Skocz do zawartości

Windows 7 OEM Proffessional PL na moim sprzęcie


Rafik01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam już środki finansowe na zakup Windows 7 OEM Proffessional PL - http://www.cortland.pl/microsoft-oem-windo...sh-dvd-1pk.html

 

Mój sprzęt:

Dysk twardy: Samsung HD642JJ 600GB

Pamięć RAM: 3GB

Intel Core 2 Duo 3.00GHz 32bit

Karta graficzna: ATI Radeon HD 4800

Płyta główna: Gigabyte GA-G31M-ES2L v1

 

Pracuję na dwóch monitorach ( jeden 22 calowy, a drugi chyba 19 ). W tej chwili pracuję na zmodyfikowanym Windowsie XP ( WinDT '09 ). Polecił mi go koleś w sklepie komputerowym. Na laptopie HP ze znacznie gorszymi parametrami posiadam także Windowsa 7 i jestem zadowolony. Jak uważacie czy zakup tej wersji Windowsa przy tych parametrach jest odpowiedni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta, sklepik dobry, bo z komputertronikiem współpracuje i ma wszystko o 30% droższe niż powinno być. Już któryś raz zainstalowali mi pirackiego windowsa bo na sprzedaż nie mają systemów praktycznie xD. Windows 7 ten, którego pisałem wyżej kosztuje u nich dwa razy więcej niż na cortlandzie ( 545zł ). Niestety nie mam lepszego komputerowego w mieście. Jeden teraz kończą budować, ale to dopiero w lutym będzie. Pieter szkoda, że woli się śmiać ze mnie, upośledzonego informatycznie dziecka. Proszę o pomoc. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Cortlanda mam już Adobe CS5 Web Premium i wiem, że to na prawdę kontaktowa firma. A chodzi mi też czy lepiej zostać przy Windows XP czy kupić Windows Seven i czy ta wersja będzie odpowiednia. A chcę Proffessional, ponieważ wzbogacona jest w stosunku do Home o emulowanie starszych systemów, co jest dla mnie dość ważne. Na dodatek nie ma dużej różnicy w cenie. Chodzi mi czy jest sens kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Cortlanda mam już Adobe CS5 Web Premium i wiem, że to na prawdę kontaktowa firma. A chodzi mi też czy lepiej zostać przy Windows XP czy kupić Windows Seven i czy ta wersja będzie odpowiednia. A chcę Proffessional, ponieważ wzbogacona jest w stosunku do Home o emulowanie starszych systemów, co jest dla mnie dość ważne. Na dodatek nie ma dużej różnicy w cenie. Chodzi mi czy jest sens kupować.

Cóż, to zależy od tego czy masz pieniądze, których nie potrzebujesz :) Między Pro a Home to prawie żadna różnica. W tych czasach z emulacji XP korzysta się bardzo bardzo rzadko, i równie rzadko ona działa :) ale skoro już masz coś kupować, to lepiej jak powiedziałeś dołożyć jeszcze trochę i kupić lepsze :) O piratach tu gadać nie wolno, więc nie wspominam nawet, że to pieniądze wyrzucone w błoto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OEM możesz instalować na jednym komputerze tyle razy ile chcesz. (Chyba, że zmienisz kartę główną.)

Ale defragmentacja nie usuwa Ci systemu. Układa jedynie pliki na dysku w taki sposób, żeby chodził szybciej (nieraz dostaniesz gratis 2,3 kb).

E:

BOX możesz mieć zainstalowanego na kilku komputerach. (Ale chyba nie jednocześnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OEM jak to było mówione, różni się tym od Box, że OEM możesz używać tylko na tym komputerze, zmiana nawet grafiki wymaga chyba(!!!!) kupienia nowej wersji.

 

w Box masz tak, że zmieniasz wszystko co chcesz i możesz przeinstalować Windowsa i używać tylko na jednym kompie.

 

Ciekawi mnie coś innego - jeśli zarejestrujesz klucz w MS (czy coś takiego) to raz możesz to zrobić. To potem musisz do nich dzwonić, żeby zerowali? Bo inaczej włączy się alarm o nielegalności systemu, robił ktoś takie rzeczy? :)

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

3GB trochę mało na 7. Ja mam w pracy 2 i mam ciągle zrzuty pamięci przez co przycina lekko, na laptopie mam 4gb i tam działa już całkiem płynnie (włącznie z grami, pokroju Starcraft2, F1 czy Fallout Vegas na full detalach):

 

Mój laptop to:

 

Intel i5 2,26GHz (x64, 4 rdzenie)

4GB Ram DDR3

Radeon5650 1GB

500GB dysku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OEM możesz instalować na jednym komputerze tyle razy ile chcesz. (Chyba, że zmienisz kartę główną.)

A mi działa a w ogólnie nie mam karty głównej w kompie(czymkolwiek by to nie było)

Mam 7 wersje Ethernity, 2 giga ramów i smiga aż miło. Przy idle kompa zżera około 1 gigsa, jak uruchomię gry to wiadomo że full ale i tak mi styka narazie.

Przy tym że

Here's the features list:

 

* New Windows Sounds

* 7-zip for extraction purpose.

* All the latest updates are patched Manually.

* Adobe Flash Player plugin

* Rocket Dock

* Black Background Shells

* Codings and scripts are updated from previous Ultimate Versions (This option is available only in Rockers Team Customized windows and not available in any other customized OS)

* More Stable and Reliable

* UAC Disabled

* New Look for Windows Media Player

* New Shortcut Arrows

* Show extensions for known file types

* Enabled IE Phishing Filter

* User Account 2 on Control Panel

* Low Memory consumption

(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...