Skocz do zawartości

Qapid


Kofel

Rekomendowane odpowiedzi

Qapid hmm... akcelerator pobierania napisany specjalnie z myślą o Mac OS X (do użytku własnego, jDownloader nie myślał nawet o uruchomieniu się), chociaż działa także doskonale na Windowsie oraz Linuxie (mam możliwość testowania równolegle na wszystkich platformach :)).

 

Co on ma w sobie niezwykłego?

 

A no to, że ma obsługę serwisu Rapidshare i prawdopodobnie "nauczy się" korzystać także z megaupload, odsiebie.com i innych. Programowi wystarczy podać listę linków, on sam sobie je przetworzy i automatycznie będzie pobierał. Tak, nie będziecie musieli siedzieć przy komputerze i klikać oczekując na koniec limitów. itp... Program także obsługuje konta premium. :).

 

W czym został napisany?

 

No został napisany z wykorzystaniem Pythona i Qt4, ale nie ma się co obawiać. Paczka zawiera wszystko co potrzebne, nie trzeba nic ściągać :) (tylko rozmiar może przerazić, ~5 mb dla Windowsa oraz 15 mb dla Mac OS X).

 

Możliwości:

 

  • [li]Automatyczne pobieranie z Rapidshare bez konta premium,[/li]

[li]Obsługa wielu języków (potrzebni tłumacze),[/li]

[li]Ładny interface,[/li]

[li]Dobre bo polskie :D.[/li]

Program może wywalać nie raz wyjątki (błędy, what eva), jeśli u Ciebie to wystąpi to proszę mi przesłać loga. Jeśli używasz Windowsa znajdziesz go w katalogu z programem pod nazwą qapid.exe.log. Dziękuje ;).

 

Co przydało by się zrobić:

  • [li]Pauza i wznowienie (prawdopodobnie "zamrożenie" wątku wystarczy :))[/li]

 

Gdzie go dostane?

 

[li]Binarka Windows[/li]

[li]Binarka Mac OS X - wersja starsza o klika rewizji, brak obsługi języków. Jeśli będzie ktoś zainteresowany to natychmiast wrzucę nową rewizję, nietestowane na Tigerze.[/li]

[li]Źródło - Windows, Mac, Linux[/li]

[li]Wszystkie wersje[/li]

 

[li]Projekt na Google Code (SVN)[/li]

 

[li]Zrzut głównego okna ( eng )[/li]

 

Jeśli masz problem typu: "Nie można uruchomić aplikacji, ponieważ jej konfiguracja jest niewłaściwa. Problem ten może rozwiązać ponowne zainstalowanie aplikacji." zainstaluj to: http://www.microsoft.com/downloads/details...;displaylang=en

 

Program jest mojego autorstwa, jest rozwijany na licencji GPLv3. Jeśli jesteś zainteresowany pomocą (kodowanie, tłumaczenie (en i pl już jest)) pisz na PW.

 

Jeśli jesteś zainteresowany dalszym rozwojem programu proszę wyrazić opinię na jego temat ponieważ jest to mi BARDZO potrzebne, potrzebuję tzw. "weny" od użytkowników. :).

 

Pozdrawiam, Jakub 'Kofel' Kaflik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wiesz muszę ci powiedzieć że ten program nie ściąga linków tylko z rapida ale z innych stron też i mam pytanie, ile muszę czekać jak ściągnie się 1 plik żeby zaczął się ściągać drugi bo cały czas jest napisane waiting?

 

EDIT: Już działa, najwyraźniej źle linki chyba skopiowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, dlaczego program mi nie działał na kompie z WinVista - brak bibliotek uruchomieniowych C. Wystarczy zainstalować:

http://www.microsoft.com/downloads/details...;displaylang=en

i wszystko działa :P

 

Akurat miałem coś pobierać partami z RapidShare, a Ty mi tu z odpowiednim programem wyskoczyłeś ;D Przyda się. Proponuję dodać możliwość masowego dodawania linków, znaczy się dodawanie ich z tekstu w którym każdy link jest w nowej linii ;p

 

Aha, jeśli link prowadzi do pliku, który został usunięty z RapidShare wtedy cały czas stan wskazuje na "waiting" - niech program sprawdza czy plik nadal jest na serwerze ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile muszę czekać jak ściągnie się 1 plik żeby zaczął się ściągać drugi bo cały czas jest napisane waiting?

Jak wiadomo na rapidshare nie mozna sciagac dwoch plikow naraz, wiec musialem zrobic kolejki.

 

Aha, jeśli link prowadzi do pliku, który został usunięty z RapidShare wtedy cały czas stan wskazuje na "waiting" - niech program sprawdza czy plik nadal jest na serwerze ;p

Spoko :) Bede musial te dlle dolaczyc. ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jej Start -> Uruchom -> cmd.exe i wpisujesz. ;s

 

Oczywscie uruchom program przez CMD i zalacz dwa pliiki do sciagania i pozniej daj mi wynik ;P

 

A pytanie, jak sciagnal sie pierwszy plik to czy drugi mial "seconds to download" albo "waiting for limit period" itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie, jak sciagnal sie pierwszy plik to czy drugi mial "seconds to download" albo "waiting for limit period" itp. ?

 

nie, pisze tylko waiting..., w 1 pliku było 50 sekund teraz jest 100% a w 2 pliku jest dalej waiting, masz na screenie

EDIT: dalej nie wiem co robić... :mellow: :unsure:

 

Jakby co ściągnąłem wersję Win32 rar z 0.1.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...