Skocz do zawartości

Pytanie o gre


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chcialbym sie zapytac, czy sprity i wszystkie akcje jakie sa grach internetowych typu the crims, prisonwars czy ultrasonline sa robione w game makerze lub czy za pomoca gm da sie zrobic taka gre. Jakie jezyki sa wykorzystane poza gm do zrobienia takiej gry? Poniewaz mam pomysl, ale gorzej z wykonaniem. Tak wiec prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy pytasz za bardzo ogólnie. Obrażenia i "jakieś punkty" można zrobić za pomocą programowania.

 

Mam na mysli te wszystkie akcje, jak ruchy postaci, kopniak z nogi, uderzenia z piesci, ubywanie ilosci zycia od zadanych obrazen no jednym slowem polaczenie gry internetowej gdzie sie klika np. zeby. pocwiczyc na silownii, sprzedac jakies rzeczy z ruchami ludzikow: jakies bijatyki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalatabaluga123987, pomysł to nic wielkiego. Pomysły mają wszyscy. Pomysł a wykonanie to niebo a ziemia. Ja osobiście miałem spokojnie - dziesiątki pomysłów, z czego ani jednego nie wykonałem, bo jestem leniem.

a jakimi programami jest robiona grafika? Interesuje mnie np. jak zrobic zeby bylo widac jak ludziki chodza z gory i sie np. bija, jak obrazenia, jakies punkty... to sie robi programem czy sie pisze w jakims jezyku programowania?

Mam na mysli te wszystkie akcje, jak ruchy postaci, kopniak z nogi, uderzenia z piesci, ubywanie ilosci zycia od zadanych obrazen no jednym slowem polaczenie gry internetowej gdzie sie klika np. zeby. pocwiczyc na silownii, sprzedac jakies rzeczy z ruchami ludzikow: jakies bijatyki itp.

Ty pytasz o wszystko, więc za pewne nie umiesz nic. A założe się, że jesteś młody i nie masz pojęcia, że twój pomysł już ktoś wymyślił i stworzył (lub przynajmniej coś podobnego). Niestety, obudziłeś się za późno, żarówkę już dawno wymyślili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michalatabaluga123987, pomysł to nic wielkiego. Pomysły mają wszyscy. Pomysł a wykonanie to niebo a ziemia. Ja osobiście miałem spokojnie - dziesiątki pomysłów, z czego ani jednego nie wykonałem, bo jestem leniem.

 

 

Ty pytasz o wszystko, więc za pewne nie umiesz nic. A założe się, że jesteś młody i nie masz pojęcia, że twój pomysł już ktoś wymyślił i stworzył (lub przynajmniej coś podobnego). Niestety, obudziłeś się za późno, żarówkę już dawno wymyślili.

 

dzieki za przeksztalcenie nicku :sp_ike: . Masz troche racji, ale w koncu od czego sie zaczyna. Pomysl natomiast mam swoj wlasny, wszystko juz mam opisane tylko gorzej z wykonaniem, bo nie wiem nawet od czego zaczac. A co do tego kiedy sie obudzilem, to nigdy nie jest za pozno. Takich gier powstaje teraz multum, i kazda zarabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za przeksztalcenie nicku :sp_ike:

;-)

 

co do tego kiedy sie obudzilem, to nigdy nie jest za pozno. Takich gier powstaje teraz multum, i kazda zarabia.

Z tym obudzeniem to lekka przenośnia.

Co do ilości gier, to prawda, że powstaje wiele podobnych gier, i jeśli nowe dorównują poziomem starym grom, to zarabiają podobnie.

Pomysl natomiast mam swoj wlasny, wszystko juz mam opisane

A mógłbyś napisać, tak ogólnie, o co miałoby w tej grze chodzić ? I jak rozumiem, zamiarem jest gra przeglądarkowa ?

gorzej z wykonaniem, bo nie wiem nawet od czego zaczac

Najlepiejby było, jak byś potrafił chociaż trochę - albo kodować, albo robić grafę, czy cuś innego. Inaczej musiałbyś znaleść grupę osób, które zgodzą się wykonać twój pomysł. Ale z tym może być trudno, bo wiadomo, pomysł może nie wypalić, i co wtedy ? Ta grupa traci tyle czasu na nic - chyba, że byś im płacił, ale w to wątpię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;-)

 

 

Z tym obudzeniem to lekka przenośnia.

Co do ilości gier, to prawda, że powstaje wiele podobnych gier, i jeśli nowe dorównują poziomem starym grom, to zarabiają podobnie.

 

A mógłbyś napisać, tak ogólnie, o co miałoby w tej grze chodzić ? I jak rozumiem, zamiarem jest gra przeglądarkowa ?

 

Najlepiejby było, jak byś potrafił chociaż trochę - albo kodować, albo robić grafę, czy cuś innego. Inaczej musiałbyś znaleść grupę osób, które zgodzą się wykonać twój pomysł. Ale z tym może być trudno, bo wiadomo, pomysł może nie wypalić, i co wtedy ? Ta grupa traci tyle czasu na nic - chyba, że byś im płacił, ale w to wątpię.

 

Hmm... nie napisze zbyt duzo, bo wiadomo, wydaje sie glupie, ale ktos moje sobie przejac moj pomysl. Aczkolwiek tak, bedzie to gra przegladarkowa. Akcja bedzie rozgrywala sie w wiezieniu, bedzie mozna na starcie wybrac jedna z paru klas np. "szef" celi, pielegniarz itp. kazda z nich bedzie miala cos, co ulatwi granie, bedzie spacerniak raz na godzine przez 15 min (narazie tylko pomysl), bedzie mozna tam rozstrzygac spory, robic ustawki. A tak poza tym akcja bedzie odbywala sie w celi. Mysle ze z zaplata to nie glupi pomysl. Tylko zalezy ile taka osoba bedzie chciala prawda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...