Skocz do zawartości

mechFox


Jaklub

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: mechFox

 

Gatunek: platformówka

 

Opis:

DEMO

https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=29385

 

27.04.2012

sterujemy lisem w zielonym berecie, kończyny (tego lisa) są metalowe. można wykonywać za ich pomocą różne ciekawe czynności, takie jak przypięcie się do sufitu czy odbicie się od ściany. towarzyszy nam podobny lis (w chuście) i 4 koty, z których każdy operuje bronią (po drodze w paczuszkach można znaleźć lepsze modele, które można później rozdać podopiecznym). kiedy gracz wciska przycisk odpowiedzialny za oddanie strzału, koty natychmiastowo przenoszą się do postaci gracza i strzelają w różnych kierunkach. wrogów można unicestwiać za pomocą kończyn lisów (dostajemy za to punkty doświadczenia) lub broni (to jest łatwiejsze, ale poza punktami i eliminowaniem zagrożenia gówno z tego jest).

kiedy pomimo naszego niesamowicie sprawnego systemu samoobrony wróg wymierzy nam cios, tracimy określoną ilość złotych sztabek. gdy ich zapas się skończy, zgon. jednak nawet jeżeli śmierć wydaje się niechybna, zawsze można spróbować się uratować - złotko tracone jest stopniowo.

gra polega na zaliczaniu kolejnych plansz. tempo rozgrywki jest całkiem szybkie, przez stejdże można zarówno przebiegać, jak i je eksplorować (są dosyć rozbudowane).

 

głównym źródłem inspiracji jest sonik i nieco mniej bajonik komando. niegdyś był też rejmen, ale hak już jest w sumie niepodobny do pięści.

 

gra jest obecnie pisana na Nintendo Wii (homebrew), pojawi się również port na PC.

 

speszyl fenks dla Phoenixa za nazwę, która zostanie prawdopodobnie użyta.

 

Autorzy:

Programowanie:
Jaklub

Fabuła:
Jaklub

Grafika:
Jaklub (kiedyś także cieniowanie od szpaka99)

Muzyka:
jeszcze nie jestem pewien skąd ją zerżnę

Screeny:

9mENi.png3HLv8.png

sk444.pngsk445.png

nieco starsze

dafuq.pngnewsc1.pngnewsc2.png

progress.pngdzip.png

 

nowy film Z DEMA

film średniej świeżości

stary film

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

FENEK

kurfa, i nie ma, ze nie! bo czekamy na to z t-1000-em :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł, hmmm... może "Foxy Schizo" :D Grafika lisa jest chyba ta sama co z twojej gry HB na PSP :)

"Climber Fox", "Rope Fox", "Adventures of the Fox: Marijuana"? :D A tak na poważnie nie mam pomysłu na tytuł, a sama gierka może być fajna ;) Powodzenia w programowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za posty

MechFox.

i liek dat

bo czekamy na to z t-1000-em :D

co

Aż kusi by Ci to przepixelować.

aż takie brzydkie? :(

BjOnDgA (przetłumaczę - 5 ;) )

 

Wygląda to ciekawie i czekam z niecierpliwością. BTW co z mega q*bertem?

mega q*bert umrzył, bo był źle skonstruowany. gdybym zaczął to dzisiaj, to bym może nawet skończył. ale nie chce mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie mój stary projekt. Co prawda była to zupełnie inna gra, ale skoro już mówiliśmy o mega q*bercie to ten projekt był na tą samą platformę. Pamiętam, że był już edytor postaci, można było ustawić kolor skóry, oczu, fryzury. Można było zmienić fryzurę na ok 40 do wyboru. Wybrać 4 rodzaje butów, animacje,... kurde, dużo do wymiany. Niestety projekt przepadł. :(

 

Może kiedyś do tego wrócę, bo to był dobry pomysł.

BTW. bardzo bym się ucieszył z powrotu do mega q*berta. :)

Ja może też wrócę do mojego projektu. Ecchh. :D

 

EDIT:

Pamiętam, że był też zapis na external ram'ie. Achh... zaczynam tęsknić za tamtym projektem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie się zapowiada ta gierka, dobrze dobrana muzyczka do gameplayu. W grze będą jacyś bossowie? Bo prawde mówiąc to właśnie takie rzeczy są najciekawsze w tego typu produkcjach.

Co do nazwy to według mnie najlepszą propozycją z tych, które tu padły jest "Bionic Fox!", ponieważ hak kojarzy się z serią gier Bionic Commando.

Co do grafiki to może nie jest jakaś super, ale przynajmniej nie razi po oczach i wygląda elegancko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze nie jest, ale nie powala.

w sumie teren nie jest najciekawszy. do następnych leveli będę robił tilesety oparte na kratce 32x32 (ale pierwszej planszy nie chce mi się przebudowywać trzeci raz, więc upiększę grafiki, które już mam)

Pomysł na nazwę gry:"Taki śmieszny lis, zbierający monety z falującym ogonem i łańcuchem na, którego końcu znajduje się hak".

nie kupiłbym gry o takiej nazwie, poza tym straszny skrót (tślzmzfoiłnkkzsk)

Bardzo fajnie się zapowiada ta gierka, dobrze dobrana muzyczka do gameplayu. W grze będą jacyś bossowie? Bo prawde mówiąc to właśnie takie rzeczy są najciekawsze w tego typu produkcjach.

Co do nazwy to według mnie najlepszą propozycją z tych, które tu padły jest "Bionic Fox!", ponieważ hak kojarzy się z serią gier Bionic Commando.

Co do grafiki to może nie jest jakaś super, ale przynajmniej nie razi po oczach i wygląda elegancko.

bossowie (duży lub parę mniejszych) będą na każdej mapie

Tomasz Lis.

NA ŻYWO

 

Coś niegroźni ci wrogowie.

jak już cię złapią, żrą dość dużo sztabek (20 minimum)

Cos widze powiazanike do sonica. Male. Wiec gra powinna sie nazywac Tails: Episode 1

za mało niebieskich jeży, czerwonych kolczatek i wąsatych grubasów w grze, a bohaterowi brakuje ogona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł na nazwę gry:"Taki śmieszny lis, zbierający monety z falującym ogonem i łańcuchem na, którego końcu znajduje się hak".

 

Z błędem interpunkcyjnym na bank by nikt nie kupił. Zastanów się nad swoim błędem i idź czynić lepiej. W końcu wiosna jest ;].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...