Skocz do zawartości

[MD] Mega Q*Bert


Jaklub

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Mega Q*Bert

 

Gatunek: zręcznościowo-logiczna

 

Opis: niedawno Ferrari szpanował swoim demkiem na Segę Genesis, teraz moja kolej.

drugi mój remake Q*Berta, tym razem na szesnastobitowca Niebieskich. zasady są proste - kontroluj kulistego stwora z trąbą i zamień kolor wszystkich pól na planszy na wskazaną barwę. w demie:

- 1 poziom (6 plansz)

- 2 schematy sterowania (straight - wymagający 1 strzałki do wciśnięcia lub diagonal - wymagający wciskania skosów)

- 4 rodzaje stworów (czerwona kula, standardowy Coily, zielona kulka i coś ode mnie - cholerna, niepasująca emotikonka, którą można zniszczyć, gdy jest wstrzymany czas)

gra działa poprawnie na emulatorze Gens 2.12a KMod 0.7c i Fusion 3.63. niestety sam nie sprawdzę jej na prawdziwym sprzęcie, bo go nie mam, a nawet jeśli bym miał, nie byłbym w stanie wykombinować flashcarta

nowa wersja nie ma żadnych znanych bugów.

na koniec dodam, że nie jest pewne czy skończę tę grę (ale mam nadzieję, że mi się uda, pracuję nad nią od połowy marca, a na szczęście online'u dodawać nie muszę :D)

gra jest pisana w C

 

Download: http://www.gmclan.org/up444_4_rom.html

Rozmiar pliku: plik rar ma 36kb (olo)

 

Autorzy:

Programowanie:
Jaklub

Fabuła:
Gottlieb

Grafika:
Gottlieb (parę ripów) + Jaklub (większość)

Muzyka:
Jaklub; Tetris na Genesisa (level 1); Q*Bert NES (wszystko przenoszone własnoręcznie, dlatego też niezbyt dokładnie, ale lepiej niż tajwańscy piraci)

Screeny:

screen2.png

screen1.png

jak widać, numerek jeszcze nie jest dodany ;[

już jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sprawdzam!

 

EDIT:

WTF??!!?!?!!?!?!?!? ^&%$&$%^*$, co ty tam wpakowałeś??!! 358 KB???!!!! W demo? Rozbój w biały dzień! :P

 

Naucz mnie robić taką muzę jak w menu i używać spritów... :P

(jesteś mistrz, że umiesz robić taki dźwięk)

 

 

Grafika - 5/5

Dźwięk - 4/5

Grywalność - 4/5

 

Sterowanie Diagonal łatwiejsze od Straight.

Hah, przegrałem w drugiej planszy 1 levelu.

Na pierwszym lvl pierwsze życie straciłem przy ostatniej kafelce.

 

 

EDIT2:

Ja mam prawdziwy sprzęt, a właściwie klona. Poluję na przystawkę CD więc jak ją będę miał będzie się przyjemniej grało. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ jednak trochę miesięcy się nad tym pracowało (i z pewnością nie była to robota przyjemna), a przykro patrzeć, jak ktoś zaniża ci średnią bez uzasadnienia, trochę się poprzyczepiam.

graficzka 2/5 jakies kwadraty

romby. grafika jest przejrzysta, estetyczna i nie kaleczy oczu. subiektywnie powiem, że taki prosty styl bardziej mi się podoba od waszych Tanków, których oprawa wizualna wymaga jeszcze wieeelee roboty.

gameplay sredniaki niby remake ale nic nowego no dziwne

skoro to remake (choć lepsze byłoby tutaj określenie "fangame"), to co tu może być nowego? wszyscy wiemy, że obok Pablo jestem najbardziej odtwórczym twórcą na GMClanie. :D poza tym, Q*Bert to gra, którą typowe dla kochanych przez wszystkich prawdziwych graczy gier indie (które jednak wciąż pozostają indie, ciekawe =/) superinnowacje z dupy wzięte mogłyby łatwo zniszczyć.

fabula nie powala

przecież jej nie ma :/

lewel dizajn tez nie ciekawy

mając do dyspozycji 4 spawnpointy dla wrogów i 2 typy kafli (zwykły i zabijający) trudno zrobić coś ultraciekawego. na szczęście wciąż pracuję nad tą grą i mogę was zapewnić, że w poziomie 2 będziecie już mieli odjechane levele.

a propos, 17-latek piszący "nie" z przymiotnikami oddzielnie?

zawiodlem sie

ZASLUZONA dwojeczka!

zasłużona dwójeczka? zaniżona ocena. zapomnij o tym, że jestem Jaklubem, który tak ohydnie zbeształ Tanki RMK 1, pobierz w końcu tę grę (bo cosik mam wątpliwości, że to zrobiłeś) i jakiś emulator, zagraj, przejdź wszystkie dostępne mapy, a na koniec oceń tę grę jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie chce mi sie pobierac

więc nie bądź kołek i nie gwiazdkuj.

 

co za czasy, dziś ludziom nawet 30 kilobajtów nie chce się pobierać. przecież tyle waży przeciętny screen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys kiedys napisal gre na windowsa a nie na konsole ktorej nikt nie ma to moze bym zajrzal

sega genesis to jedna z tych konsol, których dobrze działające emulatory wujek google podaje od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika niczym z czasów SEGI , muzyka w sam raz pasuję do gry, menu to samo, jedyny minus to sterowanie postacią

trudno się połapać początkowo, cały czas spadałem, ale da się do tego przyzwyczaić i grać dalej.Podsumowując gra jest bardzo dobra i Waxx , oczywiście nie ma racji dając tylko 2 gwiazdki, gra w pełni zasługuję na 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika niczym z czasów SEGI , muzyka w sam raz pasuję do gry, menu to samo, jedyny minus to sterowanie postacią

trudno się połapać początkowo, cały czas spadałem, ale da się do tego przyzwyczaić i grać dalej.Podsumowując gra jest bardzo dobra i Waxx , oczywiście nie ma racji dając tylko 2 gwiazdki, gra w pełni zasługuję na 5.

Q*bert jest jaki jest - jak się gra w ogóle pierwszy raz, zawsze ciężko się przyzwyczaić (ale może zrobię jakiś tutorial)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

update dema.

- game over screen już nie jest zepsuty - muzyka się wycisza, opcja password jest na miejscu, a q*bert nie bluźni na starcie i nie ma wrogów z kosmosu.

- przebudowana struktura leveli - coily nie powinien bugować gry na planszach 1-3 i 1-4.

- 2 nowe plansze (1-7 i 1-8), bardziej wykręcone od wcześniejszych.

- macie 5 żyć na start i nie resetują się one co level. podobno gra była zbyt trudna

- jest już numerek podczas prezentacji leveli

link ten sam, nie ściągać, jeśli jesteście zbyt leniwi aby pobrać emulator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
mnie się podoba nie wiem czego się czepiacie ale ja dam 5/5

grafika jest spoko podoba mi się i nie wiem czego się czepiacie, może wolicie gry innego typu grafiki

nie wiem czego sie czepiasz 2 razy

 

 

słyszałem gdzieś o tej grze

 

gry-online?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbys kiedys napisal gre na windowsa a nie na konsole ktorej nikt nie ma to moze bym zajrzal

Nie prawda, bo ja mam i do tego sprawną z dyskietkami kicking.gif

 

______

 

Fajnie się gra, ale nadal stoję w 1-3 .

Nikt nie ma? A to ciekawe. Bo ja mam 22 gry na nią. Niedawno miałem model 2 plus jakieś 20 gier. Ale potem okazało się, że łatwo w polsce kupić klona. Gry i konsolę już oddałem. I nie pogram se teraz w Zombies ate my neighbors :(. (ale przynajmniej mam jakieś inne gry)

Gra świetna 5/5.

 

@Offtopic:

A wiecie jak przejść Crack Downa - ostatni lvl? Bo ja nie umiem przejść bossa. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...