Skocz do zawartości

Game Framework


g-Enjoy

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Game Framework

f8Pi67Q.png

 

Gatunek: Game Development Program

 

Opis: Postanowiliśmy się wziąć za napisanie naszego własnego "Game Makera"... Ale wydajniejszego i bardziej bogatego... Z własnym językiem skryptowym podobnym do C#. Większość powie, że bujamy głowami w obłokach, nie. Nie wiadomo, czy wersja publiczna ujrzy światło dzienne, ale do tego dążymy. :P Więcej informacji dodam wkrótce.

 

 

Autorzy:

lime.png

 

Screeny:

oSWz3vl2.png

 

PS. O, fajnie. :D

7 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)

 

Development status:

http://pbgamestudios.com/gf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 99
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Większość powie, że bujamy głowami w obłokach, nie

Bujacie w obłokach, tak :) bajdełej, teraz każdy kto umie sklecić umiejętnie kilka rzeczy w jedno sam może zrobić sobie GMa, nic wielkiego, tylko tutaj widać robi afere :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajdełej, teraz każdy kto umie sklecić umiejętnie kilka rzeczy w jedno sam może zrobić sobie GMa, nic wielkiego,

No to zrób , Ja chętnie skorzystam ;>

 

Co na razie można zrobić w tym programie, oprócz czarnego ekranu, i tekstu? ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie super jak powstanie. Lepiej podaj stan prac bo to narazie faktycznie jest tylko "bujanie w obłokach" :)

Myślę że to nie będzie łatwe do osiągnięcia ale spróbować wam nie zaszkodzi :P Powodzenia.

 

A tak w ogóle to, naprawde chcecie zrobić małą przeróbkę klasycznego C#? ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak zapytam... W czym pisane? Jak szybko interpreter kodu działa? Czy jest sprawny pod każdym względem? Czy debugger będzie chociaż dorównywał temu GMowskiemu, czy nawet lepszy? Czy będzie na licencji komercyjnej?

Nie żebym miał zaraz zrujnować projekt, ale się tak pytam z ciekawości :3

 

Powodzenia w tak zacnym projekcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do komercyjnego użytku zapomniałeś dodać.

 

Zapomiałem. :P

 

FMOD Non-Commercial License

 

If your product is not intended for commercial gain and does not include the FMOD library for resale, license or other commercial distribution, then use of FMOD is free. Yes that's right, free from license fees!.

 

* No license fees for non-commercial applications

 

 

 

Conditions/Limitations

 

* When using this license, the FMOD library cannot be used for resale or other commercial distribution

* This license cannot be used for products which do not make profit but are still commercially released

* This license cannot be used for commercial services, where the executable containing fmod is not sold, but the data is.

* When using FMOD, a credit line is required in either documentation, or 'on screen' format (if possible). It should contain at least the words FMOD Sound System and Firelight Technologies. Logos are available for box or manual art, but are not mandantory. An example credit could be:

 

FMOD Sound System, copyright ? Firelight Technologies Pty, Ltd., 1994-2009.

 

Note this in advance, as it must be done before shipping your product with FMOD.

 

Lub jeśli posiadasz licencję na FMODa, możesz rozprowadzać swoj produkt na zasadzie licencji komercyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jeszcze czasy, jak pisałeś, że możesz napisać własny system operacyjny, no i napisałeś - z tutoriala. Oby tym razem poszło lepiej, ale poprzeczka jest wysoka i mam wątpliwości, czy dacie radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jeszcze czasy, jak pisałeś, że możesz napisać własny system operacyjny, no i napisałeś - z tutoriala. Oby tym razem poszło lepiej, ale poprzeczka jest wysoka i mam wątpliwości, czy dacie radę.

 

Wiesz, nam pozostaje wiara w samych siebie. :D

Nie będzie łatwo, ale zobaczymy.

@Konrad-GM: Ekhem... Delphi. W moim upie jest chyba screen z plików z kodem.

https://gmclan.org/uploader/3370/WAT.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delphi tak? :D A to powodzenia. myslalem ze bedzie to na serio cos innego niz ten GM ktorego znamy, a tak to sie domyslam ze pojdziesz podobna droga co Mark i sorzystasz zapewne z podobnych narzedzi co za tym idzie wypuscisz GM w wersji 3.0. Bo on jak widzisz po rezultacie, poszedl nie do konca sluszna droga ;) Daj boze abym sie mylil ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Mam nadzieję że interpreter kodu będzie szybszy niż ten w GMie ;p
O to się raczej nie bój. Testowałem już wiele darmowych silników skryptów dostępnych w internecie i naprawdę ciężko znaleźć jakiś sensowny, który będzie wolniejszy od GML.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Delphi tak? :D A to powodzenia. myslalem ze bedzie to na serio cos innego niz ten GM ktorego znamy, a tak to sie domyslam ze pojdziesz podobna droga co Mark i sorzystasz zapewne z podobnych narzedzi co za tym idzie wypuscisz GM w wersji 3.0. Bo on jak widzisz po rezultacie, poszedl nie do konca sluszna droga ;)

 

Umm... Jesteś w błędzie.

@Ranmus: Mówimy o własnym silniku skryptów. Wiem, że wypowiadam sobie dłuuugą wojnę z kodem :D

PS. Czy w autorach pisze "Bagno"? Nie tylko ja nad tym pracuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz to w Delphi 7? Spoko, na systemach nowszych od Win XP Twój program nie pójdzie. Tak swoją drogą, bo nie widziałem odpowiedzi w temacie - kod będzie interpretowany jak w GM, czy będzie kompilowany?

 

Jesteś w błędzie.

Udowodnić Ci, że każdy program jaki napiszę w Delphi działa pod vistą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no ciekawie wygląda. tworzenie wszystkiego kodem jest dobre - kod będzie bardziej przejrzysty

jak to wypali to będzie fajnie ;)

 

To chyba raczej screen z programu w którym g-Enyoy robi tego "Game Framework'a". I raczej nie będzie się robiło wszystkiego kodem (skąd byś grafikę wzioł ;) )

 

A co do projektu mam nadzieje że wypali. Tylko wtedy yoyogames splajtuje bo skoro userzy mogą mieć lepszy program za darmo to nikt firmie nie da 20$ za badziew(ale póki co badziew to nie jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba raczej screen z programu w którym g-Enyoy robi tego "Game Framework'a". I raczej nie będzie się robiło wszystkiego kodem (skąd byś grafikę wzioł ;) )

Bagno Cie za to powiesi :0 Delphi nie ma takiego interface'u

 

A co do projektu mam nadzieje że wypali. Tylko wtedy yoyogames splajtuje bo skoro userzy mogą mieć lepszy program za darmo to nikt firmie nie da 20$ za badziew(ale póki co badziew to nie jest).

W sieci jest wiele frameworkow skryptowych / programow do robienia gier, lepszych niz GM i jakos yoyogames nie splajtowalo. Dla Yoyogames w GM chodzi o prostote tworzenia gier i to sie sprawdza jak widac (czytaj: userzy sie lapia na to, choc to nie do konca prawda - reklama ot co :P).

 

Swoja droga, bedzie potrzeba miec NET framework zainstalowany i jesli tak to jaka wersja aby program i gry dzialaly?

 

PS. ja w swoim progsie do pisania gier zdecydowalem sie kompilowac skrypt gry bo pomysl z interepretatorem realtime jest do bani wg mnie :) jesli chcesz aby i na Twojego progsa rzucili sie by zrobic dekompilator to prosze bardzo, ja tam wole zabezpieczac dziela przed tym oraz sprawic aby wszystko szybko dzialalo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w błędzie.

Udowodnić Ci, że każdy program jaki napiszę w Delphi działa pod vistą?

To co robisz, żeby działało ;p ? Bo prawie każdy program pisany w D7 jaki testowałem, pod Vistą nie działał :P . Zresztą, to jest szczegół. Odpowiedz w końcu na pytanie czy kod będzie interpretowany, czy kompilowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwalcie się od D7. ;[

Jakoś wszystkie programy, które pod tą wersją pisałem działały pod vistą...

// Bagno przesiada się na Delphi 2009

 

@Marmot:

Nie odpowiem Ci jeszcze na to pytanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...