Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

• Gdzie świętować urodziny GMCLANu   27 użytkowników zagłosowało

1. 1. Gdzie świętować urodziny GMCLANu

• Warszawa (bo w centrum)
      • Szczecin (bo tam mieszka Ranma i narodził się GMCLAN)

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować. Zobacz temat
PsichiX

Testy XenonCore2

Rekomendowane odpowiedzi

PsichiX    0

Update!

Doszła poprawka frameworka oraz dokumentacja formatu assetów (jakby ktoś chciał ich używać, już nie musi zgadywać jak wypełnić xmle ;))

Edytor Assetów po ukończonym GUI będzie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
GhostWriter    0

Napisze tutaj,bo nawet nie wiem gdzie temat zakładać a to się Ciebie głównie tyczy.

Mam od Ciebie gdzieś plik (bardzo stary z GM 6) gdzie jest tam Xenon Core na skryptach. Dzięki niemu mogę sobie wczytywać z zewnątrz model budynku z pliku st1.obj a st1.mtl to pewnie od grafik. Grafiki mam w folderze st1.Budynek ten było stworzony dawno w programie SketchUp. Nie mam wersji PRO a w piractwo się nie bawię i nie będe się bawić.Tylko w PRO idzie do takich plików to wyrzucić. Teraz do czego zmierzam. Czy Xenon Core ten nowy jest w stanie wczytywać z zewnątrz modele. Jeśli tak to czy mógłbyć coś takiego zapodać albo Ci podeśle ten stary plik. Modele w nowym projekcie mogłyby być w plikach DAE lub w innych.Odpisz,bo zależy mi na tym by zrobić dobrą grę top down z niewielkimi modelami dobrze zoptymalizowaną.Przepraszam za dziwny język ale ja czasem tak mam.Jak cos nie wiadomo to sie rozpiszę.Ten stary Xenon w ogóle nie chodzi w moim projekcie na żadnych zewnętrznych dlla itd. <_<

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PsichiX    0

nowy xenon nie istnieje niestety w wersji dla GMa :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
GhostWriter    0
nowy xenon nie istnieje niestety w wersji dla GMa :/

A jakbym Ci jutro podesłał spokawane te z 4 pliki,ważą niewiele,bo kilka kb i byś zerknął czy coś z tym idzie przerobić.Minus jest taki,że nie mam tego SketchUp`a PRO i nie mogę wyrzucić tego modelu do obj i mtl tylko jakieś dziwne pliki a konwertowanie innymi programami nie działa.Na zagranicznym forum gość też miał z tym problem.Chyba,że ściągne darmową starszą wersje SketchUp`a może w tej starej będzie szło.Najlepsza opcja to podesłać Ci to jutro spakowane plus te dźwięki do czołgu czy tam robotów,które robisz za jednym zamachem,bo dzisiaj źle się czuje. :glare:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PsichiX    0

jakie formaty wspiera darmowa wersja sketchupa? sprawdz na gmc.yoyogames.com czy nie ma czegos do budowania modeli z tego - to jest najlepsza opcja, bo ja nawet nie jestem w stanie takowego teraz zrobic, chyba ze do GM:S o ile format prosty.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
GhostWriter    0
jakie formaty wspiera darmowa wersja sketchupa? sprawdz na gmc.yoyogames.com czy nie ma czegos do budowania modeli z tego - to jest najlepsza opcja, bo ja nawet nie jestem w stanie takowego teraz zrobic, chyba ze do GM:S o ile format prosty.

Mam SketchUp PRO (Expired) darmowy i legalny jest a wyrzuca modele tylko do takich plików:

Export>3D Model>

- google earth file .kmz

- COLLADA file .dae

Właśnie przydałoby się coś prostego co wczytuje małe,proste modele z zewnątrz do GM 8.Pomysł mam genialny,wczoraj do rana przez noc siedziałem i chyba wszystkie opcje z konwertowaniem zaliczyłem i lipa.Tak nie przejdzie. :crying:

Edit screen:

tak to wyglądało,wiem,że może biednie i 1 screen tego nie oddaje a budynek dość kobylasty ale chętnie bym ogarną taką grę ale GTA 2 tylko z całkiem inną rozgrywką i opcjami

stare.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
GhostWriter    0
http://www.greentoken.de/onlineconv/

przekonwertuj tym z DAE do OBJ

A to ja wczoraj robiłem jakimś tam programem do konwertowania i to samo wyszło.Problem mój polega na tym,że po konwertacji mam 2 pliki:

kiosk plik OBJ i kiosk.obj.mtl plik MTL

Ten stary model był wczytywany na zasadzie takich plików i folderu z grafikami:

kiosk plik OBJ i kiosk.mtl plik MTL i folder o takiej samej nazwie z grafikami,ich nazwy.

A teraz po konwertacji nie mam folderu z grafikami tylko one chyba są w tym nowym nazwa.obj.mtl a ja nie umiem tego xenonem wywołać i wczytać z zewnątrz.Dlatego najlepiej podeśle ten rar. -_-

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
PsichiX    0

to podsylaj, pewnie trzeba cos w pliku zedytowac, zeby sciezki byly ok. tak czy inaczej - nie mam tego jak sprawdzic tak czy inaczej, mam tylko GM:S i zero starego kodu xenona, wiec jedynie moge przejrzec pliki czy sa ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.