Skocz do zawartości

pomysl na gre :-)


dyzmek

Rekomendowane odpowiedzi

,,The Grude'' mili państwo otóż obejrzałem wszystkie 3 części ,, Kłątwy'' z ang ,,the Grude'' również ,,ring'' i ,,dark water'' wszystko o dziewcznkach nawet ,,Amiti will'' i mam pomysł na grę i przede wszystkim ochotę na jakąś grę horror ale jak by był ktoś chętny by tworzyć ze mną tę grę jakiś horror o dzieciach dziewczynce czy coś hmm ? :-) akcja by sie dziala w jakims opuszczonym domu lub willi gosciu zamieszkał tam z rodzina bo są na wakcjach i już nie ma z tamtąd wyjścia bo jak idą to się okazuję ze ciągle stoją w miejscu i są skazani na mieszkanie w tym domu wcześniejsi mieszkańcy pozbyli sie klątwy poprzez odsprzedanie domu ale i tak nie opuścili domu ani okolic ich zwłoki lezą w lesie i czy naszego bohatera czego to samo ? wymodelowało by się jakąś dziewczynkę i resztę postaci odpowiedni soundtrack ale nie wiem czy jest ktoś chętny ? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nad ortografią popracowałeś, to teraz łaskawie napraw interpunkcję. JUŻ.

i przyznaj, Ty zwyczajnie chcesz zobaczyć poszarpaną dziewczynkę, tyty D:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

That's right man... Na grę 3D nie ma chętnych, gdyż to jest masa roboty...modelowanie postaci itp...

Łatwiej jeśli już koniecznie chcesz 3D to zrób te postacie, wyrenderuj je wszystkie z perspektywy jakiej chcesz i powklejaj do sprite'ów. Ja do czegoś takiego używałem Blender 3D. Można go pobrać za darmo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyzmek, jeśli koniecznie chcesz 3D to zrób 2D... KTÓRE WYGLĄDA JAK 3D! Tak jak napisałem o tym w pierwszym poście. Propo 2 letniej zabawy w "CZY DE" (lub nawet dłuższej) to pewnie i tak byś zrezygnował...

Dlatego właśnie wybierz 2D !!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chciałem zaproponować d3 ^^ (2D wyglądające jak 3D) ,typu jak w Diablo/Mu Online ,tylko trzeba mieć dobrego grafika

Diablo II:

http://www.nbnews.pl/wp-content/uploads/20...11diabloII1.jpg

Mu Online:

http://www.2007.ti.lukow.pl/12/ai/fp/scr11g.jpg

 

Ale bez dobrego grafika jesteście wtedy za przeproszeniem w ,,dupie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. :jezor: Tylko najnowsze wersje ,bodajże w sezonie 6 mają opcje przybliżania i obracania kamery ,ale to chyba dalej imitacja :lol2: ,niewiem bo w tę wersje nie grałem.

Dlaczego myśle ,że to raczej imitacja ?

Silnik graficzny nie jest zmieniony ,bo i grafe by zmienili na lepszą :thumbsup: z tąd też wiem że to d3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tą wersje

w TĘ wersję!

 

Co do tego 3D w C++ stary to by się przy tym 2 lata bawili^^ bo nie tylko ruch ,strzelanie itp. ale też misje itd. więc 2D najlepsze w tym wypadku :sp_ike:

prosze sie nie wypowiadac, nie wiedzac nic o tym, co ma sie do powiedzenia :)

 

bo nie tylko ruch ,strzelanie itp. ale też misje itd

o ile ruch 3d to blahostka, a strzelanie polega na rzucaniu promieni, to juz tego motywu z misjami nie rozumiem. co maja misje do tego, czy to 3d, czy 2d. 3d trudniejsze jest tu najbardziej, gdy dochodzi do budowania leveli i tworzenia edytorow do tego. zbudowanie na prawde ladnego i dobrze przemyslanego levelu 3d, ktory nadaje sie do grania, to zmudna sprawa, wymagajaca wyobrazni przestrzennej i tutaj z reguly sam programista, jesli nie jest to czlowiek-orkiestra, sam nie ogarnie bez pomocy leveldesignera. lepiej za wczasu juz na poczatku myslec pod katem: koduje pod mozliwosci leveli, nie zas buduje levele pod mozliwosci kodu, bo przyjdzie koniecznosc czasochlonnych modyfikacji, niezalezne czy to kodu, czy levelu wtedy. tak wiec misje, to tylko wykorzystanie mapy i wykonywanie polecen, idz tu i zrob to, a kluczem w tym wszystkim jest wlasnie swiat, w ktorym ma sie to wszystko dziac, bo on nadaje ograniczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up -

1. Sry ^^

2.Chciałem powiedzieć ,że dużo trudniej robić gre w 3D niż w 2D i dużo dlużej się robi gre w 3D(no chyba ,że powiększy się liczba osób chętnych na 3D :rolleyes: ).

 

3. Wiem ,że sprawa z chodzeniem i strzelaniem jest trudniejsza niż w 2D ,bo dochodzi nowa współrzędna,wiem także ,że budowanie lvl'i jest trudne w 3D , a z tymi misjami ,to też trzeba myśleć ,przecież to nie takie chop siup ,w misjach mogą być błędy ,które gracz może wykorzystać ,więc trzeba jakoś napisać kod tak ,żeby takowych błędów nie bylo ,i oto mi chodziło z misjami (chociaż z tymi misjami to i w 2D też ,ale ogólnie mowie). :sleep1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...