Skocz do zawartości

Darmowe-Płatne Gry


Fervi_

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Ostatniego czasu zauważyłem, że coraz więcej producentów udostępnia na jakiś czas pełne wersje gier, Valve - Portal, Ktoś tam - Postal'a, Teegee - Magi (z tego co wiem) itd.

 

Chodzi o stworzenie sieci informacyjnej GMClanu, w którym ludzie dowiadywaliby się na temat takich gier (komercyjnych udostępnianych za free) i informowali resztę, a reszta by pobierała i dodawała własne

 

Dowiedziałem się, że niejaka gra "Puzzle Moppet" jest udostępniona za free pod Linuksa i Windowsa

 

http://garnetgames.com/puzzlemoppet/awarenessday/

 

UWAGA! GRA JEST UDOSTĘPNIONA TYLKO NA 1 DZIEŃ (do 23:24 14 lipca 2011 roku)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no ;) Dobra, nieważne :D

 

Ja mam ciekawsze pytanko - powiedzmy - Czy prawo kontroluje takie coś? Tzn. Ściągam powiedzmy Magi, bo była pełna wersja rozdawana przez TeeGee (chyba). Używam jej i nagle mam kontrolę legalności oprogramowania (trochę naciągane, ale teoretycznie jest to możliwe) - Czy więc jestem piratem? :D

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że pirat to osoba upowszechniająca lub sprzedająca nie swoje oprogramowanie

 

więc nie, jako że tylko korzystasz z niego + fakt że nie mają jak sprawdzić czy dany produkt jest z legalnego czy też nie legalnego źródła, sprawia że nie jesteś piratem

 

"Dużo tych że mi wyszło :3"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt że nie mają jak sprawdzić czy dany produkt jest z legalnego czy też nie legalnego źródła, sprawia że nie jesteś piratem

 

Z drugiej strony, za samo posiadanie nielegalnego oprogramowania jest kara w wysokości trój krotności ceny spiraconego oprogramowania (Miałem to na prawie [Jeśli można to tak powiedzieć]) Pytanie tylko - Skoro masz powiedzmy Postal'a, ściągniętego z ich strony - czy mają dostęp do wiedzy, czy był darmowy itd.? Poza tym w bajeczkę (że ściągnąłeś Postala, kiedy był za free) mogą nie uwierzyć. Tutaj jest pytanie :D

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fervi Tak czy inaczej muszą ci uwierzyć. A jak coś im nie będzie pasowało no to możesz powiedzieć ,że gra była darmowa do pobrania. A jeżeli będą mieli jakieś zastrzeżenia to już ich problem. Nie mają dowodu ,że to jest pirackie (bo nie jest). Z resztą czego ty się przejmujesz ?

LionX Racja nakazu rewizji nie dostaje się na prawo i lewo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z grami, ale z plikami MP3 to sytuacja wygląda następująco:

Mając na dysku muzykę nic nam nie szkodzi, chyba że policjant psychopata.

Mając muzykę nagraną na płyty/dysk przenośny oznacza że rozprowadzamy ją i jesteśmy piratami.

Mając zainstalowanego klienta Torrent jesteśmy piratami.

Grając publicznie muzykę (chyba dla więcej niż 10 osób ) potrzebujesz mieć zezwolenie od ZAiKSu.

Ale tak jak to wcześniej zostało wspomniane: Rewizji bez dowodów nie będzie, a jeżeli masz rewizję to jesteś winny!

 

Temat fajny. Mam nadzieję że GMClanowicze będą często znajdywać takie free gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grając publicznie muzykę (chyba dla więcej niż 10 osób ) potrzebujesz mieć zezwolenie od ZAiKSu.

O Boże, jak mieliśmy imprezy klasowe to każdy przynosił co chciał bez pozwolenia od ZAiKSu! Jak my to przeżyjemy?! :o

Chodzi o stworzenie sieci informacyjnej GMClanu, w którym ludzie dowiadywaliby się na temat takich gier (komercyjnych udostępnianych za free) i informowali resztę, a reszta by pobierała i dodawała własne

Dobry pomysł, ale ktoś musi tym administrować i takie cuś w ogóle założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry pomysł, ale ktoś musi tym administrować i takie cuś w ogóle założyć.

Ten temat jest taką siecią -_-

O Boże, jak mieliśmy imprezy klasowe to każdy przynosił co chciał bez pozwolenia od ZAiKSu! Jak my to przeżyjemy?!

Polska jest takim krajem gdzie DJ musi zapłacić państwu za to że może grać :sick:

 

A teraz skończmy offtop!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowy weekend gry Altitude na steam:

 

Link do pobrania i grania: steam://install/41300

Info o grze: http://store.steampowered.com/app/41300/

 

Oraz takie luźne nawiązanie do gier, mianowicie "Metro 2033" autorstwa Dmitry Glukhovskiego zostało udostępnione za darmo w formacie pdf. Zachęcam gorąco do przeczytania tej książki, ponieważ nie samymi grami człowiek żyje.

 

Link do pobrania: http://metro2033.pl//uploaded/pdf/130728279700.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda, nie za free, ale ... :D

 

Wyszła nowa wersja Humble Indie Games, można kupić 5 gier za niewiarygodną niską cenę - minimum 3 groszy (około) czyli 1 cent.

 

Za ową cenę można kupić:

- Crayon Physics Deluxe

- Cogs

- VVVVVV

- Hammerfight

- And Yet It Moves

 

Gry są dostępne na platformę:

- Windows

- Linux

- MacOS X

 

Można wziąć też kody do Desury czy Steam'a (można chyba też do obu)

 

Fervi

 

PS. Szczegóły na

http://www.humblebundle.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Jesteś debilem jeśli kupujesz za 1 centa, ale co tam.

Co do HIB to grałem póki co tylko w CPD, całkiem fajne to rysowanie, ale po chwili się nudzi.

 

Za darmo od teraz można grać w Heroes of Newerth - http://heroesofnewerth.com (mój nick ANtY, gram od 3 lat i się nie znudziło jeszcze)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowy weekend z Brink na steam.

 

Wiele osób nie lubi tej gry itd. zbierała wiele negatywnych opinii. Jednak ja polecam pograć w tę grę ponieważ wg. mnie jest to naprawdę dobry tytuł twórców Enemy Territory. Jeżeli nadal Was nie przekonałem to dodam, że jeżeli zagracie w Brink dostaniecie przedmiot do Team Fortress 2 "Anger".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś debilem jeśli kupujesz za 1 centa, ale co tam.

 

Sam jesteś debilem ;) Po prostu nie mam konta na Paypalu i ktoś inny mi załatwia

 

Myślę, że warto powiedzieć, że heroes of newerth zostało udostępnione za free (jeśli dobrze myślę 4ever)

 

Jest to gra typu DOTA (jakby co) Na 3 platformy

 

Jednak proszę o potwierdzenie tego "za free"

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji free dobrze kojarzę, że nie ma statystyk itd.? W HoNa zagrywałem się jeju... 1,5 roku temu? Dużo się pozmieniało od czasów bety? :P

Gra jest kompletnie za free, statystyki są tylko po prostu trzeba wykupywać bohaterów, żeby nimi grać + przepustki do trybów innych niż all pick (do osiągnięcia 5 lvlu konta albo zakupienia coinsów nie można uczestniczyć w grach typu verified gdzie raczej troli się nie spotka, takie sprawdzenie czy ktoś jest poważny co do tego konta). Co tydzień zmienia się rotacja darmowych (ci co wcześniej kupili Hona mają konto legendarne i dostają wszystkich nowych bohaterów oraz obecnych do grania za darmo + jakieś prawdopodobnie cosie w przyszłości). Od bety doszło spoooro nowych bohaterów, przedmiotów, interface, matchmaking który działa lepiej, kilka nowych ścieżek dźwiękowych, sklep, w którym można kupować skórki dla bohaterów, dźwięki announcera, avatar, kolor nicku w czacie, Taunta i alternatywne Couriery. Więcej nie pamiętam zmian w zasadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja chciałbym zawiadomić, że może nie za darmo, ale chyba warto ;)

 

The Humble Frozen Synapse Bundle :D Czyli kolejna "półczęść" Humble Indie Bundle

Za 0.01$ lub więcej (do 4.54) mamy 1 grę, a jak ktoś da więcej niż 4.54, dostaje dodatkowych parę ;)

 

Za minimalną cenę dostajemy grę Frozen Synapse

Jeśli zapłacimy powyżej średniej - dostajemy dodatkowe gry z części 2.5(?), gry Fińskiego studia Frozenbyte.

 

Frozenbyte to dość popularna firma znana z pingwinowych "hitów", takich jak Trine (podobno fajne :D), Shadowgrounds czy Shadowgrounds Survival

W tej edycji z gier Frozenbyte dostaniemy wszystkie wspomniane + Splot i Jack Claw

 

Myślę, że się opłaca wydać te 5 dolarów (ok. 15zł) i mieć co w wolnej chwili porobić ;)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...