Skocz do zawartości

Patriotyzm w nas


LolikZabijaka

Co myślisz o Polsce  

61 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Co myślisz

    • Kocham swoją ojczyznę
      25
    • Nienawidzę Polski i Polaków
      11
    • Nie lubię polski, bo kretyni w rządzie
      9
    • Nie mam zdania
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Sprostowanie.

Wszyscy gmclanowicze to Polacy :) I teraz moje pytanie czy szanujecie swój naród, znacie hymn, historię itp.?

 

Ja osobiście kiedy trzeba śpiewać hymn śpiewam najgłośniej jak tylko potrafię, historię kraju znam na wylot, kocham to miejsce, mimo iż mamy debili w rządzie, to Polska jest krajem w którym jest coś, czego nie ma nigdzie indziej. Nikt nie ma pięknych polskich mazur :)

Osobiście z wielką pogardą patrze na ludzi, którzy obrażają kraj, wyzywają, a tak naprawdę nie mają pojęcia o tym ilu ludzi zginęło, aby Polska była wolna, ostatnio w szkole przed 11 listopada śpiewaliśmy hymn, kolega zaczął przerabiać słowa na wulgaryzmy i chwilę później przyjął pięść na zęby :)

 

Proszę o głosy i uzasadnienie, ja oczywiście wybieram odpowiedź 1

 

Jeszcze Polska nie zginęła !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 303
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nienawidzę historii i mimo, że wypadało by znać historię własnego kraju to mało mnie ona obchodzi.

Jest to w większości kraj debili i półmózgów chociaż może się pochwalić świetnymi informatykami (wyjątki od reguły).

Zaznaczyłem "Nie mam zdania" gdyż uczucia mam mieszane.

Kraj lubię, nie lubię ludzi którzy go zamieszkują...

 

I tu nawet nie o polityków chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że patriotyzm to nie w głównej mierze znajomość historii, a postawa umiłowania, szacunku i oddania własnej ojczyźnie, czyli także, że byłbyś gotów zginąć w jej obronie. Pielęgnowanie języka, tradycji itd. to też patriotyzm, jednak to już raczej drugoplanowe znaczenie moim zdaniem ;p .

Jeżeli chodzi o mnie to cóż, ciężko określić. Jeszcze jakiś czas temu to mi to zwisało, ale dzisiaj np. nie lubię słuchać jak ktoś obraża Polskę czy Polaków. Oczywiście, nie można przesadzać, trzeba też umieć krytycznie spojrzeć na złe zachowania. Co do pytania w ankiecie, oczywiście odpowiedziałem na 1 odpowiedź, jednak nie wiem czy mógłbym nazwać siebie patriotą, bo nie mam pojęcia, czy potrafiłbym poświęcić się dla dobra ojczyzny. Jeszcze niedawno nawet potrafiłbym się nazwać patriotą, ale jak dzisiaj obejrzałem film "Popiełuszko" to za bardzo nie wiem, czy byłbym w stanie tak poświęcać się dla dobra ojczyzny jak ludzie przedstawieni w tym filmie chociażby. Nie wiem w sumie co napisać więcej, chciałem coś wpleść o moich poglądach na temat UE i jak na to patrzeć z punktu widzenia kogoś kto na prawdę kocha swój kraj, ale nie jestem na siłach na dyskusję, no i może nie zawsze bym miał argumenty na każdy zarzut, więc się wstrzymam :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to sam nie wiem. jak byłem w Holandii zaraz po skończeniu liceum to poznałem prawdziwe ludzkie ciepło i życzliwość, czego neistety nie mogę powiedzieć o Polakach. Co nie znaczy że jej nie ma. Tylko że tam nie ma niezyczliwości wcale. ludzie wszyscy się kochaja i jest wielka alleluja. ale jestem z Polski, jestem Polakiem, mieszkam w Polsce, znam historię Polski hymn godło... pamietam kto Ty jesteś? Polak mały... to było coś. albo Rota... tego nie ma nigdzie indziej. nikt tez nie ma super wypasionych eleganckich Kaczyńskich, choroby filipińskiej, blokowania ulic traktorami, spalonego na solarce ministra z wyrokiem, czy tam byłego jak kto woli, romana - i wszystko jasne. ale jakby ktos mi powiedział coś złego o Polsce, to bym sie wsciekł. ba. piana z pyska by mi leciała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że patriotyzm to nie w głównej mierze znajomość historii, a postawa umiłowania, szacunku i oddania własnej ojczyźnie, czyli także, że byłbyś gotów zginąć w jej obronie.

"Boże daj mi siły, gdy ojczyzna mnie powoła

zamiast piersi wypiąć dupe, bo ta ropa nie jest moja."

Czemu miałbym kochać kawałek ziemi :{ Polska kultura po gwałcie Niemiec i Rosji straciła całą kulturę i barwę, a współcześni politycy rozjeżdżają bezdomnych mercedesami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu miałbym kochać kawałek ziemi :{
Nyo. Zarówno granice, jak i historia to pojęcia abstrakcyjne (z kosmosu jakoś nie widać kresek pomiędzy państwami, a historia = czas, więc do widzenia). Dlaczego ma mnie obchodzić to, że ktoś kiedyś narysował kształt na mapie i nadał mu nazwę? Na upartego do komfortowego życia w Polsce nie jest potrzebne nawet obywatelstwo :)

 

Poczekajcie, aż PO sprywatyzuje usługi publiczne i już nie będziecie mogli zauważyć, że istnieje jakiś kraj XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptownie tylko 3 osoby z moim zdaniem ;[

Nienawidzę Polski i Polaków.

Patriotyzm=idiotyzm.

To nie ode mnie jest zależne w jakim kraju się urodzę.

Zacznijmy od tego, że patriotyzm to nie w głównej mierze znajomość historii, a postawa umiłowania, szacunku i oddania własnej ojczyźnie, czyli także, że byłbyś gotów zginąć w jej obronie.

Ktoś z was byłby zdolny zginąć za ojczyznę?

Gdybym miał okazję mieszkać gdzie indziej to bym z niej skorzystał,o polsce i polakach szybko bym zapomniał.

Jeszcze niedawno nawet potrafiłbym się nazwać patriotą, ale jak dzisiaj obejrzałem film "Popiełuszko" to za bardzo nie wiem, czy byłbym w stanie tak poświęcać się dla dobra ojczyzny jak ludzie przedstawieni w tym filmie chociażby.

Nie oglądałem i też nie zamierzam,polskie filmy to gnioty.

Jestem patriotą i co z tego?

I nic,mamy Cie chwalić?

ja to sam nie wiem. jak byłem w Holandii zaraz po skończeniu liceum to poznałem prawdziwe ludzkie ciepło i życzliwość, czego neistety nie mogę powiedzieć o Polakach.

Dokładnie.

ale jakby ktos mi powiedział coś złego o Polsce, to bym sie wsciekł. ba. piana z pyska by mi leciała

Obcokrajowiec czy polak o polakach?

 

Mam gdzieś taki kraj,patriotą nie jestem(jak widać zresztą).

 

A co takiego w naszych Mazurach jest,czego nie ma gdzie indziej.

Nikt nie ma pięknych polskich mazur

 

ostatnio w szkole przed 11 listopada śpiewaliśmy hymn, kolega zaczął przerabiać słowa na wulgaryzmy i chwilę później przyjął pięść na zęby

To nie jest iznaka patriotyzmu tylko zwykłego polskiego buraka,który tylko siłą udawadnia że ma rację.

Po za tym i tak ci nie wierzę,patriotku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie ode mnie jest zależne w jakim kraju się urodzę.

No i? Z takim podejściem to byś narzekał, gdziekolwiek byś się nie urodził.

 

Gdybym miał okazję mieszkać gdzie indziej to bym z niej skorzystał,o polsce i polakach szybko bym zapomniał

No to na co czekasz, wyjeżdżaj. Oczywiście inna sprawa, że mało gdzie z szacunkiem się traktuje imigrantów i byś po paru miesiącach miał dość, jeżeli są dla ciebie wartości ważniejsze niż tylko zarabianie pieniędzy.

 

Nie oglądałem i też nie zamierzam,polskie filmy to gnioty.

Dlatego, że nie ma w nich hektolitrów krwi, murzynów ze złotymi naszyjnikami myślącymi, że są fajni i większej ilości efektów specjalnych niż gry aktorskiej?

 

I nic,mamy Cie chwalić?

Pomyśl, że gdyby nie patrioci, to byśmy byli biednym zadupiem Niemiec lub Rosji. A tak, mając swój własny kraj, zawsze mamy pewną szansę na to, żeby było jak najlepiej. I z roku na rok jest coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Marmota:

Cytat nr.2:

Niestety nie mam takiej możliwości,nie pomyślałeś o tym?

Cytat nr.3

Wierz mi,że oglądałem więcej mądrych filmów niż Ty

 

No i cytat nr.1:

Byle nie w takim kraju jak polska.

Cytat nr.4

Coraz lepiej?No,może za 15 lat dorównamy murzynom przy ognisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy się zmieniły. Świat się otwiera, granice się zacierają, Europa się jednoczy. Według mnie nie ma już miejsca na stary, napompowany patriotyzm. Nikt nie ginie za Polskę, bo nie ma po co. Niemniej jednak kulturę należy pielęgnować i na tym właśnie powinien polegać patriotyzm nowoczesny. A dawanie ludziom w zęby na obrażanie kraju? Powiedziałbym, że to domena Młodzieży Wszechpolskiej, a nie ludzi kochających ojczyznę. Warto jest potrafić odróżnić patriotyzm od nacjonalizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Ja oczywiście jestem patriotą i powiem wam tak. Cudze chwalicie, swego nie znacie. Żal się robi czytając posty gibona, g-enjoy'a i im podobnych. Właśnie w Polsce źle jest dlatego, bo jak nigdzie indziej na świecie jesteśmy znani z takiej postawy, że zamiast trzymać się razem, to sracie do własnego ogródka. Na wyjeździe wyrabiacie innym Polakom gównianą reputację opluwając rodaków. Rzygać się chce. Dorośniecie, zrozumiecie, teraz nie ma co z wami dyskutować. Zero poczucia wartości sprzedawczyki jedne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lubię polski, bo kretyni w rządzie.

Do tego w polsce nie da sie zyc, w ogole. Ludzie nie dbaja o swoj kraj, co prawda prawie wszedzie tak jest, ale i tak nie zdziwie sie jak polska uratuje problemy na swiecie w stylu zamieni sie na najwieksze wysypisko smieci na swiecie. W polsce nie pracujesz = smierc, w anglii nie pracujesz = nie kupisz nowych mebli :*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Czemu sprowadzasz całą Polskę do paru ludzików w rządzie? Można nie lubić rządu, części społeczeństwa (bo nie należy ugólniać) ale i tak kochać swój kraj. Dwa że niedbalstwo jest kwestią kultury i tego co się wyniosło z domu. Ja nigdy nie wyrzucam papierków na chodnik itd. Założę się że część z was tak robi. Poza tym komunizm oraz wojny światowe strasznie przyczyniły się do wyniszczenia polskiej gospodarki. Pamiętaj, że pełną niepodległość odzyskaliśmy raptem 20 lat temu. Nie da się "technicznie" w ciągu tak krótkiego czasu dogonić zachodu, a już zwłaszcza z postawą żądalczą i siedzenia z założonymi rękoma. Pamiętaj też PoxiPolu, że twoja rodzina także się do tego przyczyniła, bo poszła na łatwiznę i wyjechała do Wielkiej Brytanii. Nabijasz PKB nie ojczyzny, a cudzego kraju. Oczywiście to jest wasza decyzja, ale jeśli pomnożyć takie sytuacje przez parę milionów to jest już duży kłopot.

 

Jak już napisałem wcześniej, kłopot z Polakami jest taki, że jednoczą się tylko w zrywach niepodległościowych, bo tak to srają do własnego ogródka i opluwają się nawzajem, co ładnie widać po tym temacie. Zobaczcie na Niemców, oni zawsze trzymają się razem i są dumni ze swojego pochodzenia etnicznego oraz narodowości. W Polsce niestety wciąż jest to kompleksem. Młodzi ludzie, którzy nie doświadczyli czegoś takiego jak wojna czy komunizm, w dobie wszechobecnych mediów, internetu, napatrzą się na kraje zachodnie i nagle wielka wrzawa, że w Polsce tak nie jest, jakieś żądania w stylu dajcie nam prace itd. Same narzekania słychać. A prawda jest taka, że Polska jest jednym z bogatszych krajów na świecie, bo poza Ameryką Północną, Europą Zachodnią i paroma krajami w Azji reszta krajów klepie znacznie większą biedę. Zapomnieliście już o Rumunach, którzy po 89 przyjeżdżali do Polski, o Chińczykach itd? Oni po coś tu przyjechali, po lepszą przyszłość, bo tak samo jak Wy, woleli zmienić kraj bo w swoim żyło im się gorzej.

 

@Dark Maximal:

Unia Europejska jest bliższa rozpadowi niż większej integracji i tworzeniu superpaństwa a la USA, co widać w dobie kryzysu gospodarczego, gdzie kraje zachodnie zaczęły pogrywać egoistycznie. Mają nas po prostu w tyłku. Jest to bardzo niebezpieczny sygnał i największy kryzys UE od czasów jej powstania.

 

Swoją drogą fajne porównania. Niemcy -> od cholery Turków, Holandia -> związki homoseksualne, Wielka Brytania -> Araby, Francja -> Murzyni. Pamiętacie co było parę lat temu we Francji, jak to wybuchły wielkie protesty imigrantów, gdzie co noc rozwalali samochody, sklepy i toczyli regularne bitewki? Za jakiś czas będzie znacznie będzie znacznie gorzej. Jeszcze tak 20-30 lat i na zachodzie europejczycy będą w mniejszości. Wtedy nagle się okaże, że w Polsce jest fajniej. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to abstrahując od obecnej sytuacji gospodarczej. Unia czy nie Unia, granice przekracza się łatwiej, prawie wszędzie można dostać pracę itp. Dlatego wspomniałem o patriotyzmie nowoczesnym, który objawia się w tak prozaicznych rzeczach jak nieśmiecenie na chodniki na ten przykład. W okresie zaborów czy okupacji ludziom było łatwiej (jakkolwiek głupio to zabrzmi) być patriotami, bo był wspólny wróg, przeciw któremu można było się zwrócić. Ale teraz...? Możemy ewentualnie przeprowadzić rajd na Moskwę w celu pozyskania gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to chodzi, ludzie stracili szacunek do swojej ojczyzny przez nieodpowiednie zadzenie sie Polska przez rzad. moze i Polska jest bogatszym krajem ale to wcale nic nie znaczy, i tak jest belna biedy. Wiekszosc tej kasy jest w lapach rzadu. Tak, jesli Polska udoskonali swoja ekonomie na pewno migracja sie zmniejszy, ale jak narazie wszystko co slysze od starszych kumpli to ze w moim miwscie zamykaja sie wieksze firmy a w innych same zwolnienia. Rozumiem ze ludzie walczyli za Polske, rozumiem ze ze polska to tak naprawde NIC (Newly Industralized Country, nie nic), ale i tak Wielka Brytania miala straszne czasy, i w 10 lat sobie uporali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to piękny kraj i całkiem bezpieczny, przynajmniej w rejonach gdzie mieszkam, nie ma gówniarzy udających gangi itp. ale patriotą nie jestem, nie poświęcił bym swego życia dla kraju, jeżeli kiedykolwiek miałbym za coś poświęcać życie, to tylko za swojej rodziny, i tu wypływa dryga rzecz, wkurza mnie obowiązkowe wojsko, ale nie samo wojsko a przysięga wojskowa, gdyby nie to morze bym mógł odbębnić te 9 miesięcy, choć to niezła strata czasu, w każdym razie mam nadzieje że wojsko przestanie być obowiązkowe, niby już jest ale to nie do końca prawda, a mazurek nie jest taki fajny, bardziej na hymn nadaje się rota.

 

podsumowując nie mam nic do polski ,zawsze twierdziłem jednak że patriotą nie jestem , ale swój kraj szanuje, wybrałem „Nie mam zdania”. to wszystko dziękuje

PS. na sondażu powinno być jeszcze „nie czuje się patriotą”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

@Poxipol:

WB miała straszne czasy, ale w tamtych czasach i tak była znacznie bogatsza niż Polska, której po prostu brakuje kapitału. I kasa nie jest w łapach rządu, bo niby co to miało by być? Nie porównuj ekonomii jednego z najpotężniejszych krajów na świecie, gdzie struktury prywatnej przedsiębiorczości mają paręset lat tradycji, a w Polsce za komuny bodajże została COFNIĘTA o bodajże 300 i zaczynamy od zera. Nie da się zrobić coś z prawie niczego w tak szybkim tempie. To, że w WB było możliwe by zrobić coś w 10 lat, nie oznacza, że w Polsce też są takie warunki, bo ich po prostu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kocham swoją ojczyznę" lecz nie władze rządzące w danej chwili, tak więc nie wiem po co co nie którzy utożsamiają ojczyzne z politykami.

 

Do ideału Polsce to daleko ale żeby aż tak tragicznie było to też nie można powiedzieć. Są kraje gdzie jest jeszcze gorzej.

 

W polsce nie pracujesz = smierc, w anglii nie pracujesz = nie kupisz nowych mebli :*

 

Zawsze marzyłem by być nierobem przy kasie... (Może i zbyt uogólniam ale ten cytat tego wymaga.)

 

@gibon, akurat to czy film jest dobry jakościowy nie zależy od tego w jakim kraju został wyprodukowany tylko od wytwórni i innych rzeczy z tym związanych. Osobiście polskie filmy historyczne uważam za bardzo dobre.

 

Co do tego czy byłby ktoś zdolny oddać życie za ojczyznę, gdyby była taka potrzeba a mianowicie obrona kraju no i rodziny jak już coś Xarfron o tym wspomniał to tak.

 

Osobiście, czy będę w przyszłości sławny oraz bogaty lub też pozostał szarym człowiekiem w Polsce pozostanę. Bo i po co wyjeżdżać. Śmieszy mnie sytuacja gdy do USA ludzie wyjeżdżali jak dolar był mocnym banknotem, gdy zaczął ostatnio słabnąć aż do około 2,5 zaczęło im się ciężej wieść zaczęli powracać do Polski a jak teraz znów złoty poleciał nie dawno ostro w dół to znów chcą za granice. Wiem, wiem, zwykła pogoń za pieniędzmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...