Skocz do zawartości

Space flight


zelman

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Space flight

 

Gatunek: latana platformówka :P

 

Opis: Lecisz helikopterem. Jesteś pod ziemią. Wszędzie naokoło spadają różne rzeczy. Od stalagtytów (-mitów?) po wielkie bloki skalne. Kto wie, co kryje się pod ziemią...

 

Download: Download

Rozmiar pliku: spakowany:1237kb Rozpakowany:2337kb

 

Autorzy: ja

Programowanie: ja

Fabuła: ja (nie ma?)

Grafika:ja, szpaq99

Muzyka:nie ma

Screeny:

klik 1

klik2

klik 3

klik 5

klik 6

 

Piszcie, czy warto kontynuować projekt, czy jest fajny itp. :)

 

E: I zapomniałem dodać, lot w górę spacja, strzał ctrl. Jest w info (F1)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może być, muza słaba :P wkurza mnie jak się zderzę to ginę. Grafa moim zdaniem nie trzyma klimatu,stalagmitów a tym bardziej stalaktytów te trójkąty mnie nie przypominają, ogólnie realistyka do dupy.

No i trza bez przerwy napierniczać w ctrl byś dał że można trzymać... Zawsze polecę kilkanaście sekund i ginę, poziom trudności nie przemyślany. Ale widzę w tym plus gdyż jeżeli nie idzie przejść początkowej fazy gry to się niedojdzie do końca i się nie zobaczy jakie to gówno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł ciekawy, lecz nie dopracowany.

 

Popraw grafikę, bo na tę chwilę to 2/5.

Dodaj muzykę bo, gra bez muzyki to żadna gra. - 1/5

Zabezpiecz grę. Pierwsze co robię po przetestowaniu gry to test zabezpieczeń. Decompiler bez problemu to rozłożył. Po co Snake i inni tworzą takie programy?

Albo używaj samych klocków, albo samego kodu. Weź całość ogarnij. Każdy duszek i obiekt niech ma nazwę! sprite01, 02, 03... to nie nazwa. - 3/5

 

Bug:

Jak zdycha się to w nazwie okna, gdzie widać życie wyświetla się wartość poniżej zera :|.

 

Ogółem 3/5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra nudna i nieciekawa, grafika męczy oczy, bo za dużo jaskrawych kolorów. Na razie nie ocenię. Popracuj nad nią jeszcze. Teraz skomentuje pare rzeczy:

Space flight (...)

Jesteś pod ziemią.

To ja już nie rozumiem.

Dodaj muzykę bo, gra bez muzyki to żadna gra.
Śmiem wątpić. Dużo jest gier, w których nie ma (głównie FPSy, podczas samej rozgrywki oczywiście) muzyki, a przyjemnie się w nie gra. A to jest w dodatku demo.

 

Zabezpiecz grę. Pierwsze co robię po przetestowaniu gry to test zabezpieczeń. Decompiler bez problemu to rozłożył.
To, że ty tak robisz, nie znaczy że muszą tak robić inni. Po pierwsze to jest demo, po drugie to autor widocznie ufa graczom, że nie będą tacy chamscy, żeby wyłuskiwać z jego gry kod.

Po co Snake i inni tworzą takie programy?
Żeby chronić gry przed takimi ludźmi jak ty Rafik, którzy uzywają dekompilera do niecnych celów.

 

Albo używaj samych klocków, albo samego kodu. Weź całość ogarnij. Każdy duszek i obiekt niech ma nazwę! sprite01, 02, 03... to nie nazwa.
Komentujesz jego sposób? To jego sprawa jak sobie je ponazywa. Jeżeli tak mu lepiej niech tak robi. kolejny raz przypomnę, że to demo więc mógł na razie nie robić nazw. W dodatku nie miałeś żadnego prawa zaglądać w jego kod.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

space - kosmos, ale także spacja... taka gierka słowna :D więcej chyba nie muszę tłumaczyć :) Poza tym - rzeczywiście, to tylko demo. Nie ma np. wrogów, poza tym, nie umiem zbyt dobrze rysować i taka oto grafika wyszła :) mam nadzieję, że nie naraziłem was na utratę zdrowia psychicznego z powodu tych trójkątów (stalagmitów) czy tych zbiorowisk kropek (roślinki :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam dekompilatorów w celach kradzieży itp. Bardziej mi zależy na testach i nauce.

 

Tak, racja, to tylko demo. Lecz ten temat jest po to by pokierować twórce gry w dobrym kierunku.

 

Dla mnie gra bez muzyki staje się nudna i monotonna. Bez klimatu.

 

Grafika nie jest tragiczna. Nawet niezła. Lecz wymaga radykalnej poprawy.

 

Ok, nie miałem prawa. Lecz mam już długie doświadczenie ( 3 lata ) w tworzeniu gier w GMie i wiem jak to czasem przeszkadza, gdy np. po dwóch tygodniach siadam do tworzenia dalej gry. Samo przypomnienie wtedy jak nazywa się obiekt, duszek czy dźwięk zajmuje mi 30 min. Tak samo z kodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...