Skocz do zawartości

Glorious


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Glorious [MMOTBS] by CodeDaemons Studio

 

Zacznijmy od gatunku tej gry, MMOTBS jest to skrót od Massive Multiplayer Online Turn Based Strategy, czyli turowej gry strategicznej dla wielu graczy. Trudno przedstawić jakiś podobny tytuł, ponieważ jest to dosyć oryginalny projekt. Mogę tylko powiedzieć, że braliśmy natchnienie z takich produkcji jak Battle for Wesnoth (kiedyś nasza gra miała się nawet nazywać Battle for Temeria), czy Heroes of Might and Magic 3 i 5.

 

Rozgrywka toczy się w świecie fantasy, Navarocie, który ogarnięty jest niekończącą się wojną między 6 stronami konfliktu, w które będą mogli się wcielić gracze. Są to: Imperium, Rebelianci, Elfy, Krasnoludy, Horda oraz Zapomniane legiony (nieumarli) . Więcej o tych frakcjach (na razie tylko o Imperium, Hordzie i Krasnoludach) możecie poczytać na oficjalnym forum gry, link na końcu artykułu.

Każda frakcja preferuje inny styl walki i ma inne cechy od pozos

GML
 

tałych, w każdej bohaterowie mają do wyboru inne klasy, a magowie dysponują różnymi domenami magii. Dla przykładu imperialni czarownicy dysponują ofensywnymi czarami z domeny ognia, gdy elficcy druidzi korzystając z magii natury mogą przenosić między drzewami na mapie i wspomagać swoje jednostki. Orki posiadają dużą siłę, ale są słabo opancerzeni, krasnoludy są dobrze opancerzone, ale powolne i ich jednostki dużo kosztują. I tak dalej, i tak dalej.

 

Sama rozgrywka toczy się w widoku "z lotu ptaka", lub "top-down". Gracze naprzemiennie rozgrywają swoje tury, zaczynają od rozstawienia swoich armii po przeciwnych stronach bitwy. Każdy może w swojej turze przemieszczać swych wojaków, atakować nimi, chronić się pod drzewami lub ostrzeliwać wroga, ograniczeniem są jedynie tzw. Punkty Akcji, których każda jednostka ma ograniczoną ilość (chociaż elf może wykonać więcej akcji w jednej turze niż powolny krasnolud).

Gra kończy się w zależności od ustawień, po określonej liczbie tur, lub, gdy któraś armia zostanie wybita do nogi. Aby rozgrywka była jak najbardziej wyrównana i sprawiedliwa, host ustawia limit punktowy, który widać na liście serwerów, gdy gracz dołączy do jego serwera oboje dobierają ze swojej listy jednostek, te które chcą wykorzystać w danej bitwie, oczywiście muszą się zmieścić w limicie punktowym. Żeby przyśpieszyć ten proces będzie można zapisywać swoje listy armii, aby później dodać je jednym kliknięciem.

Za wygraną grę gracz otrzymuje złoto, doświadczenie dla jednostek i bohatera oraz punkty "Fame", czyli sławę. Złoto można wymienić w sklepie na nowe jednostki, lub ekwipunek dla naszego bohatera. Po zdobyciu określonej ilości doświadczenia jednostki zyskują nowy poziom, z którym rosną ich statystyki. Według punktów "Fame" liczony jest ranking graczy. Za wygraną zyskuje się złoto, doświadczenie i punkty sławy, za przegraną w bardzo małych ilościach, lecz jeśli gracz opuści grę przed jej zakończeniem i nie będzie to spowodowane chwilowym problemem z połączeniem (przez kilka minut będzie można powrócić do gry) nie zyskuje on złota, ani doświadczenia, a punkty sławy traci.

 

W każdej frakcji jest 5-6 typów jednostek, w Imperium są to dla przykładu; Chłop, Rekrut, Żołnierz, Rycerz oraz Czarownik. Większość jednostek ma do dyspozycji przynajmniej 2 różne zestawy uzbrojenia (u chłopa pierwszy to widły, a drugi proca, u rekruta pierwszy to krótki miecz oraz tarcza, a drugi łuk i sztylet), które różnią się nieznacznie ceną.

Gracz przy rejestracji wybiera swoją frakcję, tworzy bohatera i otrzymuje startowy zestaw jednostek dla danej frakcji, które wystarczą do rozegrania mniejszych bitew, później sam musi pozyskiwać nowe jednostki. Można wyszukać interesującą nas grę na liście serwerów, które tworzą inni gracze. Można również obejrzeć szczegółowe statystyki naszego przeciwnika, takie jak ilość rozegranych gier, % wygranych, najczęstszy przeciwnik (frakcja), ulubiona jednostka, itp.

 

 

 

 

Słowem wstępu: (czytać)

 

UWAGA! Gra wymaga NET.Framework 3.5

PRZED WŁĄCZENIEM GRY TRZEBA ZAINSTALOWAĆ xnafx31_redist DOŁĄCZONE DO PACZKI

JEŚLI MACIE PRZEKIEROWANE PORTY ZAKŁADAJCIE SERWERY ;) (bo ja nie mam)

 

Jest to wersja beta gry, na razie nie ma wielu rzeczy, które będą sukcesywnie wprowadzane (bohaterowie, ranking graczy, czat, itp.). Niedługo po starcie bety zostanie udostępniony updater na naszym forum (forum.codedaemons.com), który będzie automatycznie przy włączeniu gry aktualizował ją do najnowszej wersji, więc radzę co jakiś czas tam zaglądać.

Proszę również o umieszczanie swoich opinii na naszym forum, propozycji, zgłaszanie błędów itp. W ten sposób przyczynicie się do lepszego efektu końcowego gry.

 

Oficjalna strona gry

 

 

 

freedownloadbuttonnewez.png

 

 

 

howto1.jpg

howto2p.jpg

howto3.jpg

howto4.jpg

 

 

Kredyty :)

codedaemons.com

 

waxx - programowanie, tłumaczenie, balansowanie

regg - grafika klienta i gry, layout strony Glorious

ANtY - design, animacje, pr, balansowanie, kierowanie projektem, strona Glorious

 

Morro - ikonki broni i pancerzy

Ranazus - arty jednostek

Marcin Śrama - muzyka

Pi1er - vps

 

 

 

 

JAK NIE MASZ PRZEKIEROWANYCH PORTÓW NIE ZAKŁADAJ SERWERA ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Z powodu tego, że trudno będzie się zorganizować, żeby się dało pograć, najlepiej, żeby wszyscy chętni wbili dziś o 18 do gry, ci którzy mogą niech założą serwery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-pierwsze dwie próby włączenia gry to crash przy "łączeniu z serwerem", za trzecim zadziałało

-ładny interfejs

-trochę za mały kursor i ciężko go ogarnąć, dodaj do niego cień i będzie lepiej.

-brak możliwości przesunięcia gdzieś okna gry (Albo mi się wydaje)

-niedokładny suwak przy liście jednostek (przesunięty z 5px w prawo względem tego wyświetlanego) (lub kursor)

-zmień nazwę appa na coś innego niż "WindowsGame4" ;d

 

No, to tyle uwag na razie. Postaw ktoś jakiegoś serwa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jeszcze żeby jednostki z zużytymi punktami robiły się szare.

 

Jest chyba jakiś bug z połączeniem bo zrobiłem serwa, ktoś wbił i byliśmy na screenie wybierania jednostek ja dałem ready i czekałem aż przeciwnik da. Czekałem jakieś 5 minut to pomyślałem że afk albo DC dostał no to sobie wyszedłem i zrobiłem drugi serv ale jak się okazało na nowym servie wciąż miałem połączenie z tą osobą, zrobiłem 3, 4, 5 serv i pomimo zmiany nazwy serva ciągle miałem z nim połączenie. Dopiero wylogowanie się z gry pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze coś. Stanąłem łucznikiem za drzewem by mnie łucznik mojego przeciwnika nie zaatakował ale jakimś cudem mógł mnie zaatakować a ja jego nie. Ponoć to twój kumpel to ci pewnie jeszcze o tym powie. zrobiłem screena z tą sytuacją.

28967584.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Jest jeszcze coś. Stanąłem łucznikiem za drzewem by mnie łucznik mojego przeciwnika nie zaatakował ale jakimś cudem mógł mnie zaatakować a ja jego nie. Ponoć to twój kumpel to ci pewnie jeszcze o tym powie. zrobiłem screena z tą sytuacją.

28967584.png

Z wykrywaniem lini widzenia są pewne problemy, pracujemy nad tym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

http://forum.codedaemons.com/viewtopic.php?f=15&t=39

Zapisujcie się w tym ^ temacie do turnieju, który się odbędzie w piątek wieczorem. Nagroda za 1st miejsce to 1000 golda, za drugie 500.

 

Dziś rozegraliśmy już jeden, wszystko fajnie przebiegało (tu relacja: KLIK)

Jakby komuś się nie chciało zaglądać to lista uczestników według ilości wygranych:

1. matmar 2

2. Huder 2

3. pi1er 2

4. ANtY 1

5. waxx 1

6. 4Trace 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Nie chciało mi się czytać tematu. Jedna frakcja tylko dostępna? I czy po rejestracji można ją zmienić.

Polecam przeczytać/ściągnąć grę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
hehe... nawet fajnie sie gra, szkoda tylko, że przegrałem :/ :)))

 

jak przekierować te całe porty ??

Najlepiej napisz na naszym forum, ktoś zaraz ci pomoże, poda port.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Są pierwszą w kolejności do dodania, ale przed nimi są takie rzeczy jak czat, ranking, naprawianie bugów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Nie działa na win7

Masz dotneta 3.5? Zainstalowales to co bylo w rarze? Co ci wyskakuje?

 

ja mam win7, waxx też więc to nie ma znaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...