Skocz do zawartości

Pure Logic WIRE v 1.00


Lordis

Co Sądzisz o Tej Grze?  

91 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy to jest dobry pomysł na gre?

    • Bardzo Dobry !
      55
    • Dobry
      15
    • Taki sobie
      8
    • Nic specjalnego...
      3
    • Słabe
      10


Rekomendowane odpowiedzi

Pure Logic WIRE




Tytuł: Pure Logic WIRE

Gatunek: Logiczna / Symulator / Sandbox

Opis: Jest to gra robiona jak narazie w 100% przeze mnie (nie wspomagałem się żadnymi przykładami itd z czego jestem dumny :D ). Do zrobienia tego Programiku/gry zainspirowała mnie gra Garry's Mod a dokładniej Wire Mod (addon do Garry's Moda). Moja gra będzie polegała na tworzeniu mniej lub bardziej skomplikowanych konstrukcji. W grze będzie jeden tryb gry, mianowicie tryb dowolny czyli gdzie będziemy mogli majsterkować i bawić się do woli. Swoje projekty będzie można zapisywać do pliku i wczytywać. Gra jest już na wykończeniu więc niedługo pojawi się Demko (oczekiwane z niecierpliwością przez wielu graczy). Tak jak zasegurowali mi użytkownicy dorobiłem możliwość zmiany koloru kabla i parę innych elementów. W grze bedą "dymki" które będą wyjaśniać poszczególne rekwizyty, a do tego postaram się zrobić obszerną pomoc w której objaśnię wszystkie elementy w grze.
Dodatkowo w pełnej wersji dodam kilka moich urządzeń (zapisy) by jeszcze bardziej was nakręcić/zmotywować do zabawy z moim programikiem.

Demo już jest udostępnione: Tutaj !




Autorzy:

Programowanie:
Kamil Kreli (Ja)

Fabuła:
Kamil Kreli (Ja)

Grafika:
Kamil Kreli (Ja)

Muzyka:
Kamil Kreli (Ja)


Screeny:
1. NOWY SCREEN !!
Screen__wersja_0_87.jpg



2.
Stary Screen


3.
Stary Screen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 173
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Heh a no wstawiłem sobie ocenke (bo mogłem xD ).

 

A co do tła to będzie w trybie zadań bedzie się miało płytke na której trzeba będzie układać chipsety. w trybie samouczka bedą płytki z konturami/cieniem danych chipsetów i kabli( by ułatwić początkującemu graczowi zapoznanie się z grą) a w trybie dowolnym będzie można wybierać sobie płytke (będzie ich gdzieś ze 10-20). Płytki bedą się różnić kształtem, kolorem itd

 

Dzieki za odp na sondzie :) i komentarz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zrobienia tej gry zainspirował mnie, tak jak już pewnie się domyślacie, jeden z modów do gry Garry's Mod a mianowicie Wire Mod

 

Nie domyśliłem się. Nie mam zielonego pojęcia co to jest. Dlatego proszę o więcej informacji, bo to nie w moim interesie leży szukać po sieci informacji by wiedzieć czy ta gra mnie zainteresuje.

Wygląda na to, że może być ciekawa, ale nie mam pojęcia jak ją sobie wyobrażać. Screen niewiele mówi. :P

 

Moja gra podobnie jak Wire Mod ze wspomnianej Gmod'a będzie polegała na tworzeniu mniej lub bardziej skomplikowanych konstrukcji.

Na czym polegać będzie to tworzenie tych konstrukcji?

 

W ankiecie wystawiłem 4.

Tematu nie oceniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak Garry's Mod jest to mod (a od jakiegoś czasu już osobna gra na silniku Half-Life 2), jest to pewnego rodzaju Sandbox. Wire mod jest dodatkiem do Garry's Moda, który umożliwia tworzenie bardziej zaawansowanych rzeczy np. działka samo naprowadzające (z krzesła, latarni i paru chipsetów). W mojej grze będzie można konstrułować podobnerzeczy, lecz ograniczone tym że wszystko będzie w 2D. więc nie zrobimy min,bomb,robotów,pojazdów itd, ale będzie się dało tworzyć inne ciekawe urządzenia.

 

Tworzenie takich konstrukcji polega na tym, że dobieramy kilka części (chipsety, ekranik, czujniki) i łączymy je za pomoca kabli (każdy z chipsetów ma odpowiednio do swojej funkcji odpowiednią ilość wejść i wyjsc np. chipset-stoper ma wejście A-Start/Stop , B-Reset i wyjście A-Czas). Połączenia między urządzeniami przesyłają sygnał pomiędzy nimi i np. połączymy guzik z diodą i gdy naciśniemy guziczek to diodka się zapali. :) Jak widać na screenie na poczatku tematu tych chipsetów jest troche, a dzielą się na arytmetyczne, logiczne, pamięć RAM, porównania, wyboru, odmierzania czasu i inne, czyli np. wartości stałe itd. do tego dochodzą guziki, diody, ekrany. Zamierzam jeszcze dorobić sygnały dźwiękowe (alarmy itd) ekrany graficzne, panel do wpisywania hasła, czujniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Nie ma to jak samemu sobie wstawic 5 i do ankiety 5 :P

Gdyby nie wierzył że ta gra jest bardzo dobra to by jej nie robił każdy autor robi grę jak najlepiej to dlatego na gmc spotyka się takie cieniutkie gierki że nawet nie ma skali do ich oceny.

 

Co do gry mam nadzieje że powstanie, dałem 4/5 tak na zachętę jak skończysz to dam 5. Teraz szybko skończ samouczek i daj demo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też się wydaje, że akurat tym razem wyjątkowo powiedział coś na poważnie, bez żadnych ironicznych docinków jak zwykle.

No, bo gra zapowiada się nieźle.

 

EDIT: O, spóźniłem się.

Ale widzisz Slashu jak to jest. Tyle w tobie ironii, że teraz jak raz coś na serio powiesz to ci ludzie nie wierzą : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu. Tylko nie miej pretensji, że odbiegam od tematu, to nie ja zacząłem ;) .

 

Ciągle macie jakieś wątpliwości i szukacie tylko sytuacji, by się mnie czepić. Gdy ktoś nie może pojąć, że jego zdanie nikogo nie obchodzi lub jego post nie ma sensu, warto go o tym poinformować.

 

Zazwyczaj na swoją obronę odnosicie się do mojego postu skierowanego do Stasia "I kogo to obchodzi?". Chodziło mi o to, że te forum to nie jego blog. Jeżeli czyjaś sytuacja w szkole (o dziwo, ta wydawała mi się całkiem zabawną) nie podoba mu się na tyle, że przeczytał tylko pierwsze zdanie, nie ma sensu nawet się udzielać, bo mogła okazać się śmieszną.

 

No i po co był ten post? Nie potrafisz nic kompletnie pozostawić bez zbędnego komentarza? -_-

Napomknąłem coś co nie ma większego znaczenia, a ty już musiałeś się tego chwycić.

Mam pretensje, bo ja nic nie zacząłem. A to, że czyjeś zdanie nikogo nie obchodzi to tylko i wyłącznie twoje zdanie! Skąd ty możesz wiedzieć co kogo obchodzi?

I na jaką swoją obronę? My się przed niczym nie bronimy tylko zwracamy ci uwagę. To, że ty nie widzisz swojej winy to nie znaczy, że my się mamy bronić i ci ją udowadniać.

Nie radzę nikomu odpisywać na ten post, bo potraktuję jako post nie na temat i wlepię warna. : )

Platyna

 

No i super. Doszukujesz się dziwnych sensów moich wypowiedzi i nie potrafisz się domyślić, o co mi chodziło. Podobna sytuacja była w Galerii Grafik. Widzę, że najprymitywniejszą metaforę bierzesz na serio. A mi po prostu nie chce się pisząc posty uwzględniać tylko ciebie. A i sam w tej chwili piszesz za wiele osób ("my się nie bronimy..."), to nie jest fajne. Czyjeś zdanie może kogoś obchodzić, ale post i tak będzie nie na temat.

 

A jak mi powiesz, czemu poniższy post Japanstache nie został skasowany, będzie jeszcze lepiej.

 

Bo Japan się wycwanił i część jego postu jest jak najbardziej na temat :)

I to ty nie rozumiesz o co nam chodzi. Nie wiem. Ty się chyba starasz być prawy i sprawiedliwy za wszelką cenę i zwrócić uwagę na każdy błąd. Są po prostu zbrodnie o małej szkodzie, które można pominąć. Czy jak ktoś papierkiem do śmietnika nie trafi to dzwonisz na policję? I rozumiem, że spisujesz numery każdego samochodu, który się na pasach nie zatrzyma? Bo to właśnie robisz na forum i ja ci to od dłuższego czasu staram się wyjaśnić po dobroci. Zwracasz komuś uwagę za mały spam, który by każdy zignorował i uznał za nieszkodliwy. Ale robisz to w taki sposób, że przyczyniasz się do powstania kolejnych 10 postów nie na temat, które znowu są pretensjami do ciebie. Po prostu odpuść sobie, a wszystkim będzie się żyło lepiej. Chyba wszyscy tu chcemy miłej atmosfery. A ty się nieraz potrafisz czepić po prostu takiej drobnostki, że zaczynam mieć cię tu serdecznie dość i za głowę się łapię i przerażenie mnie ogarnia jak tylko czytając jakiś temat wyskoczy mi jakiś twój post. Ja przecież ci nic nie zarzucam. To ty mnie o coś oskarżasz, że cie bezpodstawnie obwiniam i żądasz jakichś dowodów swoich zbrodni.

A ja przecież tylko cię proszę o jedno. W y l u z u j _ t r o c h ę.

Platyna

 

P.S. To była ostatnia próba. Już ci wiecej uwagi nie zwrócę, bo to nie ma sensu. Do ciebie i tak nie dociera to co chcę ci przekazać. Ciągle myślisz o czym innym. Ja już nie mam siły się w to bawić. I proszę bardzo. Mów sobie do woli, że wygrałeś i że się poddałem. Gadaj sobie, że się nie potrafię do błędu przyznać. Mnie to nie obchodzi.

 

Ja ciebie jak najbardziej rozumiem. Ciągle to samo piszesz, myślisz, że nie zrozumiałem? Mnie chodzi tylko i wyłącznie o to, że niewiele razy się kogoś czepiłem i że w porównaniu do innych użytkowników, jest to naprawdę mało. Nikt nie zauważył, że za każdym razem "atakując kogoś", broniłem innej osoby, ale ok. A, coś jeszcze chciałbym dodać:

 

"czepiam się" - ty czepiasz się mnie

"nie chcę pogodzić się z powyższym" - ty też mi racji nie przyznasz

"nic do mnie nie dociera" - hmm, czy ty poparłeś coś, co napisałem?

 

Tak to widzę ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pomysł oryginalny, ale nadal nie rozumiem jakby to wyglądało w praktyce. Bo jeżeli tam robiło się bronie i tego typu rzeczy, to tu korzystając z funkcji matematycznych, stopera, ekranów i tych diod (które nie wiem do czego służą), co będzie taką przykładową konstrukcją? Może jakiś opis jakie konkretne zadanie ma konstrukcja na screenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Japanstache

 

Nie ma :P Wire Mod jest dodatkiem do Garry's moda i sam nie będzie działał.

 

@ ZeroXbot

 

Co do tych konstrukcji to właśnie też mam nie mały problem by powymyślać pare konstrukcji do zadań w grze.

Bo z samych chipsetów praktycznie nic sie nie da zrobić oprócz obliczeń itd. będe musiał zrobić czujniki (np. gdy myszka jest w jakiejś odległości od czujnika to dzieje się jakaś akcja).

 

Jeśli macie jakieś pomysły na czukniki albo inne przedmioty do gry to piszcie wasze pomysły a postaram sie je zrobić w swojej grze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadania mogłyby być coś w podobie do crazy machines, czyli używając i wstawiając w odpowiednie miejsca różne przedmioty (tu: chipy) przenosimy, niszczymy, bądź uruchamiamy coś (no i w twojej grze mogły by być tu jakieś chipy-efektory, które mogłyby być ewentualnie odblokowywane po wykonaniu zadania). Jeszcze jeden pomysł, to żeby kilka chipów tworzyły nierozłączny komplet (taki jakby preset), wykonujący daną część zadania np. minutnik własnej roboty. Nie wiem czy to pasuje do tej gry bo jak pisałem mało czaję jakby to miało wyglądać, ale może się przyda :D

 

ED: A! No i za sam pomysł (bo o tym jest ankieta) daję piątkę, ale radzę Ci byś to dobrze wykonał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że fajnym pomysłem byłoby zapisywanie stworzonych projektów do pliku, a potem wczytywanie ich, tak samo z elementami projektów (np. algorytm rozkładu normalnego można zapisać, żeby później go wczytać i wykorzystać do innych zadań). Wtedy z czystym sumieniem dałbym 6/5 (jeśli wyjdzie i reszta elementów będzie dopracowana).

Trzymam kciuki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest dobry pomysł ale nie wime zabardzo jak to wykonać ;p

 

Zwykłe zapisywanie gry zrobie ale zapisywanie układ z paru elementów a potem go wczytywać do gry juz nie wime jak zrobic.

Ale coś pokąbinuje a jak mi nie wyjdzie to będe polegał na waszej wiedzy xD może ktoś pomoże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, świetny pomysł na grę, dam 6/5, nie ma skali dla pomysłu, a dla wykonania 5/5 ;)  ogółem 5,5/5 ;))) Jakbyś chciał pomysły, czy jakąś pomoc w programowaniu to pisz na PW, nie na gg bo mi sie coś... Coś sie zje... Nie działa xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, i dodaj baterię i dodaj rezystor ;p

Od razu kondensatory, diody prostownicze, tranzystory, cewki, transformatory, scalaki i możliwość ich programowania... :)

 

Zapowiada się ciekawie, lubię tego typu gierki. Będę czekał z niecierpliwością ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...