Skocz do zawartości

Trelis


FeniX112

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy trzydzieści lat temu, król Payt IV zjednoczył cały kontynent, niemalże każdy był z tego zadowolony. Była to bowiem obietnica lepszych czasów, bez wojen i nienawiści. Nikt nawet nie wyobrażał sobie, że spokój nie potrwa długo... Rok temu wybuchł bunt, z ogromną prędkością rozprzestrzeniając się po Zjednoczonych Królestwach. Krzykacze - bowiem tak nazwali się buntownicy, byli zbieraniną prostych chłopów, którzy mieli dość władzy jednego króla. Początkowo, nie uznawaliśmy ich za poważne zagrożenie. Osobiście wysłałem niewielki oddział, który miał stłumić powstanie. Nikt nie wrócił. Wszyscy zginęli.

 

Ku naszemu niepomiernemu zdziwieniu, wieśniacy byli dobrze uzbrojeni, niemal tak dobrze, jak królewskie wojsko. Zanim zdążyliśmy zareagować, oni przejęli już kilka wiosek na zachodzie. Był to jednak dopiero początek. Krzykacze ruszyli na wschód, ku stolicy. Zniszczyli jedno z naszych największych miast. Ich liczba dalece przekraczała naszą. W mgnieniu oka dotarli do celu. Stolica - potężne miasto Mannoth, została oblężona.

 

Po dwóch tygodniach ciszy, wyczerpani i zgorzkniali udaliśmy się poza mury. Każdy kto potrafił walczyć, stanął w obronie kraju. Była to rozpaczliwa obrona, nie zaprzeczam. Ale wygraliśmy. Rozbiliśmy szyk buntowników, zmusiliśmy ich do odwrotu. Niestety, nie oznaczało to końca kłopotów. Jesteśmy odcięci od świata. Nie wiemy, co dzieje się na zewnątrz. Krzykaczy ciągle przybywa. Nasze zapasy się kurczą. Niechaj bogowie mają nas w swojej opiece.

 

 

Generał Bron III - Zapiski Ostatnich Dni.

 

 

Projekt gry MMORPG, grać się w nią będzie za pomocą przeglądarki. Nasze priorytety to fabuła, oraz różnorodność, ale mam nadzieję, że jeśli chodzi o pozostałe aspekty, nie pozostajemy aż tak bardzo w tyle. Gracz obudzi się na zachodnim na brzegu kontynentu Zjednoczonych Królestw. W tych okolicach rozbiło się wiele statków, ponieważ ludzie - zaniepokojeni sytuacją w krainie, pośpiesznie wyprawiają się na morze, w nadziei spotkania lepszego życia. Miejsce, w którym znajdzie się bohater, otoczone jest zewsząd górami i morzem. Jedyne wyjście prowadzi przez wąską ścieżkę. Z racji położenia tej krainy, buntownicy zagrodzili wyjście, tworząc z niej swoisty obóz jeniecki.

 

Na razie opracowujemy silnik, ja zaś samodzielnie tworzę grafikę. Otworzenie serwera planujemy w marcu, jednakże nie jest to pewna data. Mamy nadzieję stworzyć grę wyjątkową w gatunku. Prace posuwają się szybko, zaś dwuosobowa ekipa jest w dobrym nastroju :>. Pragnąc to potwierdzić, przesyłam pozdrowienia dla wszystkich którym chciało się to czytać.

 

 

 

Twórcy:

 

 

PoP_Gniezno - Głównodowodzący, programista.

FeniX112/FFX/Clay - Grafik, zrzęda.

 

Stan prac:

 

Fabuła - 30%

Silnik - 50%

Świat - 70%

Grafika - 30%

 

Pozwólcie, iż nie będę dawać screenów. Dam za to arty stworzone z grafik, które wystąpią w grze. Spowodowane to jest tym, że jeszcze nie podmieniliśmy grafiki, a to co jest w grze obecnie, to bezładna mieszanina różnych moich wypocin. Tak więc, nie przedłużając:

 

 

wow.PNG

nextart.PNG

po.PNG

domcio1.PNG

 

 

 

Na koniec zaś, link do postępów na bieżąco:

 

www.trelis.blip.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... czyżbym mało profesjonalnie podchodził do projektu? Zapewniam Was, mimo tego, iż mam zaledwie 13 lat, mam już swoje doświadczenia na tym polu, i potrafię doprowadzić projekt do końca. Napisałem tutaj, gdyż liczę na konstruktywną krytykę, której mi brak. Uwierzcie mi, zapewnianie o tym, że tego nie ukończę, raczej mi nie pomaga.

 

Nikas:

 

Jbc, podaję bezpośrednie linki do grafik. Mam tylko nadzieję, że to co napisałeś, nie było grą słowną ;).

 

 

http://www.chronoteam.unl.pl/upy/upload/wow.PNG

http://www.chronoteam.unl.pl/upy/upload/nextart.PNG

http://www.chronoteam.unl.pl/upy/upload/po.PNG

http://www.chronoteam.unl.pl/upy/upload/domcio1.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było, jakbyś fabułę miał wcześniej opracowaną skoro ma być głównym czynnikiem przyciągającym.

 

Mi się wydaję że oni mają zamiar rozwinąć tą fabułe którą napisali w pierwszym poście.

 

A gra zapowiada się ciekawie, ale to bardzo ambitny projekt i jeszcze dużo pracy, więc możecie się zniechęcić i nie dokończyć projektu co równa się upadkowi projektu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PoP_Gniezno

Cześć wszystkim ;)

Główny wątek fabularny mamy gotowy. Reszta to napisanie wątków pobocznych i misji do nich.

Naszym głównym atutem ma być właśnie wciągająca i ciekawa fabuła, ambitne misje itd.

 

O zniechęcenie się nie boje (przynajmniej swoje:)). Pod względem możliwości jakie będzie dawać gra mogę śmiało powiedzieć, że robię grę, o której zawsze marzyłem ;)

Jeśli kogoś interesuje więcej info odnośnie możliwości jakie planuje itd:

http://themodders.org/index.php?showtopic=...ost&p=69056

 

Można też śledzić na bieżąco postępy:

http://www.youtube.com/user/trelispl

 

Wgrywam zdjęcia drugi raz. Tym razem na imageshack:

wowds.png

nextart.png

0ff859e04fe92647.png

36530588587180e1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PoP_Gniezno

@Matyxon: Ale co jest nie tak? Grę robimy od ponad 2 miesięcy więc postęp moim zdaniem jest bardzo duży. Gdybyś tworzył gry wiedziałbyś, że najpierw trzeba tworzyć główne mechanizmy, żeby wszystko działało. Stworzenie konkretnego świata jest potem pestką, gdy mamy gotowe narzędzia ;)

Spokojnie spokojnie.. dajc nam miesiąc/dwa a zobaczysz jak to będzie wyglądać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PoP_Gniezno

O 4 w nocy przed snem wymyśliłem :D

Na pierwszy ogień miało być Trevis albo za bardzo mi się kojarzyło z zespołem Travis. Kombinowałem dalej i wyszło Trelis. Kupiłem domenę, a później dowiedziałem się, że było takie miasto w Gothicu O_o. Ale to miasto nie ma nic wspólnego z grą, którą tworzymy mimo, że w głównym założeniu Trelis ma być osadzony w klimacie podobnym do Gothic'a (1,2 + NK) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Przepraszam za olanie tematu, ale nie miałem dostępu do internetu. Mimo to, pracowałem nad grafiką, i postanowiłem poprawić grafikę drzew. Oprócz tego, doszły wreszcie animacje chodu. Są ubogie, zdaję sobie z tego sprawę, ale zamierzamy zrobić ponad sto typów ubrania, jeśli nie więcej. Ponieważ do każdej klatki animacji postaci, trzeba dorobić także grafikę owego ubrania, byłoby to dość pracochłonne, gdyby animacja miałaby być większa.

drzewa.png

screen2k.png

ubrania.png

animacje.png

 

Podsumuwując - prace idą, i jak na razie, jesteśmy pełni chęci do pracy :). Pozdrowienia z Polski!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość PoP_Gniezno
Kwietniowe aktualności


Niedawno wrzuciliśmy film z nowościami:


Rzeczy, jakie zrobiłem jako programista:
Walka i synchronizacja:
- pełna synchronizacja między graczami (gdy zabijasz potwora znika on u wszystkich graczy)
- możliwość migracji stworków (po zabiciu może się pojawić w innym miejscu (obok miejsca śmierci), dzięki czemu potwory mogą być raz w jednym, a raz w drugim miejscu)
- ogólnie respawn potworków

Gospodarka:
- można produkować przedmioty. Naszym finałowym celem jest zrobieni takiej zależności, że większość przedmiotów produkowana byłaby przez innych graczy.
- system produkcji uwzględnia jakość (przykład: mamy słabej jakości stal, a jesteśmy kowalem o bardzo dobrych umiejętnościach, przez co tworzymy miecz średniej jakości. Wzorując się na tym: jeśli znajdziemy najlepszego kowala, najlepszą stał w grze i najlepsze współczynniki dodające bonusy do miecza stworzymy najlepszy miecz w grze, którego nie ma nikt inny ;)

To chyba na tyle ;)

Rzeczy jakie planuje zrobić do 15 maja:
- handel między graczami
- walka podobna do tej:

- doświadczenie, punkty umiejętności
- wyznaczanie w map edytorze stref respawnu dla konkretnych potworów
i jeśli wyrobie się z tym do 15 maja to jeszcze kilka rzeczy ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Matko! Inne gry MMORPG np. Margonem to za przeproszeniem gówno! Musiałem to powiedzieć ale porównajmy. Oglądałem filmiki i normalnie to bym dał dobremu MMO 5/5 jednak tutaj zrobię wyjątek i podwyższę skalę, dam 26,89/5! :D To rządzi! Jesteście genialni. Jak będzie można już grać zarejestruję się. (trololo, ale serio dobre)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PoP_Gniezno

@Ferrari4: dzięki! :)

@micha_i: będzie arena do walk dla graczy, turnieje itd :)

@Phoenix: Tu masz wszystko co zostało zrobione i co planujemy zrobić http://forum.trelis.pl/viewtopic.php?f=2&t=154

@ZyperPL: ograniczona beta mam nadzieję będzie za miesiąc :) forum mamy i można zagłądać: www.forum.trelis.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...