Skocz do zawartości

Strange World: Castaway [demo]


ANtY

Rekomendowane odpowiedzi

  • Filar Społeczności

Tytuł:

Strange World: Castaway

 

arcik.png

 

Gatunek: Platformówka

 

Opis: Gra opowiada historię kosmicznego rozbitka zagubionego w nieznanym świecie.

W wersji demonstracyjnej znajdziecie:

-3 poziomy

-2 rodzaje przeciwników

 

Sterowanie:

strzałki - chodzenie oraz skakanie

prawo lub lewo, gdy spadamy i jesteśmy przy ścianie pozwala się po niej ześlizgiwać, można skakać podczas ześlizgiwania się

spacja - atak macką, 2 trafienia pozwalają nam pozbyć się jednego glummysa

doublejumpy - tu bez żadnych udziwnień

 

Aby ukończyć etap trzeba dojść do teleportera.

Zielone gluty w powietrzy nieznacznie (ale zawsze) zwiększają poziom naszego życia.

 

 

Download: https://gmclan.org/up4495_4_bae955e8a6.html

Rozmiar pliku: 8004KB

 

Autorzy:

Programowanie:
ANtY, waxx

Fabuła:
ANtY, waxx

Grafika:
ANtY

Muzyka:
Semaphore (newgrounds.com)

Screeny:

6ba6c3f108.png

fcfe29c872.png

d5e31434b7.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6fp3zr.png

 

11s1kwm.png

 

concept głównego bohatera do platformówki.

 

Proszę o rady co można poprawić, itp. bo zaczynam się uczyć pxartu

 

he he :]

 

E:Ocene gry dam w E2

E2: trochę grafa ścian jest popsuta i ci wrogowie ścinają,jeden mnie rozwalił bo tak chodził że na nim stałem :boxed:

 

4/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
he he :]

 

co?

 

E:Ocene gry dam w E2

E2: trochę grafa ścian jest popsuta i ci wrogowie ścinają,jeden mnie rozwalił bo tak chodził że na nim stałem :boxed:

 

4/5

 

Grafika "ścian" była tymczasowa.

Wrogowie właśnie tak mają działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anty Zrób coś z tym tłem zlikwiduj słońce i daj góry czy coś zrób ruszające się chmurki w tle coś jak w Mario, zrób aby te gejzery odbierały ci życie,zrób dłuższe etapy w grze i w środku etapu ta daaa czeckoint,zrób save i dokończ tilesety in nie rób tak platforma z taką samą wielkością pod sobą cały czas dawaj mniejsze. Zmień healthbar na jakieś serduszka czy, coś coś jak w starych grach dotkniesz stworka to zabiera ci serduszko, bo health bary w grze platformowej to bezsens, Gra za łatwa zrób utrudnienia i pułapki po drodze, a nie tak jak nikas w swoim lizaku że ty musiałeś chodzić po sekrety po tam dopiero były takie pułapki, Daj w tle może jeszcze jakieś budynki z dzikiego zachodu bo kolorystyka gry przypomina mi dziki zachód, zrób jakiś przeciwników na których skoczysz i się kulą w kulkę czy coś i dopiero możesz ich zabić. Poza tym to oko powinni strzelać jak widzimy je na ekranie a nie od razu że nie wiemy co się dzieje, Zrób jakie drzewka a w tych drzewkach jakieś takie oka tylko szamany czy cuś i powinny do nas strzelać, ale żeby te oka były ledwo widoczne (muszą brać nas przecież z zaskoczenia). Zrób takie kulki siana latające jak na dzikim zachodzie a na tych platformach zrób kaktusy co nas będą kuć tak dla utrudnienia. I oczywiście zrób bossy po pięciu etapach proponował bym 1 bossa, takiego który będzie nas gonił przez cały etap i będzie szkieletem byka, a w tym etapie jakieś spadające kamienie przepaście, ale nie duże aby gra była dynamiczna , i byk ma nas szybko gonić, A pierwszy etap gry powinien być taki że jest pełno tabliczek z tutorialami (no wiesz, że np. możesz ześlizgiwać się po platformach) Podchodzisz do tabliczki to się pokazuje odchodzisz od niej na 100px to znika. Bohater powinien szybciej chodzić i szybciej skakać. Zrób jakieś monety 100 monet i życie. 1000 monet bonusowy etap. Zrób aby postać po zebraniu jakiegoś czegoś żeby mogła strzelać. Zrób takie klatki coś jak w raymanie żeby ratować w jednym etapie np. 10 rozbitków w klatce rozwalasz spacją klatke jeden rozbitek uratowany hurra. Zrób hud takie że jest łeb tego głównego bohatera a obok basek z punktami i życiami i z ilością uratowanych osób. Zrób jeszcze czas w hudzie że np. masz na każdy etap 300 sekund czy coś. Rób różne zagadki że np. żeby otworzyć bramę do miasta musisz rozwiązać rebus. I pamiętaj jak będziesz robić menu to zrób nie na myszkę tylko na klawiaturę prawie każdy popełniał ten błąd. Grając w twoją grę przypomniała mi się stara gra platformowa, w której chodziłeś jaszczurka czy coś w nią pograj to się wiele nauczysz. I nie zapomnij zrobić cut scenek, ale najlepiej w postaci filmu, że np robisz 2 cutscenki w całej grze i robisz z tego film w paincie coś jak w jack rabbit. Pamiętam właśnie jak grałem w rabbita jak byłem mały to sir cieszyłem że mogę grać w grę i oglądać bajkę. Pamiętaj normalnie o napisach żebyś nie dawał jakiegoś Ariala tylko jakąś bajkową czcionkę która posłuży ci do całej gry nawet do menu. Zielone gluty za powoli latają, zrób że po zebraniu jakiejś fasolki gracz może omijać przeszkody bez utraty życia . Zrób takie różne zabawki do gry że bohater zbierze coś i może np. latać. A jeszcze jedno na koniec etapu gdy postać wlezie na teleport niech zatańczy taniec wygranej czy coś, coś podobnego do Ace Ventury.

 

Edit: No ba zapomniał bym o ocenie :

- grafika 4\5

- grywalność 4\5

- muzyka 3\5 (Zlituj się i pogłośnij ją)

- fabuła 5\5 (i tak nigdy nie czytam waszych długich fabuł, a on ją zmieścił w jedno zdanie D:)

Całokształt hmmm 5\5

 

A i jeszcze mógłbyś zrobić że podchodzisz do jakiejś przeszkody której nie da się przeskoczyć ani nic to naciskasz 3 razy szybko spacje i po kłopocie. Ale jak mówiłem pracuj nad grywalnością. Nie zapominaj o tabeli punktów po zdechnięciu \.

Jakbyś zrobił backround coś jak w tym http://www.pix.art.pl/node/9670 to było by pięknie tylko ty jesteś w dzikim zachodzie więc zmienił byś kolorki. I jak byś dał takie chmurki ruszające się na samej górze. Zmień animacje ataku na bocie z prostego czy kijem jakimś. Zrób takie platformy że jak po nich idziesz to znikają a drugie spadają a trzecie latają.

PoZaTym nie poddawaj się skończ tę grę.!!! Zrób mape świata z etapami przejdziesz nowy etap to będzie on na mapie świata. Zrób jak w mario postać rozpędza się (animacja rozpędzania ) postać biegnie (animacja biegnięcia) postać hamuje po puszczeniu strzałki(animacja hamowania). Zrób coś co nas będzie denerwowało (czyli jakaś platforma latająca na którą będziemy musieli czekać).

 

A to oko to mnie goniło i zacieło się w ścianie .

 

fajnie się gra, a to przylepianie się do ścian powala!

Faktycznie to prawda bardzo fajnie wam to wyszło,

 

To chyba koniec czytelnicy mojego opowiadania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...