Skocz do zawartości

Stickboy Adventure


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj ostro się zjarałem. Film mi się urwał. Rano się budzę, włączam kompa, patrzę, a tu jakaś nowa gierka... mojego autorstwa. Pół godziny rozkminy i już mniej więcej wiem jak to działa :) Poprawiłem ją trochę i niniejszym ją tu umieszczam. Proszę Was GM-owcy, oceńcie moją fuszerkę. Jak przejdziecie próbny etap, to podajcie mi czas, w jakim go przeszliście (pojawia się okienko show_message(), a w nim jest czas). Chodzi mi o to, by wiedzieć, ile średnio powinienem dać czasu na każdy etap.

 

 

STEROWANIE:

- Strzałka w górę: skok, lub, w zależności od przebywania na drabince i siatce, wspinanie się w górę.

- Strzałka w dół - złażenie po drabince i siatce w dół :)

- Strzałka w lewo i prawo - chodzenie w lewo i prawo :D

- Spacja - rzut bumerangiem (jeżeli masz szczęście, do do ciebie wróci; jeżeli nie - będzie się kręcił wokół kolesia [bug :P])

 

CELE GRY:

 

Należy zebrać wszystkie monety z planszy. Po tym należy się udać do flagi i ją pociągnąć (jak w Mario, skacząc na nią). Flaga znajduje się w prawym donlym rogu.

 

PRZESZKADZAJKI W GRZE:

 

- Gryziory: nie można ich załatwić bumerangiem - odbija się on od nich. Należy na nie naskoczyć, czy, jak kto woli, zdeptać.

- Kolcojeże: na nich z kolei naskoczyć nie można, trzeba w nie rzucić bumerangiem.

- Czorne ptoki: dosyć inteligentne bestie. Jeżeli do nich podejdziesz za blisko, zaczynają cię gonić. Należy je zabić bumerangiem.

- Wysuwające I Wsuwające Się Kolce: nie można ich niczym rozwalić. Trzeba ich unikać.

 

POMAGAJKI W GRZE:

- Drabinka - wspinasz się po niej w górę i w dół.

- Siatka - j/w, z tym że wspinasz się po niej we wszystkich kierunkach.

 

 

To tyle. Życzę miłej zabawy. :bye1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro, Ranma (ciekawe czemu :P ) zapodał mi ten link to chociaż wykażę się odrobiną inicjatywy i powiem co sądzę o Twojej grze.

 

Po pierwszę muszę potwierdzić słowa SLy, że faktycznie przeciwnicy mogliby być przynajmniej o połowę wolniejsi. Hmmm, grafa ogólnie spox i trzyma swój klimat, chociaż mógłbyś się pokusić o dither (czarno-biały) na niektórych obiektach (przeciwnicy). Ale ogólnie dobre wrażenie, więcej nie powiem bo to dopiero zalążek wielkiego projektu :D. Powodzenia Szefie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaycash nie mam zamiaru nikogo tu spierniczać za off którego niema :P Marmot tylko zwraca uwagę na kolce które zbyt płytko się zanurzają w ziemie :P

 

Co do gry : Bardzo fajowa - Bumerang lata na wysokim poziomie ;p A sam ludzik jest zajefajny ^^ I mogę cię zapewnić że jeżeli wydałeś na nią 100 zł 30 gr to było warte swojej ceny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

opiszę jak to było pokolei:

:tv_horror:

:angry: czarno biała

<_< muza jak z mario bros

:blink: koleś robi salta w powietrzu

:tv_happy:

:kicking: jaka wyczepana gierca

:w00t2: uuu stary jaka anmacja, jaka jakość, jaka jazda, dawno takiej nie było

:death: o fcuk, kolce...

:wheelchair: ...znowu jedziemy na początek

 

trochę jak umarłem się zwiesiło, zanim doczytało MIDI (mam winde XP), ale myśle, że jak włącze 98 nie będzie tego. Można by odznaczyć w midi "Load only for use" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opiszę jak to było pokolei:

:tv_horror:

:angry: czarno biała

<_< muza jak z mario bros

:blink: koleś robi salta w powietrzu

:tv_happy:

:kicking: jaka wyczepana gierca

:w00t2: uuu stary jaka anmacja, jaka jakość, jaka jazda, dawno takiej nie było

:death: o fcuk, kolce...

:wheelchair: ...znowu jedziemy na początek

 

trochę jak umarłem się zwiesiło, zanim doczytało MIDI (mam winde XP), ale myśle, że jak włącze 98 nie będzie tego. Można by odznaczyć w midi "Load only for use" .

 

Zaraz zaraz. W takim razie oceniasz tę grę negatywnie czy pozytywnie? Nie wiem czy w twojej wypowiedzi mam się doszukać ironii czy zachwytu :) Poza tym, muzyka ma odznaczone ładowanie tylko przy użyciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animacja ładna, ale gra monotonna. Nie chciało mi się przechodzić tego pierwszego levela. Poza tym, przeciwnicy są za szybcy. Z kolei, gdy zginę, to nie mogę od razu kipnąć, tylko muszę poczekać, aż (chyba) odgłos się załaduje... <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja opinia:

 

:) Plusy:

- całkiem niezła grafika;

- ładne animacje.

 

<_< Minusy:

- cienka grywalność;

- ogólnie nudnawe.

 

----------

 

Wczoraj ostro się zjarałem. Film mi się urwał. Rano się budzę, włączam kompa, patrzę, a tu jakaś nowa gierka... mojego autorstwa.

 

Skąd wiedziałeś, że to akurat twoja gierca? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Taa?? A ja (zanim załadowałem stronę nr. 2) myślałem, że po prostu umieściłeś ją w folderze moje gry :-)

Gra fajna, animacje - ładne, grywalność - średnia, poziom trudności - WIEEEEEELKI, muzyka - cienka, w dodatku z mario (polecam programiki jak E-jay, lub Magix Music Maker, albo oczywiście własną produkcję :-) ), ogólne wrażenie - 6.7/10.

 

Porady:

-Zrób własną muzykę,

-zmniejsz poziom trudności,

-zmień grafikę tych gryziorów (stać cię na więcej :-) )

-dodaj bonusy, powerup'y

-usuń bug'a z bumerangiem, którego jeszcze nie spotkałem :-)

 

Nie chciało mi się przechodzić pierwszej planszy, bo była trudna i nudna, więc nie podam swojego czasu :-)

 

Spodziewam się większych plansz, jakiejś dobrej fabuły i tym podobnych :-)

 

PS.

Jeśli to spam, albo cośtam to możecie wywalić poniższe:

Widzę że zebrali się tu najwięksi mistrzowie: Buziol, Ranma itp., więc odsyłam do poniższego:

http://www.gmclan.iglu.cz/forum/index.php?showtopic=305

 

PLEASE, pomóżcie! Jeszcze nawet nie jestem nastolatkiem (jestem tylko programistą/webmasterem :-) )...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...