Skocz do zawartości

Nad czym aktualnie pracujesz?


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

@Czołg Krymski strzelam ze lubiles malego ksiecia? xD
nie no, generalnie wyglada to zajebiscie ladnie, opis tez wiele obiecujacy, w chadzanki nie gram bo nudy, ale bardzo chetnie kiedystam odpale z czystej ciekawosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

dziękuję za miły odzew. Załadowałem sobie terraina ze starego projektu i zgrałem to kolorystycznie i będę chyba w takie klimaty szedł. Chociaż planuję, aby gra rozgrywała się w różnych "swiatach", będą jakieś portale etc. To powiedzmy, że będzie grunt zero. Tak póki co to wygląda w ciągu różnych pór dnia. No i dodałem deszczyk

NrQwbzt.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

jakby co nadal to rozwijam. To pierwszy projekt, do którego zacząłem pisać nawet scenariusz, także może coś z tego wyjdzie. Nagrałem tu co nieco, ale nie wiem skąd taka obrzydliwa jakość, nie mogę coś tego zmienić. W każdym razie wstępny zarys fabularny prezentuje się tak, że jest się człowiekiem niemal pierwotnym, dzidy, jaskinie, te sprawy. No i kontaktuje się z nami jakaś siła wyższa, która otwiera nam portal do innych wymiarów. Na początku jest mistycznie, bez żadnej narracji. Będzie ogólnie chodzić o to, że podróżujemy wgłąb tych portali na spotkanie z  "bogiem". Ogólnie taka hybryda The Dawn of Man Kubricka i Interstellara. Ten budynek w kształt czopka to właśnie portal. Po wejściu do niego zamkną się za nami drzwi i ziuuu będziemy w innym wymiarze.

a tutaj parę kadrów w przyzwoitej jakości http://imgur.com/a/x2aO9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@I am Lord a dziękuję serdecznie. To dorzucę jeszcze w nieco lepszej jakości video. Niewiele się zmieniło jak na razie, jedynie NPC coś tam gadają sobie, świetliki są i gliniane dzbany. Głównie chodzi mi o cutscenę teleportacji pod koniec fipmiku 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Dnia 29.08.2017 o 23:02, I am Lord napisał:

Dźwięki w tle też robią swoją dobrą robotę, masz talent.

@Czołg Krymski a ten portal to jaki trick? :)

W sumie to nic wielkiego. Używam po prostu na swoją korzyść tego jak bardzo draw_set_alpha jest w D3D spartaczona przez depth :D Więc po prostu rysuję głęboko pod wszystkim dwuwymiarową animowaną płaszczyznę, a przezroczysty obiekt 3D o ile ma depth większy od reszty obiektów, przepuszcza przez siebie tylko tę animowaną warstwę co daje taki efekt.

A teraz sprawa ma się tak, powoli dalej to pielęgnuję, wszystko się kupy trzyma, ale zastanawia mnie czy dodanie mgły jest dobrym rozwiązaniem. Dzięki niej niby łatwiej jest widzieć ukształtowanie terenu i pod niektórymi względami ma swoje walory estetyczne, ale nie wiem czy nie gryzie się z ostrością palety barw. Która wersja lepsza? No i jeszcze tam altankę dodałem, która służy do przemieszczania się między roomami

 

H6sfBch.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

dobra, zdecydowałem się jednak na mgłę. Trochę ciężki orzech dla mnie z tą grafiką i nadal nie wiem, czy jestem z niej zadowolony, czy też mnie obrzydza. Raczej już kwestia gustu, a z minimalizmem ciężko jest trafić do wszystkich, ale działam dalej. Tutaj parę nowych screenów z wieżyczką obserwacyjną i automatycznym oddaleniem kamery, małym wodospadem i krzywymi powiewającymi flagami (jakoś lubię je estetycznie) http://imgur.com/a/IbwcV Poza tym eksperymentuję z muzyką i myślę nad losowym jej generowaniem jeżeli już mam tak garściami się Proteusem inspirować. To pozwala na mniejszy nakład pracy i większą interakcję z otoczeniem tj. mogą dochodzić kolejne instrumenty pojawiając się w różnych lokacjach, co się świetnie komponuje. Tutaj jest jej aktualny stan - https://gmclan.org/uploader/7193/muzyka_proba.mp3

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@I am Lord hmm, zawsze używam proporcji 1 pixel sprita = 1 pixel w grze, także nie wiem gdzie tu jest dysproporcja. Chociaż w sumie tylko odległe i duże obiekty czasem rysuję w znacznie mniejszej rozdziałce, żeby nie zgubiły tej pixelowatości np chmury i słońce. Ale i tak prawda jest taka, że pixel art w 3D aż tak nie musi dbać o proporcjonalność tekstur, bo perspektywa potrafi i tak łatwo burzyć spójność. Gdzie widzisz jakiś brak proporcji?

@Ignatus a dziękuję bardzo serdecznie. Szczerze to daję takie mocne 80%, bo pierwszy raz rozpisałem scenariusz na 5 stron i pierwszy raz mój projekt od środka trzyma się organizacyjnie kupy. Co prawda za 5 dni się studia zaczynają, także mniej czasu będzie. Tak btw. mówiłem o ASP łódzkim parę miechów temu, ale w ostateczności stwierdziłem, że wzornictwo na Politechnice Łódzkiej będzie bardziej w mój smak, bo chcę się rozwijać dizajnersko i artystycznie, ale warto i zadbać o pierwiastek nauk ścisłych. I nie wiem czemu uparłem się na Łódź, pewnie ostro tego pożałuję, bo jednak jedno z najbrzydszych miast. I mam 8 chłopaków na roku, także nie wiem czy się cieszyć, czy płakać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie chodziło mi o textury. To wszystko wynika z faktu że gra jest w 3D. Po prostu krawędzie obiektów 3D nie są rozpixelowane względem spritów. Motyw z użyciem takiego shadera jest w tej grze http://store.steampowered.com/app/442780/STRAFE/ z tym że to jest opcjonalna opcja graficzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

no to rozumiem. Myślę, że to zbędna drobiazgowość, raczej kwestia gustu. Osobiście nie czuję, by ta lekka niedbałość gryzła się z pixelami. Rzecz jasna najlepsze efekty dałyby voxele, ale to tylko biedny game maker, który sam ledwo parę poligonów dźwiga.

 

no i btw, ten mistyczny modernistyczny pokój zawieszony jest w kosmosie. I bawię się w udawany cień.

plakat3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp prac nad Soul Hunterem - pierwszą grą, którą wreszcie skończę :3

Tryb niewidzialności:

 

21728600_1636347266426948_32313132097740

 

Tryb pancerza:
 

21994072_1650115805050094_32135889012413

 

Dzisiaj dojdą wybuchy do granatnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, I am Lord napisał:

Threef jesteś uzależniony od robienia gówno gierek, to niedobrze, bo masz zdolności by zrobić coś dużego fajnego

Ale już ostatnio pisałem że to robię. Ale duże i fajne samo z siebie się nie bierze i to trzeba po prostu zrobić. I robię. Już zbyt długo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...