Skocz do zawartości

Endurance


Wojzax

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 125
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ciekawie się zapowiada, tylko nie zrób takiej głupoty jak Lolik, że im większa rozdzielczość, tym więcej widać, bo to psuje rozrywkę graczom z małymi rozdzielczościami.
Przykro mi, tak będzie... ;D

Nie zgodzę się na taką głupotę, jak gra na jednej rozdzielczości, gdzie gracze mający większą rozdzielczość będę mieli ja skalowaną, i na dodatek czarne pasy, jeśli proporcje ekranu będą inne niż te założone w grze.

W sumie to i tak gra będzie się działa raczej na na tyle małych dystansach, że różnica nie będzie aż-tak-wielka.

 

Wypasiony błękitny HUD idealnie nadający się do futurystycznej strzelanki.
: )

 

Cienie w grze:

shadowsz.png

 

Wersja jednak dużo lepsza niż ta, w której widać skrzynki widać nawet za "cieniem".

 

PS: Jako, że piksele na tym strasznie rzucają się w oczy (mi przynajmniej) zrobiłem możliwość lekkiego rozmycia tych cieni (normalnego antyaliasingu na tym nie zrobię ze względu na wydajność (chociaż w sumie, i tak wszystko ma być do odznacznenia w opcjach więc nawet mogę)), ale, z jakiejś niewyjaśnionej przyczyny, na laptopie działa a na kompie uzyskuję taki efekt:

bugrx.png

(tak, czyszczę surfejsa co stepa, lol).

Ale zaraz to rozgryzę ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do strzelania znad murku to Pablo posiada nieaktualne informacje - zostało to usunięte... : )

Było to po prostu bez sensu - gracz mógł strzelać w niemca, a niemiec w gracza nie mógł, lol.

 

Za to granaty są fajne - rzucając granata leci on "parabolą" w górę, a później opada (im większy, tym wyżej się znajduje), dzięki czemu możemy przerzucić granatem nad np. jakimiś skrzyniami i trafić w schowanego za nimi niemca.

 

Zresztą, to ma być gra topdown, nie 3d w rzucie z góry, więc lepiej nie przesadzać z bajerami - trzeci wymiar zaczyna i jendocześnie kończy się na niby-przestrzennym rzucaniu granatów.

 

PS: Apropo headshotów - prawie się da :P

Obrażenia są tak zrobione, że im celniej trafimy w gracza, tym więcej hp mu zabierzemy (im bardziej w jego "środek").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbować obejść murek to by może i próbował, ale by nie zdążył, bo by już został zabity... :P

 

Granatami niemcy na pewno będą rzucać, tylko najpierw muszę lepiej dopracować odbijanie się tych granatów od ścian, bo teraz kąt padania absolutnie nie jest równy kątowi odbicia... ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było to po prostu bez sensu - gracz mógł strzelać w niemca, a niemiec w gracza nie mógł, lol.

Ale jeśli gracz wystawia łeb z za murka to można go zabić.

I można wychylić łeb, a można sie schować za murkiem, wystawić broń i strzelać na ślepo! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tylko namaluj nam kucającego gracza :)

 

Zainspirowany postem szpaq robię sobie system widoczności gracza (no, aby przeciwnik miał mniejsze szanse zauważyć nas od razu gdy skradamy się w ciemnych krzaczkach, niż jak zaczniemy mu biegać przed nosem).

Chociaż chodzi bardziej nie o ten skradankowy kontekst, tylko o to, aby przeciwnik nie zauważał nas w magiczny sposób OD RAZU, gdy wyjdziemy zza jakiejś daleko położonej przeszkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra, jak już odświerzyłeś, to można co nieco napisać.

 

Więc projekt przez ostatni tydzień praktycznie się nie rozwijał, jeden dzień trochę zrobiłem, a teraz następny tydzień prawie-nic-nie-robienia... :P

Mamy prawie skończone ai (jeszcze tylko zaplanowany ruch przeciwników), system widoczności gracza (globalnie: w jak ciemnym miejscu jest gracz, jakie to jest miejsce (w krzaczkach jest mniej widoczny), i jak szybko się rusza, lokalnie (dla konkretnego niemca): jak daleko jest od niego i jak bardzo "krzywo"), efekty krwi (i tutaj muszę zaszpanić, jeśli strzelamy w niemca a za nim jest przeszkoda to krew osadza się na tej przeszkodzie).

 

Aktualnie w kolejce są "inventory" (gracz ma powiedzmy 14 slotów (coś jak w grach rpg, tyle, że tylko poziomo), i np. mp40 zajmie 6 slotów, jeden klip amunicji 1, granat 2), i opcje (no, że można sobie wybrać jakość ognia/cieni, ilość krwi itepe).

 

Mówić mi teraz czy podoba się wam pomysł na inventory :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...