Skocz do zawartości

prośba o pomoc przy grafice do prawie skończonego projektu


trolu122

Rekomendowane odpowiedzi

szukam kogoś, kto pomoże mi zrobić grafe do mojej gry. właściwie to chodzi o to żeby ktoś mnie nauczył jak to sie robi, bo chciałbym aby było to wyłącznie moje dzieło ;)

tutaj link do zapowiedzi projektu: https://forum.gmclan.org/index.php?showtopic=18912

styl grafiki ma być jakby rysowany na kartce kretkami.

moge oczywiscie sobie narysowac grefe na kartce i zeskanować, ale nie potrafie jej odpowiednio obrobić.

jesli komus udałoby sie uzyskać taki "rysowany" efekt i zastosuje go w grze, oczywiscie zamieszcze jego autora w creditsach

właściwie jak uporam sie z grafiką to już wszystko pójdzie z górki, gdyż silnik mam gotowy w jakis 90%, cześć poziomów mam już zaprojektowaną wystarczy to tylko ładnie poskładać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucic do photoshopa.

oddzielic biale tlo od konturow.

kolory nanosic na warstwe miedzy tłem a konturem

zzzzz_copy.gif

 

ale jesli zrobic cala grafike czarnobiala, mialo by to bardzo specyficzny klimacik i mogl by zamaskowac pewne niedocianiecia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie za ostre to? nie bedzie gryzło po oczach? tak mysle zeby obrys zamiast czarnym kolorem zrobić ciemniejszym odcieniem wypełnienia, bedzie łagodniejsze, co o tym sądzicie?

 

wersja długopisowa (czarny, niebieski) mysle nie bedzie za ciekawa i szybko sie znudzi a gra nie bedzie króciutka (tak przynajmniej planuje)

 

oczywiscie jesli ktoś ma inne zdanie to prosze przedstawić jakby to miało wyglądać ;) jesli ktoś mnie czymś urzeknie to może i na grafika sie skusze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no troche prześwituje tu i tam ale nie przykładalem sie jakos specjalnie, troche bede musiał poćwiczyć zanim sie zabiore za robote, bo takie drzewo bez cieniów łyse gorzej wygląda

copoconaco dzięki za pomysł i wskazówki ;) masz creditsy, jak obiecywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasada jest prosta: swiatlo pada z jednej strony ( zwykle z ktoregos "rogu" ekranu) z tej strony obiekty powinny byc jasniejsze ( mozna pociagnac jasniejszym kolorem czy cos) z przeciwnej strony obiekty w stosynku do padania swiatla nalezy obiekt przyciemnic (nawet symbolicznie, pogrubiajac kontur)

 

cien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...