Skocz do zawartości

Experiment of doom


Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Experiment of doom

 

Gatunek: TDS

 

Opis: "Yansky? Rusz swoje cztery litery, dowództwo wzywa."- Będę pamiętał te słowa póki nie umrę. Po cholerę zgodziłem się na tą misję na marsie? A mogłem zostać na ziemi, siedzieć w fotelu czytając poranną gazetę nie martwiąc się o swoje życie. Cóż, nie mogę cofnąć swego czynu, bowiem sam przypieczętowałem swój los zaciągając się do wojska. Tu w marsjańskiej bazie panuje istny chaos. Jedyne co pomaga mi się utrzymać przy życiu to pudło amunicji, podręczna apteczka i doświadczenie z poprzednich akcji, które mimo iż były trudne, nie mogą się równać z tym piekłem które tutaj przechodzę. Jako członek elitarnego oddziału muszę stawić czoła śmierci. Co krok można natknąć się zmutowanych ludzi. Jedni dysponują nadludzką siłą, inni wzrokiem sokoła. Cholera, nadchodzi kolejna fala mutantów. "Panowie! Utrzymajcie pozycje! Jest ich coraz wiecej!"

 

Gra jest wczesnym demem (wersja 0.1)

Gra powstała ponieważ bedziom mnie wyzwał na pojedynek, a ja miałem za dużo czasu więc stworzyłem tą grę. Pozdrawiam

Jak wejdziecie do bazy by pogadać z ludkiem ciśnijcie spację.

Download: https://gmclan.org/up6105_3_EoD.html

Rozmiar pliku: 14/15mb

 

Autorzy:

Programowanie: IamTheLaw

Fabuła: IamTheLaw

Grafika: IamTheLaw

Muzyka: Satan (aka Explosivo)

Screeny:

https://gmclan.org/up6105_5_screeen1.html

https://gmclan.org/up6105_5_screeen2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na tą misję

na misję

 

tą grę

grę

 

Zacznę banować za to, nie żartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajna gra, ale wypatrzyłem kilka rzeczy niedopracowanych:

- Jak się ginie to pokazuje mi od początku wstęp, a obraz nie zostaje zresetowany i zamiast na czarnym tle, napisy wyświetlają się na tle obrazu mojej śmierci. W dodatku zawsze po skuciu gra zaczyna się od nowa. Powinny być checkpointy

- Dziwne jest to, że jak już jesteśmy w pomieszczeniu to chodzimy jak głupi między dwoma ludźmi i musimy powtarzać jednemu co drugi powiedział, chociaż stoją parę metrów od siebie. Poza tym na początku nawet nie wiedziałem co mam robić. Przydały by się jakieś wykrzykniki nad ich głowami czy coś.

A poza tym fajnie by było, jakby mapy były bardziej urozmaicone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajna gra, ale wypatrzyłem kilka rzeczy niedopracowanych:

- Jak się ginie to pokazuje mi od początku wstęp, a obraz nie zostaje zresetowany i zamiast na czarnym tle, napisy wyświetlają się na tle obrazu mojej śmierci. W dodatku zawsze po skuciu gra zaczyna się od nowa. Powinny być checkpointy

Będą.

 

- Dziwne jest to, że jak już jesteśmy w pomieszczeniu to chodzimy jak głupi między dwoma ludźmi i musimy powtarzać jednemu co drugi powiedział, chociaż stoją parę metrów od siebie. Poza tym na początku nawet nie wiedziałem co mam robić. Przydały by się jakieś wykrzykniki nad ich głowami czy coś.

A poza tym fajnie by było, jakby mapy były bardziej urozmaicone.

Dobry pomysł z wykrzyknikami. Co do map- będą urozmaicone bardziej jak narysuję więcej grafik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super gra, wciąga ale jak zabili mnie w laboratorium to skończyłem :jezor: ,jak dodasz checkpointy to sobie zagram znowu, a i dodaj collision_line bo strzelają przez ściany w laboratorium.

mialem dodać collision_line ale zapomniałem, dodam jak wydam nastepna wersje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
na misję

 

 

grę

 

Zacznę banować za to, nie żartuje.

Jezus maria, yxe, 2 miesiące temu dowiedziałeś się bodajże od Tymona, czy tam kto to napisał, że poprawnie pisze się "tę" i spamujesz o tym po całym forum. To już jest żenujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie to 6 miesiecy temu, kiedy to dziewcze mnie za to mordowalo - ja sie nauczylem, Wy tez mozecie :)

tak, bede to katowal dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Jak nie yxe to ja będę mordował bo walczę z tą plagą od czasów niepamiętnych, podobnie jak z używaniem bynajmniej zamiast przynajmniej.

 

Co do gry to naprawdę śliczna grafika. W końcu sprity pasują do siebie stylowo bo to strasznie wygląda w niektórych produkcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plusik za ładną grafikę. Gra jest dość dopracowana, ale po pewnym czasie wykańcza trochę monotonizm. Zrób więcej grafik przeszkód, otoczenia, to będzie pięknie. Wiem, że gra jest dopiero wczesnym demem i dla tego dam ci solidną 5 ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monotonizm

monotonia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wcale nie.

czytaj i nie pieprz więcej: http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=10598

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YXE, a tak w ogóle, za napisanie w jednym wątku czterech postów, z których żaden nie jest na temat (a połowa nie zawiera nawet zdania) nie grozi warn?

 

(edit: pisałem tego posta zanim edytnąłeś swoje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@IamTheLaw - przez pierwszą część gry nic się nie dzieje, po dednięciu wyświetla się rozmowa z początku gry, nie ma żadnej informacji o tym, że dedasz (chyba, że się spojrzy na pasek życia) np. jakiegoś napisu. 3,5/5, bo reszta mi się podoba.

@YXE - 1 obrazek o Tobie, 2 obrazek o Tobie, 3 obrazek o Tobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to on nie postawil? aa, no widzisz, bo ja myslalem, ze sie czepiasz, iz on go postawil :)

 

bedziom: obrazek trafia do mojej strony o mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, potrzebuję paru konceptów do gry, macie jakieś? To mi napiszcie. Potrzebuję pomysłów na:

1- Graficzne elementy otoczenia

2- Nowych przeciwników (mogą to być mutanty tudzież roboty), z opisem jak ma wyglądać wraz z nazwą dla nich

3- Co byście chcieli by dodać do gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 - skrzynie, elementy rozwalonych maszyn...

3 - jw. + to, żeby się nie wyświetlał dialog. Dialog daj w Game Start, a przy dedzie room_restart(), tak będzie lepiej.

 

Takie cuś :

GML
if health<=0 {game_restart()}

jest ZUE! Żądam takiego kodu :

GML
if health<=0 {room_restart()}
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...