Skocz do zawartości

IV Zjazd Twórców Gier


Fanotherpg

Rekomendowane odpowiedzi

Zjazd Twórców Gier 2011, to już IV edycja corocznego ogólnopolskiego spotkania amatorskich i niezależnych twórców gier oraz ich współpracowników - grafików, muzyków, scenarzystów, redaktorów oraz graczy! W tym roku odbędzie się w dniach 08-11 Września 2011 na terenie Wydziału Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej (czwartek-niedziela).

 

Cały konwent jest zorganizowany dla wszystkich osób powiązanych w jakikolwiek sposób z gamedevem, niezależnie od wieku, upodobań czy też dziedziny jaką się zajmuje. Tak więc obojętnie czy tworzyć amatorsko dla siebie, chciałbyś zaistnieć jako niezależny twórca, skupiasz się na rozwijaniu swojego talentu poprzez tworzenie assetów, chcesz się tego wszystkiego dopiero nauczyć czy też po prostu jesteś studentem bądź grasz w gry i są one częścią twojego życia, jesteś więcej niż mile widziany!

 

W zeszłym roku gościliśmy między innymi Michała Marcinkowskiego (twórcę Soldata), Marcina Przybyłka (pisarza i autora serii Gamedec), zespół Etherfields (autorów MMO pod tym samym tytułem), Wykładowców z Uniwersystetu Jagiellońskiego, członków Demosceny oraz społeczności Klikowej, Game Makera, RPG Makera, UDK, Constructa, programistów, muzyków, pixelartystów, grafików 3D a także pracowników firm jak Microsoft, Adobe czy Autodesk. Tak więc jest to nie lada okazja również do nawiązania szerokich kontaktów

Co więcej jeśli zawodowo jesteś powiązany z GameDevem, tłumaczysz, programujesz, nauczasz, a może nawet tworzysz po swojemu, może byłbyś zainteresowany możliwością zaprezentowania dokonań swojej firmy bądź też uczelni? Cały segment prelekcji ma odbyć się w weekend (09-11 września) i być skonkretyzowany na wszelkich aspektach tworzenia gier. Już teraz mamy wsparcie Polskich i zagranicznych firm i serwisów, a dalsze rozmowy są w toku, listy dalej przygotowywane... Tak więc każdy znajdzie coś dla siebie i każdy wyniesie coś co zmieni jego postrzeganie na temat gier.

 

Jednakże nie jest to nudna impreza dla facetów w garniakach. Większość z nas jest młoda, ambitna i pełna energii, tak więc wszelkie mniej oficjalne prezentacje czy też inregrowanie się (zwłaszcza osób pełnoletnich) będzie miało miejsce, a to wszystko dzięki bardzo dobrej lokalizacji naszej noclegowni – Akademików Politechniki Łódzkiej. Jednak jako organizatorzy nie zapominamy niejako o powadze całej inicjatywy i dlatego też staramy się dołożyć wszelkich starań by zabezpieczyć i urozmaicić wam cały okres imprezy.

 

Tak więc, wszelkie dalsze informacje, w tym jak się zarejestrować, jakie są koszta imprezy i tym podobne znajdziecie na oficjalnej stronie zjazdu – http://zjazdtworcowgier.pl a jeśli macie jakiekolwiek pytania możecie je umieszczać tutaj. W miarę możliwości postaramy się na nie odpowiedzieć szybko i rzetelnie.

 

Pozdrawiam i do zobaczenia w te wakacje,

Tomasz 'Fanotherpg' Kaczmarek

Współorganizator ZTG 2011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 159
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administratorzy
w tym roku umożliwimy formę rejestracji poprzez formularz zgłoszeniowy umieszczony na stronie WWW. Zostanie on udostępniony w przeciągu najbliższych dwóch tygodni
a już miesiac minał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Wiesz co, trochę wstyd, żeby impreza tej rangi miała stronę w statycznym HTML podmienianym przez FTP wraz z każdą aktualizacją... zwłaszcza, gdy są systemy jak WordPress, Drupal, PyroCMS itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Takie, że jak zrobi błąd ortograficzny to dopiero za tydzień go poprawi, jak znajdzie czas na upload plików... przerabialiśmy to rok temu, ja jako współorganizator nie miałem żadnej mozliwości edycji treści na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Zwłaszcza pierwszy tydzień w którym dopiero podają książki i zakres materiału. Do tego impreza jest w weekend, więc nawet nie trzeba opuszczać szkoły. Złej baletnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Na początku września jadę zdawać egzamin na Cisco IT Essentials, a z chęcią wybrał bym się na ZTG :(

W każdym terminie znajdzie się ktoś, komu akurat coś wypadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza pierwszy tydzień w którym dopiero podają książki i zakres materiału. Do tego impreza jest w weekend, więc nawet nie trzeba opuszczać szkoły. Złej baletnicy...

 

Hmm musiałem coś źle spojrzeć w kalendarzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Po rejestracji część danych się zgubiła (np. nocleg, rola, zainteresowania), a wszystkie pola tekstowe po zapisaniu mają z przodu spacje.

Do tego przy zgłaszaniu wykładu raz wygasła mi sesja (po 5 minutach?), a kolejnym razem nie dostałem żadnego potwierdzenia itp. nawet w postaci komunikatu, wiec nie wiem czy to przeszło czy nie. Ogólnie strona jest dość niedopracowana (i ten "częstrzy" na stronie głównej aż kuje w oczy).

 

Edit: OK, od razu w "prelekcje" wykład ląduje. Ale znów zjadło dane, tym razem grupa (wpisałem GMCLAN). No liczyłem na coś więcej po zeszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gnysek postaram się ustosunkować do twoich uwag.

 

W moim przypadku - noclegi jak najbardziej działają, jednakże błąd z rolą i zainteresowaniami potwierdzam - postaramy się to poprawić do Poniedziałku. Co do spacji jedynie 3 pola tak mają, ale nie jest to w jakiś sposób kluczowe - ani uciążliwe dla nas jako organizatorów więc nie ma o co się martwić ale zgłoszę to do obsługi technicznej.

 

Co do zgłaszania wykładu, czy rejestracji nie jesteś pierwszym, który ma uwagę co do czasu sesji - zobaczę co da się z tym zrobić. Tak samo z potwierdzeniem odnośnie zgłoszenia.

 

A co rozumiesz poprzez niedopracowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle ktoś już zapowiedział więcej prelekcji?

 

Bo chcieliśmy jechać w tym roku z własną. Ale na razie to bardzo biednie i amatorsko wygląda, kiedy 4 z 6 prelekcji prowadzi Fano, który ma ledwie 21 lat i nic jeszcze nie wydał. Nie mówię tego, żeby kogoś obrazić, bo bardzo szanuję Fano za tę inicjatywę. No i ogólnie nie ma nic złego w imprezie dla amatorów. Ale po prostu nie wiem czy warto się pakować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że jeśli idę na wykład, to chcę wiedzieć czy prowadzący wie o czym mówi, czy ma w tym doświadczenie, czy to po porstu jego wyobrażenie na dany temat. Oczywiście nie ma nic złego w teoretyzowaniu, jeśli jesteś w gronie początkujących twórców, ale mnie to osobiście nie interesuje.

 

Np. jakbym poszedł na wykład Gnyska o GameMakerze, to wiem, że on go używał i wie co mówi. Tematyka mnie co prawda nie interesuje, bo program już znam, ale mogę się spodziewać pewnego poziomu.

 

Natomiast wykład "Dyskusja na temat różnic w Polskim przemyśle growym." już jest dla mnie bardziej interesujący tematycznie, ale chcę wiedzieć jakie prelegent ma doświadczenie w temacie. Co sprawia, że jego opinia jest wartościowa. Jeśli nic, to lepiej pójść w tym czasie na piwo (do tego się nie muszę ruszać z Wa-wy).

 

Jest też taka kwestia, że jeśli to jest impreza "od amatorów dla amatorów", to my z naszą prelekcją możemy być trochę nie na miejscu. Trochę nie ma sensu gadać o bardziej skomplikowanych kwestiach, jeśli publiczność to będą nastolatki przyzwyczajone, że wykład polega na tym, że wychodzi jakiś gość i gada co mu się w danej kwestii "wydaje". W takim układzie trzeba by odpowiednio dostosować tematykę prelekcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z tego, że teoretyzować każdy może,

No co ty? :/

a teraz idź się pobaw klockami, bo widać że nie jesteś świadom o czym mowa.

sam idź się pobaw klockami.

 

Chodzi o to, że jeśli idę na wykład, to chcę wiedzieć czy prowadzący wie o czym mówi, czy ma w tym doświadczenie, czy to po porstu jego wyobrażenie na dany temat. Oczywiście nie ma nic złego w teoretyzowaniu, jeśli jesteś w gronie początkujących twórców, ale mnie to osobiście nie interesuje.

 

Np. jakbym poszedł na wykład Gnyska o GameMakerze, to wiem, że on go używał i wie co mówi. Tematyka mnie co prawda nie interesuje, bo program już znam, ale mogę się spodziewać pewnego poziomu.

Natomiast wykład "Dyskusja na temat różnic w Polskim przemyśle growym." już jest dla mnie bardziej interesujący tematycznie, ale chcę wiedzieć jakie prelegent ma doświadczenie w temacie. Co sprawia, że jego opinia jest wartościowa.

Racja :/

Jeśli nic, to lepiej pójść w tym czasie na piwo

piwosz! :P

(do tego się nie muszę ruszać z Wa-wy).

a w dodatku leń... Też mieszkam w Warszawie, a idę.

Jest też taka kwestia, że jeśli to jest impreza "od amatorów dla amatorów", to my z naszą prelekcją możemy być trochę nie na miejscu. Trochę nie ma sensu gadać o bardziej skomplikowanych kwestiach, jeśli publiczność to będą nastolatki przyzwyczajone, że wykład polega na tym, że wychodzi jakiś gość i gada co mu się w danej kwestii "wydaje". W takim układzie trzeba by odpowiednio dostosować tematykę prelekcji.

Racja :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Bedziom weź się nie udzielaj w takich tematach, bo aż przykro się robi.

 

 

BTW: idziesz z Warszawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...