Skocz do zawartości

Starcraft Universum Defence


alwin

Rekomendowane odpowiedzi

Postępy będą dodawane przy edycji postu.

 

Tytuł:Starcraft Universum Defence

 

Gatunek:tower defence(gatunek?)

 

Opis: Moj pierwszy projekt na którym uczę się GM. Powstaje od czasu mojej rejestracji na tym forum. Standardowo miał być to zwykły tower defence ale z czasem zacząłem dodawać do niego bardzej zaawansowane aspekty:)

Na chwilę obecną mamy do dyspozycji

2 budynki(Terran Bunkier,Terran Turret),

2 jednostki które szkolimy do bunkrów(Terran Marine,Terran Ghost),

2 ulepszenia(+2 do Marine damage,+2 do limitu jednostek przebywajacych w bunkrze)

2 specjalne zdolności(Zerg Ensnare,Protoss Psistorm)

1 wróg(Terran Battlecruiser)

I nieskończenie wiele leveli:)

Fabuły brak, aczkolwiek będzie:)

Na razie nie ma możliwości przegrania, jest to wersja bardzo wczesna, chciałbym dodać jeszcze wiele jednostek,bonusów itp , oczywiście ze świata Starcrafta.

UWAGA! ponieważ jest to projekt do nauki- nie bawiłem się w tworzenie grafik. Narazie szkoda mi czasu, jak zrobie silnik to i graficzki może porobie. JEST TO FUNGAME,wszystkich zachęcam do kupienia oryginalnego Starcrafta :thumbsup:

Co zmienić? co dodać? czekam na opinie.

 

W zasadzie wszysko buduje się,rzuca czary metodą drag&drop. powodzenia;)

Download: https://gmclan.org/up6389_4_SCUDEFbetademo.html]

Download: https://gmclan.org/up6389_4_3664c015c0.html

*new*Download:https://gmclan.org/up6389_4_dd4d86a385.html

Rozmiar pliku: 4569KB

 

Autorzy:

Programowanie:
Arek 'Alwin' Kowalski

Fabuła:
Arek 'Alwin' Kowalski

Grafika:
BLIZZARD ENTERTAINMENT, Arek 'Alwin' Kowalski

Muzyka:
BLIZZARD ENTERTAINMENT,Arek 'Alwin' Kowalski

Screeny:

screen2.jpg

 

 

 

----------------------------

AKTUALIZACJA 08.04.2010

----------------------------

 

Wydaję nową wersję demo. Nadal jest to bardzo wczesna wersja pełna błędów i niedociągnięć ale myślę że warto zaktualizować wątek:) Więc tak- Zmieniła sie troche mechanika gry, celem jest obrona kryształu który znajduje sie w lewym dolnym rogu mapy tego levelu(narazie tylko jedna mapa). Cel drugi to zniszczenie kryształu wroga który znajduje się po drugiej stronie mapy(narazie po zniszczeniu nic się nie dzieje).

Chciałbym aby walka była zaciekła, teraz pracuję nad AI które to także będzie budowało Towery i próbowało zniszczyc nasz kryształ. Bedzie mozliwość kupywania jednostek i analogicznie do wroga- bedziemy mogli wysyłać je ścieżką na wrogi kryształ(narazie także nie jest to w pełni zaimplementowane- wciśnijcie prawy przycisk myszy a zobaczycie namiastkę przywoływania jednostek:))

 

Gra została rozbudowana- teraz mozemy budować obiekty które są np tylko na jednostki powietrzne, a także na te typowo lądowe lub które działaja na wszystko(bunkier-->marines&ghosts)

Dodałem także kilka nowych budynków i ulepszeń. Oto one-

 

OBRONA-

 

BUNKIER--> mozliwość produkcji Marines i Ghostów(ziemia,ziemia)

TURRET -->Obrona tylko przeciwlotnicza

PHOTON CANNON--> Obrona tylko naziemna

COLONY--> Możliwość mutacji

-> Sunken(ziemia)

-> Spore(powietrze)

 

Jak zrobię to dodam wykres poglądowy z pełnymi statystykami wszystkich obiektów i czarów:)

 

PS. grafika jest chwilowa.. na 100% będę robił ją od nowa jak tylko skończę engine. No to by było na tyle w sumie.. piszcie ile punktów zdobyliście w tych dwóch levelach- sa na zmianę- raz powietrze, raz ziemia:) Powiem tylko że jest trudne choć balansem jeszcze się nie zajmowałem.

lista.png

----------------------------

AKTUALIZACJA 16.04.2010

----------------------------

Testowe AI wroga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tu da się przegrać? :mellow:

23 lvl i nic ;p

fajne 5 gwizdek.

mało funkcji. do czego służy ta krzywa wieża w piździe? mam 10 lvl...

Zawsze możesz team znaleźć... np u mnie :D

 

Btw. 29 juz 30 49 jaki jest rekord?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CTRL wyjdź...

Na razie nie ma możliwości przegrania

To bonus dodający dmg Marines

 

Gra w bardzo wczesnej fazie, a już jest grywalna. Jak narazie zasługuje na słabe 4. Anyway w skupisku gier robionych 20 minut, które tymczasem napływają to jest prawdziwa perełka. Doszedłem do 42 lvlu, w międzyczasie poszedłem do sklepu i zrobiłem herbatę. Wrogowie zbyt szybko stają się za szybcy jak ich życie. Za to Psionic Storm i tak wszystkich zgładził :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznę więc od fabuły gry , z tego co przeczytałem dowiedziałem się tyle , że jest to twój pierwszy projekt i na tym projekcie uczysz się korzystać z GM , czyli ogólnie mówiąc fabuły brak ( jak sam napisałeś ) . Grafika gry świetna i tu mam pewne zastrzeżenie co do grafiki gry czy aby na pewno jest twoja? , przeważnie amatorzy GM tworzą grafiki pomocne czyli korzystają z grafik już zrobionych . Moja ocena wynosi : 3\5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sasor przeczytaj dokładnie opis tego dema proszę.. jeszcze raz powtarzam że jeżeli chodzi o grafikę to wyciągnieta jest ona z gry Starcraft.. W sumie to z dwóch powodów- po pierwsze uczę się GMa i nie mam czasu tworzyć spritów narazie, chciałbym skupic sie na poznaniu w pełni GMLa, a z drugiej strony nie chcę aby ta mini gierka była brzydka, więc sprity pochodzą ze Starcrafta(mogę w ogóle ich w taki sposób używać?) po drugie jak nazwa wskazuje fabuła toczyć sie będzie właśnie w świecie tejże gry:)

 

Mam nadzieję zę zrobię ją dosyć porządnie.. to co tu zamieściłem zajęło mi około miesiąca, a kodu jest tu tyle że głowa mała :mellow: juz zaczynam sie gubić.. ale damy radę;) w Każdym razie dzieki za komentarze i biorę sie do pracy. Taka mysl mnie naszła że może uda mi się z tego projektu stworzyć jakiś silnik do gry RTS.. takie moje marzenie. W każdym razie dzieki za opinie i pomoc w dziale podstawy,pozdro :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha:) dokładnie mam z tym problem.. ale raczej pozmieniam na polski wszędzie:) narazie nie ma wyzwania, ale będzie trudna, obiecuję :thumbsup:

Uaktualnię ten temat kiedy juz gra bedzie na bardziej zaawansowanym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocham starcrafta, wszystko o nim wiem :P

Co do gry to gdy ją włączam wyskakuje mi blue screen.... (A chętnie chciałbym wypróbować)

Czy ta gra jest może w fullscreen? Jeżeli tak to proszę, wyślij mi na PW wersję bez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...