Skocz do zawartości
  • Ogłoszenia

• Gdzie świętować urodziny GMCLANu   33 użytkowników zagłosowało

1. 1. Gdzie świętować urodziny GMCLANu

• Warszawa (bo w centrum)
      • Szczecin (bo tam mieszka Ranma i narodził się GMCLAN)

Żeby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować. Zobacz temat
PsichiX

XenoN Core [v2.0 już w ten piątek!]

Rekomendowane odpowiedzi

dobra, wiecie jak zmobilizowac czlowieka :P niech wam bedzie, przeloze premiere silnika na weekend i dodam shaderki, poprawiona kolizje (tudziez: per pixel oraz bryl) i zadziwie Was, o :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Zobaczymy. Ja byłbym wystarczająco zadziwiony, gdybym w GM nie wczytywały się tak długo grafiki, oraz nie były trzymane w liczbie kopii 5 (pomijam już fakt, że trzymane są jako BMP, ale rozumiem, że karta graficzna musi je miec zdekompresowane) :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

a widzisz, w xenonie laduje sie szybko i od razu do karty graficznej, nie zajmujac miejsca w ramie :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ta, ale w GMie sobie tego pod draw_sprite nie podepnę :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

chcesz to moge Ci podpiac :>

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Kolejny teścik, może nie widać bardzo dużych zmian, ale wbrew pozorom są, wydajnościowe zmiany, tutaj renderowanie pełnoekranowe bez zmiany rozdzielczości monitora.

http://gmclan.org/up1105_3_XenoN_Core_MiniGame_Test.html

Proszę o sprawdzenie czy nie spada poniżej 60 fps i czy gra nie robi żadnych ekscesów, w razie błędu bądź posiadania karty ATI lub Intela byłbym wdzięczny za napisanie jaką to kartę sie posiada (te dwie marki mnie interesują ponieważ jestem już pewien że na wszystkich nie-przedpotopowych GeForce'ach działa jak ta lala :P).

Z góry ogromnie dziękuję za pomoc :)

Swoją drogą, w gierce z części logicznej pozostało skończyć: nadanie meteorom fikuśnego toru dla utrudnienia nieco grywalności, oraz "umieralność" planet i słońca poprzez uderzenia meteorów (przegraną ma być doprowadzenie do zniszczenia słońca, wygraną zaś zniszczenie wszystkich meteorów). Po tym zabiorę się za efekty graficzne i dodanie dźwięków. Z tej minigierki może wyjść pewnie jakiś materiał promocyjny, jak się porządnie dopicuje :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

heh, zapomniałem wspomnieć że jest tu ważna szybka reakcja już na początku oraz to że statek podąża za myszką, nie jest do niej przyczepiony przez co trudniej nad nim zapanować z początku ;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dziękuję :) wspomnę że gra posiada jakieś mniej niż 646 linii kodu łącznie z komentarzami (w sumie niemal każdą linijkę komentowałem więc można uznać że jakieś ~300 linii kodu poszło na to), a to dla tego że XenoN jest swego rodzaju pół-automatem i większość wykonuje się automatycznie, więc prosto się go używa :D

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Marku, a jaki posiadasz model karty?

A i zwykle powinno być nie więcej niż 60 fps bo włączyłem synchronizacje z monitorem, jedynie ati i intele niektóre ich modele nie reagują na to, więc u nich wyświetlać będzie wartość fps większą niż 60 ;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie jest ~500fps :3

karta NVidia GeForce 7300GT

Btw. Może byś użył czegoś na wzór Fixed Frame Rate? Mam pewien sposób na to aby nie obciążać za bardzo gry/silnika [ są minimalne skutki ], pisz na PW ;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Konradzie, pierwszy raz widzę kartę GeForce która nie wspiera vsync :0 będę musiał obadać Twoją kartę. Swoją drogą, mam zaimplementowane w xenonie fixed frame rate jednak nie do końca ogranicza klatki jak powinien, zawsze odbiegało jakieś 1-3 fps wzwyż ;P

PS. Dzięki Marku za info, dodam do listy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

no o tym nie pomyślałem :D dzięki za testy, nie obrażę się jak jeszcze parę osób sprawdzi, zawsze to szersze pole widzenia na sposobność zachowywania sie silnika na różnych komputerach ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Radeon 4870 - 60 fps :)

Wszystko pięknie ładnie działa, tylko jak zginiemy to okienko z wiadomością pojawia się za oknem gry, przez co nie wiadomo o co chodzi ;p

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hmm, okej, i tak jak gui sie skonczy to nie bedzie takich ekscesow ale dzieki za info, u mnie nie zauwazylem, teraz postaram sie je brac stay-on-top ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ok, pozmienialem co nieco, nowa wersja:

http://gmclan.org/up1105_3_Infinite_Worlds_MiniDemo.html

Zmienilem tor lotu meteorow na bardziej fikusny przez co meteory sa trudniejsze do zestrzelenia i zrobilem tak ze jesli karta nie obsluzy zmiany trybu vsync to gra sie sama dostosuje (pobierze czestotliwosc monitora i ograniczy FPSy do tej czestotliwosci, przynajmniej tak powinno zrobic ;p). Tylko tyle dzis zdarzylem zrobic niestety :/

Jak zwykle bardzo prosze o testy i powiedzcie jaki macie FPS i czestotliwosc monitora (musze sprawdzic czy te dostosowanie bez vsync ogranicza i tak fpsy), oraz czy nowy sposob na tor lotu meteorow (dla obeznanych: krzywe beziera) moze byc :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Fps: 60

Częstotliwość: 60 Hz

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce 8600 GT

Tor lotu meteorów spisuje się dobrze, nieźle wygląda i stanowi jakieś wyzwanie. U mnie wszystko działa bez najmniejszego problemu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Częstotliwość: 60Hz

FPS: ~65

Grafika: Intel GMA X3100

meteory zestrzelić łatwiej niż w poprzedniej wersji :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

hehe, no wlasnie, wystarczy strzelac ciagle przed siebie bedac na samym dole, ale i tak nie wszystkie sie da ;P choc planety duzo pomagaja - zauwazylem ze niszcza srednio ponad polowe, ale i one beda sie niszczyc jak za mocno dostana :D macie pomysl jak by tu utrudnic zestrzelenie jeszcze? :D

A co do testu to albo cos spierniczylem (moglem w kodzie dac ze mimo iz vsync nie dziala to i tak nie ustawia limitu FPS, na yoyogames tez mial ktos taki problem przy tescie, wiec wroce do domu i sie zobaczy i podesle poprawke z jakimis bajerami, teraz bedzie czas na wybuchy i kilka dzwiekow ;p)

EDIT: ee, lipnie troche - w ogole nie strzelajac w nie, planety same mi powybijaly wszystkie meteory, koniecznie trzeba cos z tym zrobic xD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mam ATi Radeon HD4850 a oto wynik:

1280x1024 90Hz ( 90 fps cały czas, żadnych skoków ani innych przeszkód w grze )

2048x1536 60Hz ( 59-60 fps, także bez przeszkód )

Silnik tak pozatym bardzo zdolny ;) I PsichiX niezle ci idzie xD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

60 fps, 60Hz.

Dalej nie rozumiem, jaki to ma związek z silnikiem (w sensie, że nawet straszny newbie zrobi to w samym gmie bez większych problemów), no ale dobra, nie piszę więcej, bo się rzucisz na mnie :(

Plusik za krzywe, ruch meteorów i tak bardziej mi sinusoidę przypomina, no ale jeśli serio się po krzywej porusza, to dobrze :P

Kiedy się doczekamy przykładu demonstrującego prawdziwe możliwości silnika?

Zamiast rozbudowywania tego czegoś zrób coś, od czego szczęka opadnie, czy coś w tym stylu, bo to, to jakieś jaja są.

Ed:

Silnik tak pozatym bardzo zdolny
Stwierdzasz tak po tym przykładzie :0 ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

obrałem drogę "krok po kroku, a będziesz hitem roku" :D poza tym ta minigierka powstaje na potrzeby przetestowania i poprawienia wszelakich błędów silnika, oczywiście że wpakuję w nią w miare wszystko co będzie testowane i usprawniane. Planuje od nowego roku zacząć tłumaczyć dokumentacje i wtedy puścić "na rynek" - w końcu na chwilę obecną jest lepszy niż HGE i parę innych silników tej klasy, więc ne zaszkodzi się promować :)

A Dawiddsie, wiem że to może nie ma sensu, ale wolę aby tworzona przez kogoś gra na tym nie strzeliła focha na drobnostce, co może skutkować spierniczeniem reszty ficzerów - wystarczy że brak jednej śruby a natychmiast runie most :P na szmery-bajery i inne rzeczy które wgniotą Was w fotel, przyjdzie czas ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nastepny tescik: System czastek (particles) obslugiwany przez CPU:

http://gmclan.org/up1105_3_XenoN_Core_CPU_Particles.html

Ruch myszka - generowanie czastek.

Prawy Przycisk Myszy - ukrycie "HUDa" (tekst tez FPSy zzera, co nie powinno nikogo dziwic)

Prosze o sprawdzenie i napisanie ile FPS najmniej srednio przy ilu czasteczkach mieliscie :)

Zastosowalem tu metode z wlasna petla "forline" ktora wykonuje czynnosci (tutaj: generuje czasteczki) na pewnym odcinku drogi, z dystansem co jakies 24 pixele (aby zachowac stala gestosc czastek), dla tego im szybciej (wieksze ruchy) poruszacie myszka tym wiecej czastek sie generuje. Musze zrobic testy ile GM potrafi takich samych wyrenderowac. Particle na tym przykladzie to standardowy przebieg + dodanie "bezwladnosci" czasteczkom. Liczcie sie z tym ze wszystko jest liczone na CPU!

Teraz skoro skonczylem technike obslugi na CPU moge zaczac wreszcie robic technike obslugi czastek na GPU ktora w zalozeniu (sprawdzonym zalozeniu) ma byc kilka(dziesiat? nawet) razy szybsza - wszystko zalezy czego uzyje, ale obiecuje ze bede szukal jak najszybszych rozwiazan. Duzo pomoga shadery, ktore beda sie w calosci zajmowac naszymi czastkami, przez co gwarantowana jest szybkosc wieksza niz przy technice CPU :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.