Skocz do zawartości

Glorious


waxx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiadomość od Anty :

Po pierwsze każdy kto chce uczestniczyć w closed becie musi się zarejestrować na forum, forum.codedaemons.c0.pl , zostanie dodany do grupy testerów i będzie miał dostęp do specjalnego forum. Po drugie testy się zaczną gdzieś tak 10 sierpnia. Po 3 jak ktoś się zarejestruje to najlepiej powiadomić mnie o tym na gg od razu: 10155240
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, w sumie im więcej tym będzie nawet lepiej.

Jesteśmy już na finiszu, brakuje jakiś statów gracza/match statsów po grze/lobby.

No i czekamy dalej na muzykę do menu i dokończone arty.

 

 

Also: Jeżeli ktoś zna dobrze ang. i chciałby trochę potłumaczyć proszę PW do mnie :)

 

bonus: shop, brakuje artow oraz opisow, stad te puste miejsce

 

9b17557269a0dbaf2a0e632.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Filar Społeczności

Obecnie z odświeżonym teamem (szukamy jeszcze grafika) przepisujemy grę pod xenona, więc już niedługo( ~( 2tyg;miesiąc ) ) będzie można pograć :)

I to bez żadnych dotnetów itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie

Don't worry... Nie zamierzam kopiować/zmieniać/cytować/używać/rozpowszechniać itd żadnego kodu fragmentu frameworka. Po prostu robię sobie wewnętrzne testy wydajnościowe/pamięciowe pewnych rozwiązań w różnych bibliotekach i tyle.

btw Too late... Już robiłem testy na jednej grze a teraz chcę tylko spr czy wyniki będą podobne więc żadna magia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Don't worry... Nie zamierzam kopiować/zmieniać/cytować/używać/rozpowszechniać itd żadnego kodu fragmentu frameworka. Po prostu robię sobie wewnętrzne testy wydajnościowe/pamięciowe pewnych rozwiązań w różnych bibliotekach i tyle.

btw Too late... Już robiłem testy na jednej grze a teraz chcę tylko spr czy wyniki będą podobne więc żadna magia.

 

nie wystarczy:

 

nie

 

?

 

Ok, to ja zapytam Rockstar games, czy mi dadzą pliki źródłowe gta 4, po prostu robię sobie wewnętrzne testy wydajnościowe/pamięciowe pewnych rozwiązań w różnych bibliotekach i tyle. Nie zamierzam kopiować/zmieniać/cytować/używać/rozpowszechniać itd żadnego kodu (?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to ja zapytam Rockstar games, czy mi dadzą pliki źródłowe gta 4, po prostu robię sobie wewnętrzne testy wydajnościowe/pamięciowe pewnych rozwiązań w różnych bibliotekach i tyle. Nie zamierzam kopiować/zmieniać/cytować/używać/rozpowszechniać itd żadnego kodu (?)

Widzę, że bystrzakiem to Ty nie jesteś. Silnik rockstar games jest ich własnością i nie udostępniają go ani do celów komercyjnych ani niekomercyjnych(jeśli mają swój). Twoje porównanie stoi na tak niskim poziomie, że.. (no nie mam słów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że bystrzakiem to Ty nie jesteś. Silnik rockstar games jest ich własnością i nie udostępniają go ani do celów komercyjnych ani niekomercyjnych(jeśli mają swój). Twoje porównanie stoi na tak niskim poziomie, że.. (no nie mam słów).

 

O cholera, widzę, że nie zrozumiałeś tu hmm, ironii/sarkaznu - wybierz sobie. No szkoda słów na Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Widzę, że bystrzakiem to Ty nie jesteś. Silnik rockstar games jest ich własnością i nie udostępniają go ani do celów komercyjnych ani niekomercyjnych(jeśli mają swój). Twoje porównanie stoi na tak niskim poziomie, że.. (no nie mam słów).

To Crysisa, ich engine udostępniają do celów komercyjnych, albo jakaś gierka na unreal engine. Widzisz zależność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu, troche asertywności trzeba okazać.

Will, robimy tą grę nie jako open source, ani w żaden sposób pochodny rodzaj rozdając kod temu kto poprosi.

Nie i koniec, i żadne tłumaczenia naszego zdania nie zmienią.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O cholera, widzę, że nie zrozumiałeś tu hmm, ironii/sarkaznu - wybierz sobie. No szkoda słów na Ciebie.

Nom masz racje cya.

To Crysisa, ich engine udostępniają do celów komercyjnych, albo jakaś gierka na unreal engine. Widzisz zależność?

Nie. No chyba, że się mylę i jednak robisz grę AAA na super silniku, która zajmie Ci kilka lat wraz z twoim ~30 osobowym team'em i całość będzie kosztować kilkadziesiąt milionów a nie gierkę, której produkcja zajmie kilka miesięcy a ona sama nie jest niczym skomplikowanym + jest tworzona przy użyciu bardzo prostych narzędzi i nie ma w niej żadnej tajemnej nowinki technicznej. No cóż jeśli się mylę to sorry. Nie chcesz dać kodu to trudno, dziwne ale jakoś to przeżyje chociaż wątpię czy coś strasznego byś na tym stracił.

 

Ta dyskusja nie ma najmniejszego sensu, troche asertywności trzeba okazać.

Will, robimy tą grę nie jako open source, ani w żaden sposób pochodny rodzaj rozdając kod temu kto poprosi.

Nie i koniec, i żadne tłumaczenia naszego zdania nie zmienią.

Dziękuję.

Jak pisałem: Nie to nie, trudno znajdę sobie inną i tyle. Jeśli to miałby być śmiertelny cios to jakoś się powstrzymam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Filar Społeczności

Glorious: Rise of Empire [MMOTBS]

 

Zacznijmy od gatunku tej gry, MMOTBS jest to skrót od Massive Multiplayer Online Turn Based Strategy, czyli turowej gry strategicznej dla wielu graczy. Trudno przedstawić jakiś podobny tytuł, ponieważ jest to dosyć oryginalny projekt. Mogę tylko powiedzieć, że braliśmy natchnienie z takich produkcji jak Battle for Wesnoth (kiedyś nasza gra miała się nawet nazywać Battle for Temeria), czy Heroes of Might and Magic 3 i 5.

 

loginregister800-preview.jpg

 

Rozgrywka toczy się w świecie fantasy, Navarocie, który ogarnięty jest niekończącą się wojną między 5 stronami konfliktu, w które będą mogli się wcielić gracze. Są to: Imperium, Horda, Elfy, Krasnoludy oraz Potępieni. Więcej o tych frakcjach (na razie tylko o Imperium, Hordzie i Krasnoludach) możecie poczytać na oficjalnym forum gry, link na końcu artykułu.

Każda frakcja preferuje inny styl walki i ma inne cechy od pozostałych, w każdej bohaterowie mają do wyboru inne klasy, a magowie dysponują różnymi domenami magii. Dla przykładu imperialni czarownicy dysponują ofensywnymi czarami z domeny ognia, gdy elficcy druidzi korzystając z magii natury mogą przenosić sprzymierzeńców między drzewami na mapie oraz ich wspomagać. Orki posiadają dużą siłę, ale są słabo opancerzeni, krasnoludy są dobrze opancerzone, ale powolne, ich jednostki dużo kosztują. I tak dalej, i tak dalej.

 

3.1.jpg

2.1.jpg

 

Sama rozgrywka toczy się w widoku ?z lotu ptaka?, lub jak kto woli - ?top-down?. Gracze naprzemiennie rozgrywają swoje tury, zaczynają od rozstawienia swoich armii po przeciwnych stronach bitwy. Każdy może w swojej turze przemieszczać swych wojaków, atakować nimi, chronić się pod drzewami lub ostrzeliwać wroga, ograniczeniem są jedynie tzw. Punkty Akcji, których każda jednostka ma ograniczoną ilość, odnawiają się one co turę(elf może wykonać więcej akcji w jednej turze niż powolny krasnolud).

Gra kończy się w zależności od ustawień, po określonej liczbie tur, lub, gdy któraś armia zostanie wybita do nogi. Aby rozgrywka była jak najbardziej wyrównana i sprawiedliwa, host ustawia limit punktowy, który widać na liście serwerów, gdy gracz dołączy do jego serwera oboje dobierają ze swojej listy jednostek, te które chcą wykorzystać w danej bitwie, oczywiście muszą się zmieścić w limicie punktowym. Żeby przyśpieszyć ten proces będzie można zapisywać swoje listy armii, aby później dodać je jednym kliknięciem.

Za wygraną grę gracz otrzymuje złoto, doświadczenie dla jednostek i bohatera oraz punkty ?Fame?, czyli sławę. Złoto można wymienić w sklepie na nowe jednostki, lub ekwipunek dla naszego bohatera. Po zdobyciu określonej ilości doświadczenia jednostki zyskują nowy poziom, z którym rosną ich statystyki. Według punktów ?Fame? liczony jest ranking graczy. Za wygraną zyskuje się złoto, doświadczenie i punkty sławy, za przegraną w bardzo małych ilościach, lecz jeśli gracz opuści grę przed jej zakończeniem i nie będzie to spowodowane chwilowym problemem z połączeniem (przez kilka minut będzie można powrócić do gry) nie zyskuje on złota, ani doświadczenia, a punkty sławy traci.

 

W każdej frakcji jest 5-6 typów jednostek, w Imperium są to dla przykładu; Chłop, Rekrut, Żołnierz, Rycerz oraz Czarownik. Większość jednostek ma do dyspozycji przynajmniej 2 różne zestawy uzbrojenia (u chłopa pierwszy to widły, a drugi proca, u rekruta pierwszy to krótki miecz oraz tarcza, a drugi łuk i sztylet), które różnią się nieznacznie ceną.

Gracz przy rejestracji wybiera swoją frakcję, tworzy bohatera i otrzymuje startowy zestaw jednostek dla danej frakcji, które wystarczą do rozegrania mniejszych bitew, później sam musi pozyskiwać nowe jednostki. Możne wyszukać interesującą go grę na liście serwerów, które tworzą inni gracze. Możne również obejrzeć szczegółowe statystyki swojego przeciwnika, takie jak ilość rozegranych gier, % wygranych, najczęstszy przeciwnik (frakcja), ulubiona jednostka, itp.

 

 

 

Forum gry: http://pigames.pl/forum/index.php

Projekt na indiedb.com: http://www.indiedb.com/games/glorious/

Projekt na warsztacie: http://www.gamedev.pl/projects.php?x=view&id=1145

Temat na warsztacie: http://forum.gamedev.pl/index.php/topic,17691.30.html

Temat na gmclan.org: https://forum.gmclan.org/index.php?showtopi...60&start=60

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Filar Społeczności

Przepisywanie - część 3.

Tym razem pod SFMLa przepisujemy. Z tej okazji gra będzie prawdopodobnie dostępna również na Linuxie i Macu. Powód przepisywania jest prosty - yxe ma za mało czasu, żeby tłumaczyć wszystkie tajniki swojego silnika, a nie ma nikogo prócz niego kto by się na tym znał.

W każdym razie od strony wizualnej gra będzie mocno odświeżona i ulepszona. Planujemy dodać różne efekty, mamy już sporo ciekawych pomysłów na nowe featersy.

W styczniu powstanie też oficjalna strona gry, co do bety to na prawdę trudno powiedzieć. Jeśli macie jakieś propozycje/uwagi to:

FORUM

lub

Profil na IndieDB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...