Skocz do zawartości

Kradzież pomysłu, czy ....


fervi (Skovv)

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Chcę zrobić grę Cyclone. Grając w Parkana II nakłoniło mnie do tego ;p i chce wykorzystać wiele przedmiotów takich jak Własny Statek, Sztuczna Inteligencja, Robienie misji na planetach itp. I mnie zastanawia czy to nie będzie czasem niezgodne z prawem, takie pobieranie informacji. Z 1 strony to trochę chamskie ;p Z 2 nie byłoby tyle pacmanów

 

Fervi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
i chce wykorzystać wiele przedmiotów takich jak Własny Statek, Sztuczna Inteligencja, Robienie misji na planetach itp.

 

Fervi

 

A ja w swojej grze chcę wykorzystać Bonusy Do Zbierania, Wrogów oraz Ograniczoną Liczbę Żyć. Ale czy to zgodne z prawem? Co, jak mnie wsadzą za zgapianie z Mario? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności
Nawet Pong ma "Bonusy Do Zbierania, Wrogów oraz Ograniczoną Liczbę Żyć" (w pewnym sensie, ale jednak :P), także śmiało korzystaj, o ile nie będzie to oczywista (lub trochę mniej) zrzyna xP

 

Co! A więc będę miał także producentów Ponga na karku? :(

 

...widzę, że muszę używać mniej sarkazmu, bo ludzie biorą moje sarkastyczne posty na poważnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

Na serio - Własn Statek, Robienie Misji na Planetach to jest we WSZYSTKICH niemal grach typu "kosmiczna handlówka". Sztuczna Inteligencja... domyślam się, że chodzi tu o to, że twój statek wyposażony jest w sztuczną inteligencję (bo chyba nie myślałeś na poważnie, że sama koncepcja sztucznej inteligencji postaci w grze jest chroniona prawnie?!?!) - tu też nie będzie problemów. Zresztą Parkan II też nie jest jedyny, który taką koncepcję wykorzystuje. Oglądałeś serial Nieustraszony? tam był właśnie inteligentny samochód głównego bohatera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fervi: To że zgapisz pare elementów to nie nowość w przemyśle gier... jest wiele firm tworzących gry na podstawie innych gier:) tak jak ktoś mówił wyżej "do więzienia Cie za to nie wsadzą"... pomysł to pomysł a wykonanie to juz różnica :P takim przykładem jest choćby sławny "Tetris" jest bardzo dużo takich gier o tej samej fabule :D Spotkałem sie z wieloma nazwami przerobionego "Tetrisa"... m.in: "Jetris" lub "Petris" i wszystkie były praktycznie jednakowe... wiec nie masz sie o co martwić:) ale nawet jeśli to co oni Ci zrobią :D scigać Cie nie będą xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale żeby aż tak bardzo? Jakby zrobił klona gdzie wszystko jest takie same jak w oryginale to jeszcze, ale żeby po ściągnięciu części gameplaya ? :D

Kto będzie na to patrzał. Jest tyle ściągniętych gier, że jakby takich nie robili, to wybór byłby ubogi... Dużo tzw. ściągniętych gier jest także ... lepszych od tych z czego ściągnęli twórcy xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ale żeby aż tak bardzo? Jakby zrobił klona gdzie wszystko jest takie same jak w oryginale to jeszcze, ale żeby po ściągnięciu części gameplaya ?

 

Można powiedzieć, że takim klonem jest mario forever galaxy. Postaci z Mario, bronie i techhnologie z jets'n'guns. Np. nanogrzybki xD(w tamtej grze nanoroboty naprawcze) i tak dalej....nie ma co się o takie rzeczy spierać. Chyba ze ktoś zripuje almore i przerobi na gre single player nic nie zmieniając(z jedyną różnicą, że to byłby single a nie mmo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...