Skocz do zawartości

Grabarz & RokiAlth's Minecraft Server


Grabarz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 621
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie no improwizacja ok, ale chodzi o jakis plan "miasta" aby kazdy mogl zaznaczyc sobie teren na ktorym cos buduje lub planuje budowac zeby nie bylo bojek o teren bo tak to nie jest improwizacja a chaos :P

 

@4tk: My wolimy sami budowac na zywo nizeli jechac na gotowej planszy z edytora ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jestem już na teraz wolny - wróciłem od dentysty.

 

Więc tak, zasady są jasne i zrozumiałe. Proponuje kickować tych co ich nie przestrzegają, a w razie notorycznego łamania regulaminu ban kilkudniowy/tygodniowy.

 

Aktualnie wszyscy uczą się budować, swoje pomysły wdrążać itp. Potem, jak już będziemy masterami, możnaby zresetować mapkę i budować już tak całkiem hmm... "poważnie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to najlepiej było by aby zrobić mapę od nowa i najpierw budujemy drogi

nieee ;p bo to juz nie bedzie improwizacja a wyjdzie to czego nie chciales :P jedziemy na tym co mamy, najwyzej jak sie da zwiekszyc rozmiar mapy to owszem mozemy zaczac od nowej, a tak to za duzo pracy w to wlozylismy. teraz mamy fajne miasto, tylko przerobic teren wokol budowli, "zaklepac" sobie planowane miejsca i dzialac. bo jak chodzilem do Was to wokol sraczka a nie teren :P proponuje wyrownac nieco teren wokol budowli aby mozna bylo sensownie ulice stawiac.

 

Aktualnie wszyscy uczą się budować, swoje pomysły wdrążać itp. Potem, jak już będziemy masterami, możnaby zresetować mapkę i budować już tak całkiem hmm... "poważnie".

Bo ja wiem, ja sie staralem bardzo i drugiej takiej budowli nie zrobie :/ ale bede za tylko jesli da sie powiekszyc teren :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na przyklad Ty bys mi juz wyspe zacza budowac w podziemiach jak ja na gorze fundamenty kladlem :P i to by juz byl krzyk o wlasnosc terenu :P

Panowie, mi zalerzy na tym by przewidziec ewentualne zle sytuacje i zapobiec im :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się powiększyć, ale uwierz - wtedy mapa jest GIGANTEM i fps-y drastycznie spadają. Na moim Q6600 2.6ghz, 8800GTS 512, 4GB ramu tak się cięło, że ja pierdzielę :/ To teraz pomyśl o użytkownikach słabszych komputerów :P.

 

Co prawda da się zmniejszyć widziany horyzont, ale wtedy to jest tragedia i się idzie do przodu i widać dokąd idziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to bedzie problem z pomieszczeniem 20 userow na malej mapie bo i tak lagi beda. kurcze, i tak zle i tak nie dobrze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co chlopaki, ograniczymy ilosc userow? do ilu? 16 ujdzie na takiej mapce? ciekaw jestem ilu userow na raz moze dzialac bez lagow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mapce huge:

 

Chodząc : 50-80fps po chwili wzrosło do ~300fps

Chodząc po zmniejszeniu widoczności o 1 : ~290fps

Z wieży (Horyzont na całą mapę) : 40-80fps

Z wieży po zmniejszeniu widoczności o 1 : ~220fps (nie widać końca mapy)

 

 

Mapa jest naprawdę gigantyczna i robi wrażenie. Tyle, że nawet mapa o rozmiarze normal jest dosyć potężna i dojście z wysepki psichixa na drugi koniec mapy zajmuje około 10 minut. Więc nie wiem czy jest sens zwiększania mapy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Traker ma racje, duzo miejsca by bylo gdyby wyrownac teren wokol budowli :)

No dobra, nie zwiekszamy mapy bo na tej wielkosci najlepiej dziala wszystkim a sporo do zagospodarowania zostalo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grabarz mowil ze dzis po 15 wlaczy, ale nie mowil na jak dlugo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, druga zasada zostaje zmieniona i operac sie bedzie na umowie pomiedzy userami :) zaraz dodam regulamin do pierwszego posta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...