Skocz do zawartości

Patriotyzm w nas


LolikZabijaka

Co myślisz o Polsce  

61 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co myślisz

    • Kocham swoją ojczyznę
      25
    • Nienawidzę Polski i Polaków
      11
    • Nie lubię polski, bo kretyni w rządzie
      9
    • Nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Mhm, już to widzę. Chyba - coraz gorzej...

Tak, wnioskując z Twojego toku myślenia, to za komuny był raj i bogactwo, a teraz bida. Zobacz statystyki dotyczące gospodarki Polskiej na przestrzeni ostatnich 20 lat, to pogadamy.

 

Cytat nr.4

Coraz lepiej?No,może za 15 lat dorównamy murzynom przy ognisku.

Wnioskując po Twoim avatarze, to taki jest Twój cel. Ja akurat nie mam zamiaru dorównywać murzynom :) .

 

Cytat nr.3

Wierz mi,że oglądałem więcej mądrych filmów niż Ty

To wymień proszę jakie filmy oglądałem (: .

 

Unia Europejska jest bliższa rozpadowi niż większej integracji i tworzeniu superpaństwa a la USA, co widać w dobie kryzysu gospodarczego, gdzie kraje zachodnie zaczęły pogrywać egoistycznie. Mają nas po prostu w tyłku. Jest to bardzo niebezpieczny sygnał i największy kryzys UE od czasów jej powstania.

- co prawda filmik bardziej dotyczy Anglii, ale co tam ;p . Ogólnie polecam filmy z posiedzeń Komisji Europejskiej wrzucone przez tego gościa na Youtube, o tych rzeczach się na TVN24 nie dowiecie ;p .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

@gibon % g-Enjoy: Mieliście jakieś burzliwe dzieciństwo? Czy Polacy was skrzywdzili?

@Ranma: Gdyby była teraz wojna i trzeba by było współpracować to wszyscy by się zmienili (chodzi mi o polską młodzież, która ma pretensje do świata a szczególnie do Polski, bo im się źle wiedzie).

Mam podobną postawę do Xarfrona - lubię Polskę, ale nie jestem patriotą takim, żeby dla ojczyzny zginąć. Nie byłbym do tego zdolny.

 

W sumie, nie możemy powiedzieć czy jesteśmy patriotami - nie żyjemy w tych czasach, gdzie trzeba było się nawzajem wspierać, gdzie trzeba było walczyć, gdzie trzeba było znosić ten widok. TAKIE doświadczenie zmieniłoby was na stałe i zaczęlibyście inaczej traktować Polskę.

 

Z resztą, Polska jest wyjątkowym krajem - znikła z map, ale udało jej się powstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. Nasza historia naprawde budzi podziw... za granicą to szanują np. Okrągły stół, etc. a jak jest w Polsce? bardzo różnie. Mimo wszystko pomijając byłego premiera i obecnego prezydenta RP, o za granicą o Polsce mówi się naprawde dobrze. Mowa o waleczności i oddaniu. Czytaliście Potop? Wołodyjowskiego? Ogniem i mieczem? Tam zobaczycie patriotyzm, prawdziwą walkę o Ojczyznę. Polecam przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O obecnym prezydencie się źle mówi za granicą głównie dlatego, że nieratyfikował Traktatu Lizbońskiego, a po co miał to robić, skoro było mówione, że jak chociaż jeden kraj nie przyjmie, to traktat idzie do kosza? Irlandia nie przyjęła, to po co Polska miałaby podpisywać? Akurat moim zdaniem to jedna z niewielu jego dobrych decyzji. Szkoda, że właśnie za to jest najbardziej karcony w mediach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie denerwuje też, że ludzie śmieją się z jego wyglądu, wzrostu, wymowy, stylu bycia. Może to komus przeszkadzać, owszem, prezydent - powinien się prezentować nie? ale teraz postaw się na jego miejscu... Jesteś prezydentem, reprezentujesz 40 mln "Rodaków", lecz Ci wysmiewają się z kazdej Twojej niedoskonałości. Można go lubić lub nie, ale ludzie przesadzają... zacytuję "ode do młodości" Adama Mickiewicza "Bez serc, Bez ducha ..." no i kultury.Nie przepadam za Tym Panem, lecz jesli jest już Prezydentem to zamiast takiego anstawienia p0olecam wspierać go. Niech się ludzie zastanowią, co lepiej zaskutkuje w efektach jego pracy: czy ciągła krytyka i szydercze podejście, czy zachęta i pochwała od czasu do czasu?

a co do historii Polski, to Polacy chyba niebardzo interesują się nią. Ciekawy jestem ile byłoby dobrych odpowiedzi jakby zapytać przypadkowych ludzi na ulicy kto był I królem Polski, albo ostatnim, albo pierwszym Jagiellonem, o powstania w Wielkopolsce, na Śląsku, o rozbiciu dzielnicowym o zjeździe gnieźnieńskim, o targowicach, o Sobieskim... Historia Polski jest piekna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jestem patriotą, ale za to jestem też anty-zachodni ^^ Byłem w Niemczech i Holandii i oba pobyty w tych krajach traktuję jako negatywne przeżycia mimo iż byłem wtedy smarkaczem przełom podstawówka/gimnazjum. W Holandii mieszkałem niestety w jakiejś biednej dzielnicy Amsterdamu i tam ludzie byli całkiem spoko choć nie ukrywam, że na ulicach panował okropny śmietnik. Najgorzej wspominam Niemcy bo tam ludzie okazywali wręcz otwartą nienawiść z powodu mojego pochodzenia (nie licząc krótkiego pobytu w Bawarii). Potem wróciłem do Polski i nie zamierzam się stąd wynosić :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ja Polskę kocham, ale przypominam sobie o tym dopiero za granicą. Tam jest po prostu strasznie, jak na innej planecie. W życiu nie wyjadę za chlebem np. na wyspy.

 

Nikt nie ma pięknych polskich mazur :)

 

Chińczycy też mają piękne polskie mazury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

A czym się różni naród od kraju?

 

cieszę się, jak wygrywają polscy sportowcy, ale to chyba nie wystarczy. Także chyba nie jestem.
To jest właśnie przykład postawy żądalczej. Drogi Miśku999, jakby ci sportowcy mieli pod tym względem te same poglądy co Ty, to pewnie by dawno pierdzielili Polskę, zdobyli obywatelstwo np. Niemiec i w ich barwach startowali, bo z tego by była znacznie większa kasa, a Ty byś wtedy nawet ze sportowców nie miał powodów do dumy, więc mniemanie o Polsce miałbyś zapewne jeszcze gorsze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gibon & g-Enjoy czy Polacy Wam coś zrobili ??? <_< bo zachowujecie się tak, jakbyście całe życie odczuwali represje. Obejrzyjcie se jakiś film np. Karol - Człowiek który został papieżem i zobaczcie jak ludzie typu Ksiądz Popiełuszko walczyli o wolność w Polsce, zginęli za to, żebyście Wy mogli sobie teraz posadzić DUPĘ, i nie przejmować się tym, że za byle powód UB-cja spałuje Was na śmierć, jak zobaczyłem jakie głupoty wypisujecie, to chciało mi się rzygać.

 

@gibon, WON za granicę, posiedź tak miesiąc i zobaczysz za tęsknisz za ojczyzną. I jeszcze jedno, masz mnie za idiotę? Jestem patriotą i się tego nie wstydzę, mam wrażenie, że ktoś wypaczył u Ciebie miłość do własnego kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co takiego w naszych Mazurach jest,czego nie ma gdzie indziej.

Przyjedź to się przekonasz.

To nie jest iznaka patriotyzmu tylko zwykłego polskiego buraka,który tylko siłą udawadnia że ma rację.

To było o mnie ? Jeśli tak to w moich oczach jesteś zwykłym ciulem.

Poza tym jakbyś chciał wiedzieć to w Polsce najpiękniejsze jest to że wiele razu próbowano nas zgładzić, wynarodowić, zniszczyć. Nikomu się nie udało, Polacy przez 123 lata byli pod zaborami, nie stracili miłości do kraju. Polska ma tragiczną historię, każdy chciał nas zniszczyć i jak napisałem wcześniej NIKOMU się nie udało. Wiedziałeś o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kekeke, to nie zmienia faktu, że i tak jest głupio i wogle.

w Polsce najpiękniejsze jest to że wiele razu próbowano nas zgładzić, wynarodowić, zniszczyć

A JAK ROMANTYCZNIE INDIANIE BRONILI SIĘ PRZED BIAŁYM CZŁOWIEKIEM.

...

Nie rozumiem co w tym takiego pięknego. Nie przypominamy już tamtych ludzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranmus:

------Zero poczucia wartości sprzedawczyki jedne.------

*Nic o mnie nie wiesz więc nie pisz takich głupot.

------Pamiętaj też PoxiPolu, że twoja rodzina także się do tego przyczyniła, bo poszła na łatwiznę i wyjechała do Wielkiej Brytanii------

*Więc rodzice Poxipola poszły na łatwiznę załatwiając im lepszy byt?

------Holandia -> związki homoseksualne------

No widzę że Ranmusie jesteś typowym polakiem.

------Ja nigdy nie wyrzucam papierków na chodnik itd.------

*Hahahah,nie no Ranmus już cię za hooligana uważałem.

 

Driger:

------Co do tego czy byłby ktoś zdolny oddać życie za ojczyznę, gdyby była taka potrzeba a mianowicie obrona kraju no i rodziny jak już coś Xarfron o tym wspomniał to tak.------

*Co na granat byś się rzucił własnym ciałem...

------Wiem, wiem, zwykła pogoń za pieniędzmi. ------

*Wkońcu za coś trzeba żyć.

 

Marmot:

------Tak, wnioskując z Twojego toku myślenia, to za komuny był raj i bogactwo,------

*Ile to starszych ludzi mówi że za komuny to było lepiej.

------Wnioskując po Twoim avatarze, to taki jest Twój cel. Ja akurat nie mam zamiaru dorównywać murzynom :) . ------

*Murzynom?co masz na myśli mówiąc murzynom?Może to murzyni nie mają zamiara dorównywać polakom,ale czego dorównać?

------To wymień proszę jakie filmy oglądałem (: . ------

*Ja mam wymienić filmy które oglądałeś?Przepraszam,ale w dowodzie Cie nie mam.

 

Grabarz:

------ Ja jakby miała wybuchnąć wojna, uciekłbym z rodziną z kraju.------

*No tak,ale Ranmus czy tam gnysek myślą że jak dadzą im Ak-47 do łapy to obronią ojczyznę.(jeden z w/w),za przeproszeniem to pierwszy by się schował w szafie i nie wychodził.

 

Lolik:

------Jestem patriotą i się tego nie wstydzę,------

*Ja nie jestem i też nie wstydzę.

------ Piękna jest polska niezłomność i polskie dziewczyny :D ------

*Wszędzie są piękne kobiety.

------Poza tym jakbyś chciał wiedzieć to w Polsce najpiękniejsze jest to że wiele razu próbowano nas zgładzić, wynarodowić, zniszczyć.------

*Nie zawsze sami sobie dawaliśmy rady.

------To było o mnie ? Jeśli tak to w moich oczach jesteś zwykłym ciulem. ------

*Odezwało się dziecko które uderzyło kumpla,pokazując jakim to nie jest patriotom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jakbyś chciał wiedzieć to w Polsce najpiękniejsze jest to że wiele razu próbowano nas zgładzić, wynarodowić, zniszczyć. Nikomu się nie udało,
Komunie się udało. Co prawda Polska nadal istnieje, ale szkody wyrządzone przez ten zbrodniczy ustrój (zarówno w gospodarce kraju jak i mentalności społeczeństwa) są wręcz niewyobrażalne i wszystkie zabory przy nich wysiadają. Miedzy nami a Zachodem jest ogromna przepaść i nie ma sensu tego ukrywać.

 

@gibon, WON za granicę, posiedź tak miesiąc i zobaczysz za tęsknisz za ojczyzną.
Nie przesadzasz czasem? Za granicą jestem kilka razy do roku, raz zdarzyło się, ze siedziałem miesiąc w Hiszpanii. Szczerze mówiąc wcale nie miałem ochoty wracać, pojechałbym tam z chęcią na dwa razy dłużej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
------Holandia -> związki homoseksualne------

No widzę że Ranmusie jesteś typowym polakiem.

 

No i prawidłowo. Takie rzeczy jak homoseksualizm trzeba tępić u zarania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Nie tępić ludzi, tylko chorobę. A to różnica. I całe to lobby. Jakim prawem większość ma się podporządkowywać mniejszości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...