Skocz do zawartości

Potrzebny mi grafik!


gmysu

Rekomendowane odpowiedzi

Bracia! Mam w zanadrzu supertajny projekt, który powali na kolana miliony, staniki będą fruwać itp. Ale zanim ta piękna chwila nastąpi, muszę ubrać "dziecko" (konkrety powędrują do zainteresowanych) w jakieś znośne dla oka szaty.

 

Na zachętę - engine projektu jest już w zaawansowanych stadiach rozwoju, jestem gotów pochwalić się rezultatami przed ewentualnym aplikantem - nie będziesz jedyną osobą wnoszącą coś od siebie.

 

Ponieważ sam jestem biednym-wkrótce-studentem, oferuję wyłącznie satysfakcję (możliwe że przyszłość przyniesie bardziej wymierne profity).

 

(N)etykieta wymaga pochwalenia się swoimi skillami przed światem:

 

Miałem przelotny romans z C++, z PHP i MySQL lubimy się od zawsze. A od 2 lat - z dokumentacją GMLa.

 

Potrzebuję grafik wykonanych metodą pixel art, bądź też renderowanych w blenderze czy czymś podobnym. Wszystkiego. Całość utrzymana w konwencji rysunkowej.

 

Adios! Mam szczerą nadzieję że ktoś wesprze mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmorpg.jpg

 

Ufff... miało pozostać tajemnicą, bo już słyszę te motykowo-słońcowe komentarze.

 

Current features stay as presented:

 

-Experience, stats&levelling system

-PVP, PVP, with skills support

-PRzemioty i ekwipunek postaci, są widoczne po założeniu, system złota

-4 Postacie na konto

-4 klasy, ale wszystko jest na tyle elastyczne że dodanie kolejnych to maksymalnie 5 minut

-Multi room (świat podzielony na mniejsze obszary, ale tego chyba nie trzeba tłumaczyć)

-Maksymalna oszczędność pakietów, i optymalizacja - dane są wysyłane tylko do graczy w odpowiedniej odleglości, w tym samym roomie, w rozsądnych odstępach czasowych lub kiedy ulegną zmianie

-Zewnętrzne zasoby

-Teleporty

-Do 5 pozycji więcej, ale jeszcze mnie trzyma po sylwestrze! Cudów nie ma, chyba sobie nie przypomnę:}.

-A! Skromny system anty cheat.

 

Jak widać grafika która jest teraz jest kradziona z produktów Enterbrain, ale ulegnie to zmianie. Muzyka i efekty dźwiękowe pochodzą z legalnego i darmowego źródła, ale jestem w stanie sam coś wymodzić Bo Wiem Jak.

 

W tej chwili pracuję nad edytorem roomów, który udostępnię ewentualnej grupie developerskiej :D.

 

Grafika pozostanie utrzymana w konwencji 2d - zależy mi na widocznym niebie! Tym ficzerem mam zamiar zmiażdżyć Tibię :o.

 

PS. Doskonale zdaję sobie sprawę z ograniczeń Game Makera - bardzo massive to to raczej nie będzie, niemniej - do 150 graczy online chyba da radę. Tym bardziej że pod ręką jest GmThreads:}.

 

Pozdrawiam!

 

Edit: Poruszanie - w 4 kierunkach, bez siatki, ale jeśli tylko pojawi się koncept - mogę to wszystko jeszcze dostosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Wiesz, że takich gier (tak samo wyglądających, oferujących te same "featuresy") jest na pęczki? A projektów takich jeszcze więcej. I wszystkie do bani. Nie wiem co ludzi ciągnie do robienia takich klonów ale fruwających staników ci nie wróżę. Radziłbym ci się wziąć za inny projekt.

 

 

edit: zobacz nawet tu http://serwis.gamedev.nazwa.pl/screens.php...iew&id=8303 to samo praktycznie, a do tego przez przeglądarke.

W ogóle taki styl graficzny jest tak maksymalnie anty-dynamiczny, że już bardziej się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź - już ripostuję.

 

To jak gra wygląda, prawdopodobnie ulegnie jeszcze zmianie. Podobnie lista ficzerów - nie powiedziałem nigdzie że to wszystko co mam do powiedzenia w kwestii mechaniki rozgrywki. Każdy kto grał w jakiekolwiek RPG wie, że to co mam tutaj byłoby co najmniej mało grywalne.

 

Podsumowując - czas i zapał! Poza tym wszystkim nam chodzi przede wszystkim o dobrą zabawę z tworzeniem - a to czy gra będzie się podobać zależy wg. mnie od tego ile serca, potu, krwi, łez i s... sił włożył w to developer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Weź chłopakowi nie mieszaj w głowie, stara się, chce zrobić coś fajnego, a Ty go tak demotywujesz :C Mi się tam podoba, jak tylko grafa będzie fajna, to bym nawet pograł :D

Właśnie próbuje go uratować przed spędzeniem kilku kolejnych miesięcy nad bez urazy, gów**m. To, że dodasz system złota nic nie zmieni, serio. A gracz ma w dupie ile pracowałeś nad grą, start->twoja_giera_name->uninstall.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ta gra się trochę różni od innych - widać niebo :)

Jak chcesz grafę to polecałbym trochę inny styl np. z tej stronki >>> :krider: <<<

 

Bardzo fajny widok, tyle że w dalszym ciągu potrzebuję modelu postaci && kilku wariacji wyglądu głowy && itemków w formie oddzielnych stripów. Ewentualnie czegoś w rodzaju template do dalszej edycji. Może wyglądać i tak! Nic nie jest ostatecznie rozstrzygnięte :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...