Skocz do zawartości

Zablokowane Polscy Wojacy - Serwer Almory


sinico

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, musiał bym zmieniać klienta, poza tym, jak akurat padnie serwer GMC to wam sie serwery będą też zacinać, bo nie będą mogły się połączyć.

 

Jak źle napiszesz to będą :P

Spróbuj odpalić server MBO i zajrzeć tutaj:

http://mbo-center.ovh.org/servers.php

 

a tu serwer: https://gmclan.org/up199_4_MBO_SERWER_TEST.html

 

Status jest sprawdzany co 30 min. W razie zerwania połączenia w niestandardowy sposób (przez menadżer zadań np.) jeśli w ciągu 30 min. nie odbierze żadnego potwierdzenia istnienia serwera, zostaje wywalony z listy. No i przy każdym jest data rejestracji ostatniej, żeby było wiadomo, kiedy ten serwer ostatnio się odezwał. Ja ogólnie z PHP jestem początkujący i na pewno dałoby się to lepiej napisać xD, ale jak widać można ^^.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • Administratorzy

Mam już ten twój serwer z kiedyś tam :P Na razie nie będę tego zmieniał. Tak zostanie i tyle, za dużo niepotrzebnej zabawy, do tego teraz przenosimy serwer i mamy inne rzeczy do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadam pytanie... dlaczego na każdego zalogowanego gracza przypada 1 jakiś No_Name kiedy zalogował się Mandra zalogowała się postać No_Name kiedy ja się zalogowałem znowu jakiś No_Name... co to może mi ktoś wytłumaczyć?

 

Screeny

 

http://www.fothost.pl/upload/09/15/6dd15332.bmp

http://www.fothost.pl/upload/09/15/ad9d48ed.bmp

http://www.fothost.pl/upload/09/15/53a2e8e5.bmp

 

Gnysek czy to ma coś wspólnego ze statusami :P???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taki irytujący błąd, szczególnie dla maga. Gdy zaczyna lagowac, to przy uzyciu dowolnego czaru zabiera mi polowe many. Mam okolo 350 MP i fire ball nie powinien mi zabierac okolo 170 MP. Czasami też zabiera mi HP gdy używam MP potinona.

 

Czy można, da się postawic potworka na graczu ?? i w ten sposób go zablokowac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnysu, tego serwera nie masz, bo ja ostatnio sporą serie update'ów zrobiłem xD. Np. Pirahna Plant, który połyka graczy na określoną w config.ini ilość sekund po czym wypluwa ich na określoną w tym samym pliku odległość ^^. Ogólnie, po prostu nie masz tej wersji :P. Fakt, wcześniejsze nie rejestrują się na stronce, ale to tylko deczko kodu, a efekt wydaje mi się zacny :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy
Nie rozumiem xD chcesz kod?

 

Nie :) Po prostu nie opłacało się pobierać exe. No dobra, rozumiem, że jest tak, iż serwer łączy się z witryną MBO i witryna zapamiętuje IP. I potem jest jak? Serwer nadal wysyła co jakiś czas info, czy to strona www sprawdza czy serwer nadal jest czynny? Bo w sumie zgłoszenie się serwera na samym początku nie jest głupie, zanim jeszcze rozpocznie się nasłuchiwanie na graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Miało nie być updatów, ale czy podoba wam sie opcja, że wydam update servera i będzie on przed rozpoczęciem gry pobierał a na zakończenie zapisywał konta na moim serwerze, tak, aby zawsze ten kto hostuje miał aktualne konta? Zrobię tak, że ten kto włącza serwer pobiera konta i w tym czasie żaden inny serwer 0.7.6+ nie może ich pobrać, a następny będzie mógł pobrać dopiero, gdy tamten jest wyłączony wiecej niż 5 minut? Wtedy zawsze na raz działał by jeden serwer z "oficjalnymi" kontami.

 

Dokładnie było by to tak:

 

Odpalam serwer > na stronę www wysyłane jest info, że serwer został włączony, ale jeszcze nie działa
pobieram konta > serwer włącza się w tryb gry. strona www widzi go jako normalny serwer ONLINE
wyłączam serwer > na stronę www wysyłane jest info, że wyłączono serwer, ale trwa zapis kont
konta zostały zapisane na www > na liście serwerów widnieję jako OFFLINE

serwer+ podłącza sie gdy gram > niestety, jakiś serwer jest ONLINE, nie można działać

 

jest tylko problem, bo niestety serwer+ może działać jeden na raz, albo na tym drugim będą stare konta... problem w tym, ze jak ktoś nowy dołączy, to jego konto potem zniknie ... dla tego serwer+ mógłby działać jeden na całą sieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administratorzy

Nie, to nie tak. Nadal mogły by być serwery zwykłe, chodzi o to, ze nie kazdy jest w stanie mieć serwer 24/7, a tak były by dyżury. Ja np. w te dni kiedy nie mam laptopa na zajęciach mógłbym też stawiać, ale nigdy nie wiem kiedy zechcę go wziąść ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gnysek, u mnie to wygląda tak. Serwer się odpala i wysyła o sobie info do serwera stronki MBO. Ten zapisuje odpowiednie dane w pliku wraz z datą zarejestrowania serwera. Kiedy ktoś wchodzi na status, skrypt sprawdza każdy serwer (date jego rejestracji) z aktualną datą, jeśli różnica przekracza 30 min. serwer jest kasowany z listy. Kązdy serwer coi 25 min wysyła ponownie informację do serwera o swoim istnieniu, wtedy data rejestacji w statusie się aktualizuje. W żaden sposób nie wpływa to na działanie serwera ^^. 39.dll ma funkcje i odpowiednie parametry które potrafią nawiązywać połączenie bez freezowania w 1 stepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało nie być updatów, ale czy podoba wam sie opcja, że wydam update servera i będzie on przed rozpoczęciem gry pobierał a na zakończenie zapisywał konta na moim serwerze, tak, aby zawsze ten kto hostuje miał aktualne konta? Zrobię tak, że ten kto włącza serwer pobiera konta i w tym czasie żaden inny serwer 0.7.6+ nie może ich pobrać, a następny będzie mógł pobrać dopiero, gdy tamten jest wyłączony wiecej niż 5 minut? Wtedy zawsze na raz działał by jeden serwer z "oficjalnymi" kontami.

 

Dokładnie było by to tak:

 

Odpalam serwer > na stronę www wysyłane jest info, że serwer został włączony, ale jeszcze nie działa
pobieram konta > serwer włącza się w tryb gry. strona www widzi go jako normalny serwer ONLINE
wyłączam serwer > na stronę www wysyłane jest info, że wyłączono serwer, ale trwa zapis kont
konta zostały zapisane na www > na liście serwerów widnieję jako OFFLINE

serwer+ podłącza sie gdy gram > niestety, jakiś serwer jest ONLINE, nie można działać

 

jest tylko problem, bo niestety serwer+ może działać jeden na raz, albo na tym drugim będą stare konta... problem w tym, ze jak ktoś nowy dołączy, to jego konto potem zniknie ... dla tego serwer+ mógłby działać jeden na całą sieć.

A jeśli ktoś przerwie działanie serwera np. restartem komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...