Skocz do zawartości

Thick Jump


JaroPL

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: tytuł gry Stick Jump

 

Gatunek: gatunek platformówka

 

Opis: Królestwo irmi Po długiej wojnie z Chanatem zwycięża.Jednak Chan Zdołał uciec do podziemi i wynająć czarnoksięcia,który Wyczarował Dziwne istoty Sthick w poszukiwaniu diamentów wikła się w tą historie i żeby przerzyć musi zabić Chana i złego czarnoksiężnika

https://gmclan.org/up6550_4_Thick_Jump.html

Rozmiar:0,99 KB

 

 

Programowanie:
JaroPL

Fabuła:
JaroPL

Grafika:
Jaro PL

Uwagi:To moja pierwsza gra więc prosze o litość

Jeszcze ją dopracuje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starałeś się wogóle?bo nie widzę

 

animacje?ciągle idzie porusza się w prawą stronę chociaż skręcamw lewo,mogłeś zrobić choć 2-klatkowa animacje ognia.

grafa-nie pasuje

 

i widać że grafa do siebie nie pasuje, i zostało do gry napchane pełno przykładów.

 

1/5

 

 

I PAMIĘTAJCIE-NIGDY NIE WRZUCAJCIE PIERWSZYCH GIER

Programowanie:JaroPL

Fabuła: JaroPL

Grafika: Jaro PL

coś nie wierzę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jak na pierwszą grę nie jest źle. Jedyne wady to brak muzyki, mało dynamiczna rozgrywka, grafika nie jest twoja, autorami grafiki jest Mark Overmars i twórcy gry Kirby: Nightmare in Dreamland. Nawet nie dałeś innej animacji przy chodzeniu w lewo. Mimo wszystko, w miarę starannie jest to zrobione. Dam ci 3... Albo nie, ze wzgledu na to, ze ty zrobiles tylko niecale 10% (sory ze zawyzam) to dostaniesz 2, bo przynajmniej sie to jakos trzyma kupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nic mówić, ale KTOŚ MI POD*****YŁ AVATARA! No to już jest DNO. A gra sama w sobie jest... smutna.W(hy)TF są "OPCJE" w głównym menu? Grafika = ZUO! Czemu nikt nie chce zrobić sam sobie grafiki? Koleś, przykładaj się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...rozgryzłeś mnie. :]

 

Nie, chodzi mi o to, że ja tu się męczę pół godziny nad zaanimowaniem Meta Knighta, a tu: "surprise, uzyje twojego avka w grze, nawet się nie spytam, bo i tak mi pozwolisz". No i weź tu się nie zdenerwuj... A tak btw. to ten sprite pochodzi z Kirby: Superstar ze SNESa, albo raczej z jego remake'a na DSa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Wrzym! Wrzum! Marchewka!

 

Thick Jump

 

Tytuł: tytuł gry Stick Jump

Rozdwojenie jaźni?

Gatunek: gatunek platformówka

Gatunek gatunek...

Królestwo irmi Po długiej wojnie z Chanatem zwycięża.Jednak Chan Zdołał uciec do podziemi i wynająć czarnoksięcia,

Co to jest "czarnoksiążę"? Książę murzyński?

który Wyczarował Dziwne istoty Sthick w poszukiwaniu diamentów

A, teraz autor pogodził ze sobą wytwory obu stron swojego rozdwojenia. Stick + Thick = Sthick. (Szkoda, że nie Schtick...) W każdym razie rozumiem, że ten Murzyn wyczarował Sthicki w poszukiwaniu diamentów?

wikła się w tą historie i żeby przerzyć musi zabić Chana i złego czarnoksiężnika

Całą tę fabułkę (i jej ortografię oraz interpunkcję) można określić tak: trzy małpy, dziesięć minut. Przy czym małpy są na głodzie narkotycznym.

 

Popatrzmy sobie na ten wytwór wyobraźni, grą nie wiedzieć czemu zwany. W menu opcja "opcje" nie działa, tak więc wybieramy "graj".

 

Co my tu mamy. Avatar Ezlura - Meta Knight, uwięziony wśród grafik z GMa. Meta Knight, bidulek, nie umie się zatrzymać i cały czas drepcze w miejscu (nawet w powietrzu macha nogami jak najęty). Co więcej, nie może nawet się odwrócić w lewo. Umie za to wyjść poza ekran i wypaść z gry. Umie także zaczepiać się kawałkami swojego sprite'a o ściany albo też blokować się na nich. Jak ja kocham nieregularne sprite'y z zaznaczonym "precise collision checking". (Kocham, więc biję.)

 

Wrogiem Meta Knighta jest jakże straszny duch, który porusza się w losowym kierunku - bywa, że porusza się w lewo, przez co od razu wylatuje poza ekran i tyle go widzieli. Niezrażony tym bynajmniej Meta Knight zbiera diamenty, dające punkty. Oczywiście, większość diamentów i tak jest niemożliwa do ominięcia, więc po co w ogóle w grze punktacja, skoro i tak każdy gracz zdobędzie nie mniej niż np. 40 punktów?

 

Podsumowując: gra do chrzanu. Usiądź i zastanów się nad tym, co powiedziałem. Popraw wszystkie błędy. Wywal diamenty albo też lepiej przemyśl ich ustawienie. A tak poza tym - może i recenzja nudna, ale to dlatego, że ta platformówka nie ma w sobie NIC, ale to NIC ciekawego. Skakanie, unikanie wrogów, zbieranie rzeczy, niewpadanie do dołów - wszystko to jest nudne jak flaki z olejem, bo widzieliśmy to już po tysiąc razy. Dodaj coś oryginalniejszego, albo w ogóle zrób inną grę, bo granie w kolejną taką samą jak inne platformówkę nikogo w dzisiejszych czasach nie rajcuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulamin nakazuje wstawienie screenów, inaczej przerobimy razem Zbrodnię i Karę :P

masz czas do konca tego dnia (czytaj: 2.06, 23:59)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grafika: Jaro PL

 

Co takiego?? Przecież odrazu widać, że ściany, potworki, diamenty są jeżeli się nie myle z Game Makera 7. W katalogu głównym Game Makera był folder sprites, w którym były właśnie takie rysunki.

Co do gry nic ciekawego. Zwyczajna platformówka. Zbieranie punktów, kuszenie o potworka i nic więcej.

Dam 2+/5 za to że to twoja pierwsza gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, trzeba było oszczędzić nam tortur i nie publikować tej, jakże nie dorobionej, gierki.

Uwagi:To moja pierwsza gra więc prosze o litość

No i co z tego? Wrzucasz, więc szykuj się na krytykę i mieszanie z błotem.

Jeszcze ją dopracuje

Najpierw dopracuj, potem wrzucaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...