Skocz do zawartości

Gmclanowe sny


PoxiPol

Rekomendowane odpowiedzi

Powiedzial 15 letni Crack, siedzac przy komputerze o godzinie 11, gdy slonce jest prawie ze najwyzej na niebie, odpowiadajac na forum dla anonimowych nastolatkow piszacych gry. Ssak ten juz nie raz popelnil ten blad hipokryzmu, po czym zostanie wysmiany przez wiele innych czlonkow jego rasy. Wiadomo, ze mlody osobnik bedzie probowal sie bronic, lecz wszyscy juz znaja prawde...

 

O rly? :) Masz niestety bardzo bardzo przestarzałe i złe informacje mój młody anglo-dziwno-menie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 150
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Filar Społeczności

No, ja rozumiem, że jakiś internauta paszczy na innych internautów za to, że ośmielają się wchodzić na fora czy kontemplować granie w gry zamiast np. uganiać się za piłką koszykową na stole do futbolówki czy też studiować filozofię archimedejską (zajęcia, którym niewątpliwie internauta-narzekauta oddaje się codziennie z zapałem zgoła nadludzkim). Ale żeby krytykować śnienie? Nie wiedziałem, że kto śni, ten nołlajf.

 

Nawiasem mówiąc. Czy wiecie, że wg ostatnich badań naukowych myślenie o nierealnych rzeczach jest szkodliwe dla zdrowia?

 

Osoby, które często oddają się marzeniom, powinny zdyscyplinować umysł. Zbyt częste bujanie w obłokach powoduje zmiany metaboliczne w mózgu mogące w przyszłości przyczynić się nawet do choroby Alzheimera - twierdzi neurobiolog Randy Buckner z Harvard University. Uczony porównywał aktywność mózgu osób zdrowych, ale skłonnych do mentalnych podróży w czasie, oraz chorych o różnym stopniu otępienia. Zauważył, że u obu tych grup nadmiernie pobudzony jest powiązany z korą przedczołową i hipokampem obwód mózgu nazywany siecią nieobecności. U każdego z nas włącza się on, ilekroć zaczynamy myśleć o niebieskich migdałach, i wyłącza, gdy angażujemy się w bieżące zadanie, na przykład zaczynamy czytać książkę.

Okazuje się jednak, że u osób mających gonitwę myśli i skłonnych do marzeń sieć nieobecności gaśnie trudniej, natomiast u chorych na alzheimera nie wycisza się wcale - przeciwnie, kiedy próbują oni skupić myśli na konkretnym zadaniu, staje się ona jeszcze bardziej pobudzona.

 

Jak widać, wyobraźnia sama w sobie jest zła i szkodliwa. Dziękujemy ci, człowieku o imieniu Randy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko mnie dziwią ochy i achy na ten temat :) a takie pół ironiczne teksty w stylu :

 

No ale co w tym smutnego Po prostu, chciałbym z nią zjeść kolacje, pochodzić po parku itp :/ Bo przynajmniej we śnie mam u niej szanse być z nią. A w realnym życiu nie

 

Aż same się proszą o taki komentarz. Nie widzę w świadomym śnie żadnych płynących korzyści , ani żadnej zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz taki megalityczny offtopic - opowiem o swoim snie.

Kiedys, gdy bylem na wakacjach snilo mi sie, ze chodze po korytarzu w swoim domu. Cos mi sie wydawalo nie halo, bo nigdzie nie było klamki, z wyjatkiem lazienki. Otworzylem ja, patrze, a tam ten wielki boss z konca Serious Sam: the first encounter (ten taki czarny jakby-duch). Biegam, biegam, az tu nagle brat wychodzi ze swojego pokoju. Mowie mu, zeby nie zamykal drzwi, po czym chytry sam tam wlazlem, zamykajac za soba owe drzwi. Do konca snu ogladalem National Geographic. Sny koxx.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Tylko - problem w tym, że skoro nie byłeś w Amsterdamie to nie wiesz dokładnie jak on wygląda.

Co z tego? Ja tam wolę być w wyśnionym Amsterdamie-Edenie niż w prawdziwym, który mojemu do pięt nie dorasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śniło mi się, że stałem pod prysznicem, goliłem włosy na ciele, lol, i zasypiałem. I próbowałem nie zasnąć, czyli się gibałem i otwierałem co jakiś czas oczy widząc coraz więcej krwi.

Z nieznanych mi przyczyn obudziłem się z porannym krokodylem.

 

Co do kłótni, to chciałbym powiedzieć, ze oboje macie i nie macie racji. Mam nadzieję, że to rozwiąże spór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Sorry za odświeżanie tematu, ale myślę, że to i tak lepsze niż zakładanie nowego.

Przeglądałem jakiś temat i przez przypadek natrafiłem na ten.

Przypomniało mi się coś o OOBE.

 

Czy OOBE polega na tym, że mogę widzieć siebie z 3 perspektywy, oraz mogę odwiedzać miejsca, których nigdy nie odwiedziłem i będą one zgodne z prawdą? Ja specjalnie w OOBE nie wierzę, zaś pytam z ciekawości. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę częściej przeglądać Vallhallę bo umykają mi takie tematy :P

Co do OOBE: Jest to przereklamowane. Tak, to działa (nie doświadczyłem ale wierzę) i jest przereklamowane, zwykłe LD (doświadczam od czasu do czasu) mi wystarcza :P

 

A czy słyszał ktoś o AIWS? Mogę wam trochę o tym poopowiadać bo cierpię na ten syndrom i jestem w stanie go wywołać na żądanie! :D Ciekawi mnie czy ktoś jest w stanie sobie przypomnieć sny z dzieciństwa które odpowiadają AIWS: problemy z rozróżnianiem kształtów, skali, zaburzenia czasu etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy OOBE polega na tym, że mogę widzieć siebie z 3 perspektywy, oraz mogę odwiedzać miejsca, których nigdy nie odwiedziłem i będą one zgodne z prawdą? Ja specjalnie w OOBE nie wierzę, zaś pytam z ciekawości. :)

Bzdura.

możesz też w tym czasie teleportować swoje ciało w dowolne miejsce - np zasypiasz w Polsce budzisz się w Ameryce

Bzdura.

Muszę częściej przeglądać Vallhallę bo umykają mi takie tematy :P

Co do OOBE: Jest to przereklamowane. Tak, to działa (nie doświadczyłem ale wierzę) i jest przereklamowane, zwykłe LD (doświadczam od czasu do czasu) mi wystarcza :P

LD = OOBE, w dużym uproszczeniu sprawy.

 

Nie, OOBE to nie stan zwiedzania świata fizycznego. Wynika to ze złej terminologii użytej przez śp. Roberta Monroe. Miło mi słyszeć i widzieć, że coraz więcej ludzi ciekawi ten temat i coraz więcej w owe zjawisko wierzy :) .

 

Wracając do tematu: Ostatnie sny strasznie mało wyraziste, nieciekawe i w ogóle mało co pamiętam. Ucieczka przed głazami itp, nie ma się czym chwalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy pierwszych tego typu wyjściach, gdy jeszcze myślano na zasadzie: "dusza odchodzi od ciała" wytłumaczeniem takiego ewenementu był tzw. "złoty sznur". Oczywiście jest to półprawda. W czasie OOBE żadna dusza nie opuszcza ciała, co najwyżej nasze ciało astralne zmienia rzeczywistość. Tak przynajmniej głoszą najnowsze teorie, w pewien sposób spójne i potwierdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LD = OOBE, w dużym uproszczeniu sprawy.

Really? No to coraz bardziej uważam że OOBE jest przereklamowane przez ludzi którzy to doświadczyli :) Ja LD uważałem po prostu za kontrolę własnego snu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LD to OOBE, przy czym zamiast zwiedzać astral zwiedzasz świat ograniczony twoją wyobraźnią i doświadczeniem. Ze względu na to, że ciężko czasami odróżnić jedno od drugiego, można powiedzieć, że LD to OOBE.

A zdarza wam się czasem 'powtarzać' sen lub jego część? Albo np. Samo miejsce?

W dzieciństwie nieraz motyw ze spadaniem ze schodów, efektem o którym wspomniał Threef przy schodach. Sny z takim motywem były dla mnie z jednej strony straszne, z drugiej ciekawe :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No. Spadać we śnie każdy lubi :D Ale tak dokładniej to chodziło mi właśnie o miejsce i sytuacje związane z tym miejscem ale które już się śniły. Ja na przykład miałem nie dawno 'powtórkę' stacji kosmicznej ze snu bodajże sprzed kilku miesięcy. Albo po prostu sobie wmówiłem, że to mi się już śniło? Możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fałszywe wspomnienia (które mogły ci się przydarzyć) to kolejne ciekawe zagadnienie :D . Ja miałem np. sen, w którym miałem 10 lat i wspominałem całe zmyślone dzieciństwo we śnie. To był chyba jeden z najbardziej przepełnionych emocjami sen jaki kiedykolwiek miałem ;) . Wspomnienia z dzieciństwa były paradoksalne, ale w śnie miałem wrażenie, że żyję z nimi już bardzo długi czas.

 

Nieraz mam w śnie świadomość, że po raz kolejny widzę jakąś scenę i dopiero po przebudzeniu uzyskuję świadomość, że pierwszy raz w życiu dany obraz widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym że to co opisywałem nie jest snem :)

Jest to tak silne doznanie, że dzieci po przebudzeniu z takiego snu przeżywają go ponownie, tyle że w realu.

Piszę 'dzieci' bo wg wszystkich źródeł z AIWS się wyrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sobie o tym w internecie i wynika z tego, że niby każdy człowiek może "podejrzeć" myśli, sny itp. innego człowieka? Kurczę i znowu nie będę mógł zasnąć. Boję się tego całego "Astrala", jeśli w ogóle istnieje.

E:Dalej nie czytam, bo jeszcze gdzieś ulecę, a jestem katolikiem i tego nie chcę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem sobie o tym w internecie i wynika z tego, że niby każdy człowiek może "podejrzeć" myśli, sny itp. innego człowieka? Kurczę i znowu nie będę mógł zasnąć. Boję się tego całego "Astrala", jeśli w ogóle istnieje.

  1. Przeczytałeś jakieś bzdury (może chodziło ci o myślokształty?)
  2. Czego masz się bać?
  3. Gdybyś nawet miał do OOBE predyspozycje, to zawsze możesz wrócić do rzeczywistości, ale byłoby to kompletną stratą niesamowitego potencjału :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest to straszne, chcę mieć mocną psychikę, a chodzenie po jakiś dzielnicach, gdzie mógłbym spotkać moich dziatków, jakieś inne cywilizacje mogły by mi ją zniszczyć. Sfiksowałbym chyba.

Mocna psychika to właśnie nie umiejętność unikania negatywnych zdarzeń, tylko cecha określająca naszą zdolność do zachowania zimnej krwi i autokontroli, gdy do nich dochodzi :) . Jakich dzielnicach? Jakich "dziatków"? Jakie cywilizacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...