu husarskim i nie wiem czy to nie jakaś inna nazwa aksamitu/jedwabiu), jedwabiu, aksamitu, podszewka z lnu lub futra. Żupan tak samo, ale podszewka tylko lniana. Hajdki lniane, spodnie wełniane, magierka filcowa, kapelusz skórzany lub filcowy, buty skórzane, kolet skórzany (najczęściej ze skóry łosia), kaftan... nie jestem pewien, CHYBA z wełny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...