Skocz do zawartości

Kupno czy modernizacja


LionX Dagger

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

chciałem zapytać was o zdanie co było by lepiej zrobić, powiedzmy że mam około 1500zł

 

i mam nie taki stary komputer w którym padła mi karta graficzna

płyta główna jest 32 bitowa, ddr2, sata i magistralą pci express x16, (w tej chwili nie potrafię powiedzieć wejście na procka, ale podpięta na nim była 2 rdzeniówka)

 

przydało by mi się w nim wymienić zasilacz, kartę graficzną, dokupić ram, i eventualnie dokupić lepszy procek pod moje podpięcie

 

czy też dać sobie spokój i kupić jakiś nowy pc w tej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał chociaż te 1500zł :P było by dobrze, niestety szukam jak najtańszego rozwiązania

a zarazem w miarę dobrego.

 

w porównaniu do tego co teraz mam:

AMD sepron2400+1.67GHz

1Gb ram ddr1

AGP :Gforce4 Ti 4200 with aGP8X

 

cokolwiek innego będzie dla mnie wystarczające :P

 

dlatego zastanawiam się nad wskrzeszeniem mojego padniętego pc

a wejście na procka to socket am2+/am2

 

płyta główna:

http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-m56s-s3_1x.html

 

części które mnie zaciekawiły by kupić do niego to

 

Radeon 6850 Gigabyte 1GB 2xDVI&HDMI&DP (PCI-E) OC Cena około:564,30 zł

 

Cooler Master Silent Pro 600W (Modular Active) Cena około: 379

 

zastanawiam się tylko jaki jest najlepszy procek na am2 jakoś znaleźć nie mogę :P

 

no chyba że znacie jakiś dobry ale zarazem w miarę tani pc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ferrari

+ 2 gb ramu DRR2

 

Procek (zakładam że masz płyte 775) Intel Pentium Dual Core E5700

http://www.komputronik.pl/product/115210/S...00_GHz_BOX.html

Karta? Za reszte kasy (ok 600zł) GTX 460 firmowo podkręcony http://www.komputronik.pl/product/102834/S...CI_E_Sonic.html

 

i masz kompa na 3-4 lata to grania na full-średnich i przez następne 3 do grania na minimalnych w większość gier

 

Polecałbym dokupienie zasilacza 500W MODECOM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dołączam się do pytania:

 

256 MB Ram DDR1

1.7 GHz procek Intel'a

ATI Radeon 9600 PRO - karta graficzna

Więc nie najlepiej. Koszt jakieś 1000 zł, a za tyle ciężej. :|

Core i3-2100, Asus P8H61-M LX2 i HD5670 + ram ddr3 i masz komputer do grania na średnich, który będziesz mógł zmodernizować. LGA 775 umiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lion, tą płyte GIGABYTE co podałeś to na twoim miejscu bym nie brał... u mnie po pół roku padła bez wczesniejszych oznak (komp sie 2 razy wylaczyl i za 3 nie chcial odpalic).

ta płyta główna to od mojego pc który mi nie działała (naprawa karty graficznej kosztowała mnie 50zł i teraz wszystko z powrotem śmiga)

 

co prawda mój lepszy pc teraz mi działa ale i tak powoli zbieram sobie na lepszy sprzęt

 

teraz zapatruje się na tą płytę główną

http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=31379

i podzespoły do niej :P

czekam na nowy sokety fm, ceny dzięki temu innych powinny lekko spaść, chyba :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2 k żaden z tych mi się nie podoba.

 

zresztą uważam że lepiej samemu wybrać sobie podzespoły a nie jak np. w Nr.1: zasilacz 350 W, O.o a najgorsze że nie ma producenta ów zasilacza.

 

lepiej wejść sobie na esc.pl :P

 

edit:A i raczej nie sadzę by było po co pakować się w więcej niż 2 rdzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi mi o PC.

Co można wytknąć propozycji nr2?

 

ilość rdzeni 4: ledwo niektóre gry 2 rdzenie obsługują i tych jest mało a co dopiero 4

 

rodzaj zastosowanej pamięci DDR3-1333: są prędkości do 2000 sam znalazłem płytę za 220zł która obsługuje 1600mhz

 

czytnik kart pamięci MS duo MS CF,jak się lubi płacić za niepotrzebne dodatki to można zwłaszcza że karty to raczej SD i Sdmini

 

zasilacz 400 W: i jak wcześniej wspomniałem zasilacz nie razi mocą w dodatku firma nieznana a to dość ważny podzespół sprzętu komputerowego

 

o samej karcie czy procku za wiele ci nie powiem jako że nie znam ich wydajności w testach, trzeba sobie poszukać, ale jeśli można to raczej stosuje się tego samego producenta od procesora i karty graficznej ale nie ma to jakiegoś większego znaczenia

 

tyle ci mogę powiedzieć z tego co sam wiem :P

 

edit:A i nie pisze ile ma wejść na pamięci ram jak 2 to masz lipę gdybyś chciał więcej ram bo musisz wyrzucić 1 kość by ją zastąpić nową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość rdzeni 4: ledwo niektóre gry 2 rdzenie obsługują i tych jest mało a co dopiero 4

 

Chodzi też o inne zastosowania - bardziej profesjonalne (montowanie filmu, czy robienie skomplikowanej grafiki)

 

Problemem jest, że wszystkie dyski są talerzowe, przez co są powolne. Sam mam laptopa, niby 4 rdzenie, ale jak kopiujesz duże pliki, to cały komp ci staje ogonem, muli jak cholera. Jak głównie grasz - taki komputer ci styknie, jak robisz cięższe rzeczy - musisz je odpowiednio rozplanować

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...