Skocz do zawartości

Podboje Cesarzowej Plewki


Rekomendowane odpowiedzi

STEROWANIE:

 

ESC - pauza

SPACJA - wysun ikony czarow, wyjscie z gazety

A D - chodzenie

W - skok

W+W - podwojny skok

L- upalowanie (wymagane 20% punktow skupienia)

L+W -upalowanie w gore (wymagane 20% punktow skupienia)

Q - tarcza bizantyjska (przy 100% naladowania)

SHIFT - tarcza ochronna

F - natychmiastowa obrona (wymagane 33% punktow skupienia) - w porownaniu z upalowaniem, obrona zatrzymuje czas tworzac strefe bezpieczenstwa (nie ma szans ze otrzymasz obrazenia z jakiejkolwiek strony)

J K - pytania (podstawowe udezenie)

U - ultimate bizancjum (przy 100% naladowania)

U - pytajace porazenie (przy 30% naladowania ultimate bizancjum)

I - spadajaca pala

O - stosy pytan (atak AOE)

 

ELEMENTY:

 

KOMBOSY - liczba pokazuje sie z prawej strony ekranu, im wieksze kombo tym wiecej punktow i szybciej laduja sie nasze specjalne ataki.

CZERWONE KULK - laduja nasze HP

NIEBIESKIE KULE - laduja nam pkt obrony i czary

ZIELONE KULE - obnizaja wymagana liczbe pkt do odrodzenia

OBRONA - uzycie obrony 'F' jest mozliwe gdy zolty pasek pod HP bedzie naladowany minimum za 1 przecinajaca biala kreske. Obrona daje nam mozliwosc szbkiej zmiany pozycji w duzym oblezeniu - zatrzymuje przeciwnikow doslownie na chwile.

 

PRZECIWNICY:

 

-SZARA BLUZKA (Poborowi - odzial Ivana Agnoskaya) - mieso armatnie, ich bron praktycznie nie zadaje wiekszych obrazen, chyba ze sa w grupach.

-GOLASY W CZERONEJ CZAPIE (Przeciwpancerni - oddzial Osamy Bin Ladena)- unikac atakow jak ognia, ich strzaly potrafia ogluszyc i zadac ogromne obrazenia.

-ZIELONA BLUZA (Leona Kamikadze - oddzial Osamy Bin Ladena) - samobojcy, ich atak moze byc bardzo szkodliwy dla zdrowia - ALE umiejetne wykorzystanie tych

polglowkow moze przyniesc ogromne korzysci w eliminowaniu pozostalych przeciwnikow

-DZIALO PANCERNE NR 8457 (Radzieckaja Tech) -lekka konstrukcja pozwala na przenoszenie tej broni w kazdy zakatek ziemi, uwazac na strzaly.

 

A i mala porada - przy samolotach i ludziach samobojcach dobry jest podwojny skok, gdy to zrobimy w odpowiednim momencie nie starcimy ani kreski hp - ja przechodze gre na 1 pasku wiec nie sadze zeby byla az tak trudna.

 

Objasnienia interfejsu:

 

sdfsdfnf.th.jpg

 

Download:

 

http://www.easy-share.com/1911285726/CESARZOWA%20PLEWKA.rar

 

Rozmiar pliku: 40,9mb

 

Autorzy:

Programowanie:
OsamdoasxD

Fabuła:
OsamdoasxD

Grafika:
OsamdoasxD

Muzyka:
Skad tylko sie dalo ;]

Screeny:

d15049185c8aaa6dm.jpg 08ab7bd98c819877m.jpg

 

To chyba tyle :D

 

EDIT: kurcze chyba o czyms zapomnialem, no nic najwyzej dopisze potem :D

Ha wiedzialem, zapomnialem usunac buga po zniszczeniu bossa, wystarczy wcisnac ignore i po krzyku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra mi się spodobała. Grafika ma swój klimacik, muza pasuje do tego co się dzieje na ekranie. A co najważniejsze, gra się nie nudzi! To jest jej największym plusem. Muszę Cię jednak zmartwić, znalazłem błąd :(.

Walczę z bossem na drugiej planszy (pierwsze skojarzenie jakie miałem, to boss z pierwszej planszy Super Contry na NESa) i nagle w śledzeniu dalszych przygód Cesarzowej Plewki przeszkodził mi... :(

==========ERROR!!!============

ERROR in

action number 2

of Step Event

for object boss1_dzialo_s2:

 

In script boss1_dzialo_step:

Error in code at line 3:

if global.bizleci=false and global.bizancjum_start=false and global.obrona_wywolanie=false and boss1_korpus.ucieczka=false

^

at position 110: Unknown variable ucieczka

==========ERROR!!!============

 

Demka nie oceniam, czekam na pełną wersję gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dotarłem do tego helikoptera ale niestety wychodziłem akurat i nie sprawdziłem do końca.

Czekałem na to i powiem, że miło się grało. Czasami zbyt wolna rozgrywka i ciągłe wciskanie 'j', 'k' i 'l' denerwuje, ale można się przyzwyczaić.

Czekam na nowe demko oczywiście :)

5/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25mb, no niech ci będzie... Za prawdę, nie wiem co tyle zajmuje, pewnie muzyka.

Bardzo ciekawa gra.. Grafika mi się spodobała, a grywalność jeszcze bardziej, Opis mi się aż nadto spodobał... Będzie 5/5

Grafika na dobrym poziomie . Grywalność również na dobrym poziomie

Gra naprawde fajna :)

Gra mi się spodobała

Bardzo fajna gra, grafika też i muza wogóle

Po tych wszystkich postach myślałem, że gra jest naprawdę fajna. Ale mnie się nie spodobała.

Grafika ponoć fajna ? Dla mnie nie. Niektóre elementy to filtry z fotoszopa a niektóre to płaskie postacie z painta. Inaczej mówiąc, grafika jest całkowicie NIEJEDNOLITA.

 

Texty są tak szybkie, że nie zdążyłem przeczytać wszystkich do końca ┐┐ .

 

Zanim zagrałem, nie przeczytałem opisu ^^ . Nie miałem pojęcia, że tu się używa tylu klawiszy xDD .

Ale te moce po naciśnięciu klawisza J,K,L są takie same nie widzę między nimi żadnej różnicy

Mało spostrzegawczy jesteś. L to ataki w góre (na powietrzne jednostki), K to ataki na dół (na ziemne jednostki), a J to chyba tak pół/pół.

 

Pod niektórymi względami, ta gra to totalna klapa. Np. fabuła. O co tam w ogóle chodzi ? Jestem cesarzową plewką (co to w ogóle znaczy?) i bije stickmany, które bezczelnie wtargnęły do mojego zacnego zamku. Nagle się okazuje, że mam zniszczyć ACP i użyć kamikaze przeciw przeciwnikom (xD). Aż tu helikopter nawala, i chociaż to prawie niemożliwe, mam unikać jego ataków. Zginąłem i nagle, czarny ekran z ciałem cesarzowej bez tłowia, przez kilka sekund nic się nie dzieje - naciskam escape.

A te loadingi ? Wtf ?

 

Podsumowanie - nie wiem co tu się dzieje - kaszana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji ze czekalem na ta gre rozmiar nie odstraszyl mnie tak bardzo.

 

Zacznijmy od plusow :)

+ spodobaly mi sie szczegoly takie jak swiatlo wchodzace przez okna i poswiata wokol nawet najmniejszych swieczek (czy tam lampek) rozmieszczonych w palacu.

+ cesarzowa wyglada po prostu fajnie (wg mnie)

+ po naciskaniu JKL 50x spostrzeglem ze takie ladne efekty nie wymagaja wcale duzo roboty, wystarczy ladnie cos dobrac (tutaj akurat poswiata z gwiazdkami)

+ glos cesarzowej

+ muzyka

 

I rzeczy ktore troche popsuly:

- brzydcy przeciwnicy, po prostu.

- po zginieciu kiedy ujrzalem eksplodujaca cesarzowa nie wiedzialem co robic, nacisnalem escape i zobaczylem swoj pulpit ze zmieniona rozdzielczoscia :(

 

Ogolnie gra bardzo mi sie podoba chociaz nie przeszedlem (spadl na mnie jakis samolot). Z pewnoscia zagram jeszcze raz.

Jest to tak w ogole jedna z ciekawszych gier na GMC - jedna z tych w ktore da sie grac!

Wrazenie (w poscie) psuja tez bledy typu 'z kad'. Rozumiem ze 'Swinks' jest napisane specjalnie przez w?

 

Takze 4.5/5 (ci przeciwnicy jednak psuja nastroj), ale masz juz te 5/5 w gwiazdkach.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

NOWE DEMKO (NA BAZIE FILMIKU Z ZAPOWIEDZI)

 

DOWNLOAD:PODBOJE CESARZOWEJ PLEWKI

 

40,9MB - Tak tak wiem dla wiekszosci pewnie za duzo wiec kto che to sciaga nie to nie - nikogo tutaj nie zmuszam, upload GMCLANU nie pozwalal na wrzucanie wiekszych plikow. Jezeli zamierzacie pisac komenty typu :" za duzo nie pobieram " to lepiej nic nie piszcie.

 

______COS CO SIE PRZYDA PRZED GRA______:

 

STEROWANIE:

 

ESC - pauza

SPACJA - wysun ikony czarow, wyjscie z gazety

A D - chodzenie

W - skok

W+W - podwojny skok

L- upalowanie (wymagane 20% punktow skupienia)

L+W -upalowanie w gore (wymagane 20% punktow skupienia)

Q - tarcza bizantyjska (przy 100% naladowania)

SHIFT - tarcza ochronna

F - natychmiastowa obrona (wymagane 33% punktow skupienia) - w porownaniu z upalowaniem, obrona zatrzymuje czas tworzac strefe bezpieczenstwa (nie ma szans ze otrzymasz obrazenia z jakiejkolwiek strony)

J K - pytania (podstawowe udezenie)

U - ultimate bizancjum (przy 100% naladowania)

U - pytajace porazenie (przy 30% naladowania ultimate bizancjum)

I - spadajaca pala

O - stosy pytan (atak AOE)

 

ELEMENTY:

 

KOMBOSY - liczba pokazuje sie z prawej strony ekranu, im wieksze kombo tym wiecej punktow i szybciej laduja sie nasze specjalne ataki.

CZERWONE KULK - laduja nasze HP

NIEBIESKIE KULE - laduja nam pkt obrony i czary

ZIELONE KULE - obnizaja wymagana liczbe pkt do odrodzenia

OBRONA - uzycie obrony 'F' jest mozliwe gdy zolty pasek pod HP bedzie naladowany minimum za 1 przecinajaca biala kreske. Obrona daje nam mozliwosc szbkiej zmiany pozycji w duzym oblezeniu - zatrzymuje przeciwnikow doslownie na chwile.

 

PRZECIWNICY:

 

-SZARA BLUZKA (Poborowi - odzial Ivana Agnoskaya) - mieso armatnie, ich bron praktycznie nie zadaje wiekszych obrazen, chyba ze sa w grupach.

-GOLASY W CZERONEJ CZAPIE (Przeciwpancerni - oddzial Osamy Bin Ladena)- unikac atakow jak ognia, ich strzaly potrafia ogluszyc i zadac ogromne obrazenia.

-ZIELONA BLUZA (Leona Kamikadze - oddzial Osamy Bin Ladena) - samobojcy, ich atak moze byc bardzo szkodliwy dla zdrowia - ALE umiejetne wykorzystanie tych

polglowkow moze przyniesc ogromne korzysci w eliminowaniu pozostalych przeciwnikow

-DZIALO PANCERNE NR 8457 (Radzieckaja Tech) -lekka konstrukcja pozwala na przenoszenie tej broni w kazdy zakatek ziemi, uwazac na strzaly.

 

INFO:

 

W momencie gdy przybiega Pegaz ze Świetlista Karoca konczy sie demko - wciskamy ESC i wyjscie. Gra wymaga jeszcze drobnych poprawek i optymalizacji ale mysle ze i tak jest znacznie lepiej niz w pierwszej wersji. Bilbioteka w grze jest niedostepna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gierka całkiem, całkiem. Jak dla mnie trochę za trudnawa, bo momentami ledwo uchodziłem z życiem.

Na początku gry nie pasuje mi ta klasyczna muzyka (beethoven?) Nie podobają mi się także teksty

Plewki - są takie... dziecinne i banalne? Pozatym wszystko stoi na najwyższym poziomie. Grafice

i animacjom nic nie mam do zarzucenia. Dźwięki i muzyka jak najbardziej dobre. Podoba mi się także

Menu i pauza z gry - są takie klimatyczne. Gameplay stoi na bardzo wysokim poziomie i wszystkie te

bijatyki wyglądają naprawdę rewelacyjnie. Proponowałbym zrobić opcje w menu gry :)

Życzę powodzenia nad dalszą pracą :)

Grafika i animacje: 5/5

Dźwięki i muzyka: 4/5

Fabuła: 4/5

Gameplay: 5/5

- za teksty i zbyt wysoki poziom trudności

+4/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę ocenić tylko 1 minutę grania, bo znowu procesor mi się przegrzał i zaczął robić pip pip pip ( dzieje mi się ta zawsze przy większych krach ) więc musiałem wyłączyć komputer.

 

Moja ocena to 4+, ale gdybym mógł dalej grać i bym zobaczył późniejsze etapy gry to, by chyba było 5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...