Skocz do zawartości

Klocuszek


mcgluszak

Rekomendowane odpowiedzi

Tytuł: Klocuszek

 

Gatunek: RPG

 

Opis: Nasz kwadratowy bohater zaczyna swoją przygodę w małej wsi. Ma 16 lat. Mieszka w niewielkim domku razem ze swoją matką. Jego ojciec jest żołnierzem, więc rzadko się widują. Jedynym marzeniem chłopca, a raczej czworokątnego chłopca jest ucieczka z domu i zostanie alchemikiem. Nie chce jednak opuszczać matki, a spełnienie marzeń uniemożliwia mu panująca w królestwie wojna. Pewnego dnia otrzymał list o śmierci taty. Do listu dołączony był zaklęty sztylet. Gdy chłopiec go dotknął natychmiast zrozumiał, że jego prawdziwym powołaniem jest walka z siłami zła. Matka jednak bała się takiej przyszłości syna i ukryła sztylet w odległym lesie. Postąpiła jednak niemądrze. Kolejnego dnia została porwana przez orki na oczach chłopca. Gracz rozpoczyna grę parę dni przed tymi zdarzeniami.

 

 

Autorzy:

Programowanie: Ja, PsichiX, Maxpayn

Fabuła: Ja

Grafika: Ja, przerobiona grafika z rpg maker

Muzyka: nie ma

 

Screeny:

 

https://gmclan.org/uploader/2776/screen1.png

https://gmclan.org/uploader/2776/screen2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

badziewie hahaha połączcie to z 2012 i będzie koniec świata,guru spadł do poziomu klocuszka :sp_ike:

Przemyśl to odrobinę, krytykujesz jak powalony napaleniec, twoje posty są takie jakbyś miał 5 lat i uczył się pisać. Zauważ że 2012 robił PsichiX i nie wciąga ona zbytnio w tym momencie a to jest rpg w które po ukończeniu chętnie sobie zagram, oczywiście jak będzie ciekawie. Ale gdyby ta grafika nie była z rpg makera byłoby jeszcze lepiej.

Zauważyłem że grafika jest z rpg makera a ten żółty kwadrat jest twój (tu już mówie do autora gry). Gdybyś nie użył grafy z rpg makera ciekawe jak wszystko wyglądało by gdybyś sam to zrobił patrząc na kwadrat oO...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dużo to tu nie pokazałeś, w ekwipunku powinieneś dać jakiś item, choć na pokaz i pokazać jego statystyki, bo to wygląda jakby tylko ta ramka była, co potwierdza brak ramki z poziomem i statystykami, czyżby poziom jak na razie był tylko zmienną? gdzie jakieś wyświetlanie ile ma się doświadczenia, czy coś. Widzę, że to dopiero początek tego projekty. Jednak jeżeli nie masz na 100% pewności, że skończysz ten projekt, nie powinieneś dawać go do zapowiedzi, dlatego wieże, że go skończysz i jak na razie daje 2/5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oceniajcie gry po screenach teraz bo jeżeli dojdzie chociaż do demka to grafika się zmieni... zmiana kwadratu na coś innego mija się z celem ponieważ RPG jest o klocuszku a nie np. połorczym-trójkącie :P @Do twórcy: Dopracuj najpierw podstawy gry, potem pododawaj szczegóły a w tym czasie przemyślaj fabułę a potem wszystko zoptymalizuj a na samym końcu postaraj się o grafikę i może wyjdzie ciekawy erpeg :) Narazie oceny nie wystawię... poczekam do kolejnych screenów z możliwości gry a nie "grafiki".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oceniajcie gry po screenach teraz bo jeżeli dojdzie chociaż do demka to grafika się zmieni... zmiana kwadratu na coś innego mija się z celem ponieważ RPG jest o klocuszku a nie np. połorczym-trójkącie :P @Do twórcy: Dopracuj najpierw podstawy gry, potem pododawaj szczegóły a w tym czasie przemyślaj fabułę a potem wszystko zoptymalizuj a na samym końcu postaraj się o grafikę i może wyjdzie ciekawy erpeg :) Narazie oceny nie wystawię... poczekam do kolejnych screenów z możliwości gry a nie "grafiki".

 

to po czym mam oceniać? jaki jest dowód na to że to coś instnieje? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oceniajcie gry po screenach teraz bo jeżeli dojdzie chociaż do demka to grafika się zmieni... zmiana kwadratu na coś innego mija się z celem ponieważ RPG jest o klocuszku a nie np. połorczym-trójkącie :P @Do twórcy: Dopracuj najpierw podstawy gry, potem pododawaj szczegóły a w tym czasie przemyślaj fabułę a potem wszystko zoptymalizuj a na samym końcu postaraj się o grafikę i może wyjdzie ciekawy erpeg :) Narazie oceny nie wystawię... poczekam do kolejnych screenów z możliwości gry a nie "grafiki".

W Zapowiedziach właśnie ocenia się po screenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, tam pisze godzina 0:58 i jest jasno, myślałem, że o tej godzinie jest ciemno :jezor: . Również te "choinki" się strasznie zlewają z otoczeniem, o ile są to drzewa. Ogółem, grafa do wymiany, bo można było nawet ten kwadrat "lepiej" zrobić (cieniowanie, o można było na nim narysować jakieś ciuchy o!). Fabuła, hmm, za dużo rzeczy od razu się dzieje, tzn za mało "opisowa", bo z tego co widzę, głównym "questem" jak na razie byłoby uratowanie matki i odnalezienie sztyletu. jeśli to miałby być wstęp, to jak najbardziej w porząsiu, tylko przydałoby się w tym "wstępie" rozpocząć jeden wątek, który był by wprowadzeniem do drugiego wątku. na razie nie oceniam, bo z tego co ja tu widzę, to sam engein, gdyż jak poprzednicy pisali, grafika głównie z RPG makera...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/5

.

 

@mcgluszak:

 

Tylko nie zmieniaj grafy!

Ta nadaje jej taki oldschoolowy wygląd! ;D

Jedynie (jeśli chodzi o grafikę) to zmień tego klocka i texturę drogi (żeby się loopowala).

Ewentualnie zmień interface, ale przede wszystkim zajmij się kodem... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no znowuż takiej tragedii nie ma. Tylko jak już wyżej wspomniano zmień ten kwadrat, bo właśnie różnego rodzaju kulki, trójkąciki czy też kwadraty bardzo źle się kojarzą :). Aha mam takie pytanie: czy ta grafika już do końca będzie z RPG Makera, czy masz zamiar ją później zmienić (na swoją, czy też dla Ciebie robioną)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku jak chcesz osiągnąć dobry cel jak chcesz taką nazwę zostawić? Ja na twoim miejscu bym ją jak najszybciej zmienił!

Heh, nie widzieliscie jakie szalone elementy maja niektore hity na Yoyogames :0 jak chcesz sie "sprzedac" to musisz wiedziec kim jest Twoj odbiorca, a ze tam to wiekszosc dzieci i takie rzeczy im sie podobaja to ja sie nie dziwie jak takie klocki w dobrym wykonaniu byly by hitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł "Klocuszek" jest zabawny i jeżeli bohaterem gry jest klocek to pasuje idealnie. Jak wam się nie podoba to podajcie jakiś inny.

Ale klocuszek nie kojarzy się z niczym co jest związane z RPG, ogólnie sam jeden klocek twój reszta z rpg makera, ja daję 1, za głupią nazwę i głupi klocek ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie widzieliscie jakie szalone elementy maja niektore hity na Yoyogames :0 jak chcesz sie "sprzedac" to musisz wiedziec kim jest Twoj odbiorca, a ze tam to wiekszosc dzieci i takie rzeczy im sie podobaja to ja sie nie dziwie jak takie klocki w dobrym wykonaniu byly by hitem.

 

swiata racja - ALE - cala grafika musiala by byc klockowa, i na jako-takim poziomie a nie prostokat z painta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...