Skocz do zawartości

PhysFis


Moe

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo mało optymalna wyszła Ci ta wersja. Płomień może i jest ładny, ale to on najbardziej zżera komputer. Tak samo - cząsteczki. Wcześniej miałem parę tysięcy i było ładnie, a teraz mam 900+ i przy tworzeniu spada fps do 20, potem znowu rośnie.

Popraw to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

A stawiania bloków zrób tak:

 

Dla kontrolera który tworzy bloki w Global Left Button

GML
xx = mouse_x div 16 * 16

yy = mouse_y div 16 * 16

 

if !place_meeting(xx,yy,object0) then instance_create(xx,yy,object0)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wikku dobrze gada O.o

2. Dalej program się zwiesza przy różnych ilościach cząstek (raz 100, raz 200, raz 800, a raz wyrobi do 2k i nie zwiesi)

3. Woda dalej za cholerę nie przypomina wody, jest zbyt sztywna.

4. Widziałem zmniejszyłeś cząsteczki wody, aby była bardziej "pełna" (i tak dalej są przerwy), ale piasku i reszty cząstek to już nie łaska zmniejszyć/zwiększyć, i mamy odstępy między cząstkami większe niż same cząstki (!)

5. KTO DO CHOLERY WYMYŚLIŁ, ŻEBY GAS BYŁ SPADAJĄCYMI NA ZIEMIĘ KÓŁKAMI!?

6. Mam wrażenie, że pył śnieg olei i gas różnią się fizycznie aż kolorem ;o

7. Póki mieszanie cieczy będzie wyglądać tak:

mieszanielolol.png

to ja dziękuję :)

 

Masz zamiar upublicznić dlla (bo rozumiem że ten gex to dll)?

 

Poza tym masz buga z usuwaniem cząstek - cząstki znikają, ale instancje zostają.

1. Wciśnij lewy przycisk myszy gdzieś w oknie gry)

2. Trzymając go wciśniętego przenieś kursor gdzieś nad okno gry

3. Gotowe - cząstki nie pojawiąją się, a licznik instancji rośnie!

 

Ed: To już wiemy co miałeś na myśli pisząc

Symulator ten potrafi symulować łączenie się cząsteczek np. Wody i Oleju
;>
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że pył śnieg olei i gas różnią się fizycznie aż kolorem ;o

KTO DO CHOLERY WYMYŚLIŁ, ŻEBY GAS BYŁ SPADAJĄCYMI NA ZIEMIĘ KÓŁKAMI!?

 

A nie raczej gaz?

 

_______

 

Szczerze powiedziawszy, nie zagrałem w tą grę, gdyż gra zacina się przy 0 utworzonych obiektach :/ ( sprawdzałem 2 razy ),

komputer co fakt nie należy do najlepszych , ale np. FIFA 2008 na nim jeszcze pójdzie. A wygląda to następująco: 1.66 GHz i 768 RAM .

Czyli krótko mówiąc słabo ,skoro The Powder Toy chodzi a jest w nim 10 kroć więcej, twój program mu na razie nie dorównuje. Bez oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie raczej gaz?
Ja bym się bardziej czepił tego, że jakimś cudem zamiast olej napisałem olei, ale dobra tam :D I w sumie całe życie byłem przekonany że po polsku się pisze gas ;o

 

Też macie tak, że gdy się tworzy jakieś cząstki (trzyma lmb) to cała symulacja przebiega 2x szybciej?

Najłatwiej to zauważyć tworząc kilka cząstek w górnym lewym rogu ekranu (aby było widać), po czym tweorząc cząstki gdzieś po prawej - jak tworzymy to spadają (te po lewej) szybko, jak nie - wolno.

 

Ed: Dość zabugowany ten silniczek :)

Nalej do jakieś miseczki trochę oleju, podpal go, olej powinien zniknąć, i w pewnym sensie zniknie. W pewnym sensie bo nie będzie go widać, ale inne cząstki już będą go widziały i będą po nim "spływać".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bardziej czepił tego, że jakimś cudem zamiast olej napisałem olei, ale dobra tam :D I w sumie całe życie byłem przekonany że po polsku się pisze gas ;o

 

Też macie tak, że gdy się tworzy jakieś cząstki (trzyma lmb) to cała symulacja przebiega 2x szybciej?

Najłatwiej to zauważyć tworząc kilka cząstek w górnym lewym rogu ekranu (aby było widać), po czym tweorząc cząstki gdzieś po prawej - jak tworzymy to spadają (te po lewej) szybko, jak nie - wolno.

 

Ed: Dość zabugowany ten silniczek :)

Nalej do jakieś miseczki trochę oleju, podpal go, olej powinien zniknąć, i w pewnym sensie zniknie. W pewnym sensie bo nie będzie go widać, ale inne cząstki już będą go widziały i będą po nim "spływać".

 

Ad.1 Tak, przebiega szybciej, aby utrzymać jeszcze więcej FPS'ów. Później powraca do normalniej szybkości. Chyba nikomu nie chciało by się czekać aż dzbanek zrobiony z "Wall" napełni się do połowy z normalną szybkością co? :)

 

Ad.2 Ten licznik u góry pokazuje "Wykreowane" cząsteczki, a niżej wyraźnie pisze, że cząsteczki znikają poza planszą. I olej po podpaleniu znika całkowicie, choć może w starszych wersjach trochę z nami "Nie współpracować".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ale zmieniać ot tak prędkość symulacji całej :| Zrobiłbyś turbo pod spacją albo czymkolwiek innym jak tak Ci się nie chce czekać.

 

2. Ta "starsza wersja" to najświeższa jaką wypuściłeś, czyli rozumiem, masz na komputerze nowszą i lepszą wersję ;) Czekamy.

 

Ten licznik u góry pokazuje "Wykreowane" cząsteczki, a niżej wyraźnie pisze, że cząsteczki znikają poza planszą.
Nie wiem dokładnie do czego to jest, ale fajt jest taki, że cząsteczki poza planszą znikają, ale instancje do nich podczepione zostają. A tak NA PEWNO nie ma być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...