Skocz do zawartości

Potrzebuje Ocen, Pomysłów i Innych


SKiD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W tym temacie chciał bym pokazywać grafikę do mojego tajnego projektu. A także jestem otwarty na sugestie i pomysły na poprawienie grafiki którą tutaj umieszczę. Zapewne z grafiki będzie widać że chodzi mi o grę TD, a więc jakiekolwiek pomysły były by pożyteczne. Mam nadzieję że spodoba wam się grafika umieszczona w tym temacie i że podniesie mój projekt na wyższy poziom.

Dzięki.

 

Przydała by się też jakaś forma głosowania/oceniania, więc można głosować na daną grafikę (np. 1) i ile punktów (z 10).

 

(Niektóre detale będą trudno do spostrzeżenia ponieważ grafika może być mała)

1: http://img815.imageshack.us/img815/5246/soldierq.png

Edycja 1 (Z liniami):

http://img820.imageshack.us/img820/9987/soldiergimp.png

Edycja 1 (Bez lin):

http://img695.imageshack.us/img695/1549/soldier2gimp.png

 

(Jak na razie nie ma czym się chwalić ale pracę idą dość szybko.)

 

GRAFIKA UMIESZCZANA W TYM TOPIKU NIE JEST DO UŻYTKU WŁASNEGO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, grafika jest bardzo mała. Ale podczas gry w gm'ie jak będzie view przybliżony to będzie wielkość spoko. Próbowałem dodać trochę więcej zaawansowanej palety kolorów i cieni, jak na razie to tylko próby i ulepszenia... Już nie długo więcej różnorodnej grafiki ale na razie chciałbym skończyć mój obecny projekt Dead End.

 

@up, jeśli wstawię do każdego obrazka znak wodny to nic nie będzie widać ponieważ grafika jest bardzo mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj go ściągnąłem, i nie mogę się do niego przyzwyczaić zawszę robiłem grafikę w paint'cie lub w photoshopie. GIMP'a nie potrafię używać i minie dużo czasu zanim się przyzwyczaję i ogarnę go. Może jakiś link do tutka dla "początkujących"? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ps jest bardzo dobry, paint nie bardzo, gimp jest gdzies pomiedzy, ja tez jakos go nie ogarniam, gdzie jest np. opcja ciaglej linii?! pedzel, kredka, przeksztalcenia, a prostej krechy nie moge strzelic :/

 

Wybierz jakiś pędzel, kliknij w jedno miejsce i puść, wciśnij shift i trzymając go kliknij w drugie miejsce, będziesz miał linię pomiędzy dwoma punktami.

 

A co do grafiki to trochę kiepsko, nie jest masakrycznie, ale też nie jest świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie bawiłem się w gimp'ie i zrobiłem 2 wersje tej postaci, tak naprawdę się nie różnią oprócz tego że jeden ma czarne linie a drugi nie.

Gdy spojrzałem na te nowe i na to stare widać był które jest lepsze... Więc dzięki za komentarze i czekam na nowe. Za niedługo więcej grafiki.

 

EDIT:

Zapomniałem... Wszystkie nowe lub ulepszone wersje grafiki będę wrzucał do pierwszego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edycja 1 (Bez lin):

http://img695.imageshack.us/img695/1549/soldier2gimp.png

 

(Jak na razie nie ma czym się chwalić ale pracę idą dość szybko.)

 

 

GRAFIKA UMIESZCZANA W TYM TOPIKU NIE JEST DO UŻYTKU WŁASNEGO.

Dziadowskie.

 

Btw. Po co ktoś zrobił nowy system czytania postów tzn. 'Posty w tym temacie'? Doczytać się nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@SKiD. Po prostu się postaraj, zamiast zbędnie nadużywać sarkazmu. Jeżeli coś jest dziadowskie to po prostu wykonane do (za przeproszeniem) dupy i do zrobienia jeszcze raz.

@TheMarcQ. No nie wiem czy takie proste wyłowić spojrzeniem małą ikonkę o tajemniczym tytule 'Opcje' i jeszcze mieć czas domyśleć się czym operują te 'Opcje; ( przy takim nawale ciekawych postów rzeczywiście trudno znaleźć czas ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to, dla mnie to wszystko wygląda świetnie ponieważ pierwszy raz robię grafikę w takim stylu, zawsze robiłem pixel art... Wiec dlatego tutaj daje swoje prace, gdy napiszesz dziadowskie to nic mi nie pomoże podczas ulepszania/edytowania. Nie obchodzi mnie krytyka a nawet lepiej wolał bym krytykę niż coś w stylu to jest świetne tak trzymaj, otoz krytyka mnie bardziej motywuje i przez nią próbuje ciężej. Wiec jeśli się komuś coś nie podoba to niech się o tym najlepiej rozpisze... xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- +++ -
1.Line art
2.Wybranie palety kolorów.
3.Cieniowanie.
4.Detalowanie.

Zrobiłeś wielki błąd bo ręce i pancerz, były w innym kolorze niż reszta człowieka, więc trzeba się zdecydować czy out-line cały czarny, czy po-prostu zrobić selektywny out-line. Moim zdaniem takich prac nie warto robić za pomocą miękkiego pędzla tylko za pomocą ołówka w paincie. Masz zrobiłem stepy tak jak ja robię grafikę może ci się przyda:

soldier2gimp.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze ja dodam swoje trzy grosze. Grafika jest za płaska, nie "czuć" przestrzenności. Poniżej tak na szybciutko pokazałem o co mi chodzi. Oczywiście to wszystko zależy od scenerii, w jakiej rozgrywać ma się gra, żeby uwzględnić jak oświetlić postać. Aha, jak chcesz żeby ktoś oceniał grafiki, to umieszczaj je na mniej oczoje..ym tle! :) (najlepiej neutralny szary)

wgp7xv.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toxotes, podoba mi się twoja wersja i właśnie o czymś takim myślałem.

A co do pozy to ta będzie tylko używana kiedy postać celuje z broni, do biegania będzie inna (np. w RE jeśli celujesz możesz tylko poruszać się powoli, i o coś takiego mi chodzi.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...