Skocz do zawartości

Black-Men


lvla2y

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł : Black-Men

 

Gatunek : Platformówka

 

OPIS GRY:

Gra polega na wyzbieraniu wszystkich "hamburgerów" , jeżeli na planszy nie będzie żadnych "hamburgerów" przechodzimy do następnego etapu. Jak na razie w grze jest 13 plansz , planowane jest 25 plansz. Muzyka nie dopracowana ale ok. Jest to moja pierwsza gra więc wiecie. Jakiś błąd z grą zgłoś!

 

Programowanie: lvla2y ( przy pomocy forum )

Fabuła: lvla2y

Grafika: lvla2y

Muzyka: lvla2y

 

Screen - tryb dla 1 gracza

Screen2 - tryb dla 2 graczy

Download (Niektóre błędy zostały poprawione!)

(3,1MB)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ściągam, gram, oceniam, robię sobie jaja!

 

- Uszojebna muzyczka w MIDI.

- Patrzymy do Helpa:

STRZAŁKI :

 

W LEWO

W PRAWO -> STERUJEMY

NA DÓŁ

 

SKAKANIE ( POSTACIĄ ) :

 

SPACJA

LUB

DO GÓRY

 

STRZELANIE ( POSTACIĄ ) :

 

CTRL

Dobrze, że napisałeś "Skakanie/Strzelanie (postacią)", bo już myślałem, że sterujemy/strzelamy moją babcią.

BLACK-MAN JEST TO GRA W KTÓREJ MAMY NA ZADANIE : ZBIERANIE "HAMBURGERÓW" , JEDNAK NIE BĘDZIE TO TAKIE PROSTE BĘDZIEMY MUSIELI OMIJAĆ PRZESZKODY. DO NASTĘPNEJ PLANSZY PRZECHODZIMY W TEDY JEŻELI NA PLANSZY NIE BĘDZIE ŻADNEGO "HAMBURGERA".

Wyłączenie capslocka i poradnik interpunkcji pilnie potrzebne. A dlaczemu hamburgery w cudzysłowie? Czyżby były to hamburgery tylko z nazwy (tj. nie zawierające prawdziwej szynki ze śfyni)?

- "W ilu graczy grasz?" Wolałbym zagrać w grę, a nie w graczy.

- Myślałem, że w grze będzie inna muzyczka, a tu zonk - dalej to trąbienie.

- Grafika nad wyraz umowna. Tło jednolitego koloru, świat zrobiony z czarnych kwadratów (nasz bohater jest czarną ścianą z oczami i buzią - gdy na chwilę wyszedłem z gry, a potem wróciłem, musiałem szukać go wzrokiem, bo nie mogłem od razu go odróżnić od otoczenia), a "przeszkody" to również mistrzostwo świata.

- Postać zawsze strzela w prawo, niezależnie od kierunku. Co więcej, pociski-kulki wystrzeliwuje z zadniej części ciała.

- Gdy stoimy na platformie, nie da się strzelać, gdyż pocisk natychmiast po narodzinach wpada w platformę i przestaje istnieć.

- Po co kursor myszy w grze? Tylko przeszkadza i do niczego nie służy.

- Hamburger na 3. poziomie wbity jest w klocek.

- Plus za trampolinę, bo choć chciało ci się dodać coś nowego do sztampowego gatunku "Moja Pierwsza Platformówka".

- Interfejs w lewym górnym rogu prześwituje.

- Nie bardzo pojmuję tych brązowych "trampolin". Co one robią? Że niby spadasz przez nie? To po co je dawać, przecież zamiast tego można by po prostu zrobić normalną dziurę.

- Na jednym z dalszych poziomów (różowe tło) nie da się zebrać hamburgera w lewym górnym rogu, bo nie da się przeskoczyć nad niebieskim klockiem (sufit za nisko). Tak więc gry nie da się przejść.

- Gdy wciśniesz F5, pojawia się napis "Zapisuję..." A figę! Nic się nie zapisuje.

- W helpie nie ma podanej informacji, jak sterować drugim graczem.

- W trybie dwóch graczy, gdy umrzesz, nie resetuje się licznik punktów. Tak więc można zebrać nieskończoną liczbę punktów.

- Dlaczego, na samym początku gry, postać ma już 100 punktów?

 

Ocena: 1/5 za brzydką grafikę i błędy, 2/5 za to, że postarałeś się zrobić coś, co nie było w tutorialu i tym samym uatrakcyjniłeś nieco typową nudną platformówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"- Na jednym z dalszych poziomów (różowe ściany) nie da się zebrać hamburgera w lewym górnym rogu, bo nie da się przeskoczyć nad niebieskim klockiem (sufit za nisko). Tak więc gry nie da się przejść."

 

A właśnie , że się da , mi się to jakoś udaje !

 

"- Po co kursor myszy w grze? Tylko przeszkadza i do niczego nie służy."

 

Właśnie , że służy np. do wyłączania gry ( po przez kliknięcie X ) , lub do zapisania gry.

 

"- Dlaczego, na samym początku gry, postać ma już 100 punktów? "

 

Na początku gry nie ma żadnych 100 punktów , tylko jest to czas..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak nie przypadła mi do gustu...

Dodaj jakąś przyciągającą grafikę (na widok 'standardowych, gm'owych grafik dostaję drgawek i niekontrolowanych skurczów mięśni)

A poza tym mógłbyś pierwszą grą podzielić się z kumplami a dopiero drugą wystawić na gmc. Teraz nie ma co oceniać, popraw i daj nową wersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łokej...

aa! czemu na szaro :(

ok...

 

so... gra nie bardzo mi sie podoba.

zastosowałeś w niej grawitacje, czyli kwadrat, podskakuje do góry oraz opada na podłoże. ciekawe jest, co robi czarny kwadrat z czerwonymi kreskami i kropkami w 3 klatkach w naszym świecie? myślałem że potwory nie istnieją... ciekawe kto jest jego mamą tatą, czy ma brata, siostre, psa, kota, świnke morską, papuge, komputer, babcie, dziadka...

gra mi sie nie spodobała. jest totalnie bezsensowna, żadnej fabuły (grr czemu sie czcionka pie*****?)

gm'owa grafika, czarny ludek... moja icena wynosi 3.

 

Czytałeś to

19. Jeśli oceniasz grę, przykład czy inny zasób umieszczony na stronie/forum postaraj się o nieco wyczerpujące uzasadnienie oceny. Posty w stylu "Słabe, 1/5" bądź podobne będą usuwane. ?

Chyba nie chcesz się narazić, co? : P

Marek.S

 

dzięki że nie dostałem warna ;p

nie chce platyny!

nie chce przekreślenia!

THX

 

:sp_ike:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...