Skocz do zawartości

2012


PsichiX

Rekomendowane odpowiedzi

A ja chciałbym zobaczyć walące się drzewa przygniatające samochody i hydranty. W każdym dobrym filmie katastroficznym takie są. A co do fabuły, to może zamiast tych portali cokolwiek innego wymyślić? Nie wygląda to zbyt tragicznie, tylko śmiesznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 427
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Filmik z wersji alpha - wstepnie silnik gry wygląda tak:

http://pl.youtube.com/watch?v=ZhZMExMbjeE

 

Oraz EXEc z wersja alpha:

https://gmclan.org/up1105_4_2012_alpha.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - te meteoryty wyglądają badziewnie. Jakaś lecąca sobie smużka, która robi takie śmieszne, maluteńkie bum. To ma być wybuch meteorytu? Nawet jedna laska dynamitu robi większy wybuch.

Po drugie - niszczenie budynków - rozumiem, że te "potężne" wybuchy mają ogromną moc, ale litości, żeby budynek wyparował i żadnego śladu, a jak przelatuje przez budynek, to się jakoś tak stopniowo niszczy ;p ? Zresztą, całość nie robi żadnego specjalnego wrażenia. Grafika w obecnej chwili marna, praktycznie ciężko to grafiką nazwać. Wolfenstein 3D tak prawdę mówiąc lepiej się prezentował graficznie, ale rozumiem, że to wersja alfa, więc nad grafiką mogłeś nie pracować jak dotąd, więc na te nieszczęsne budynki nie patrzę, ale na meteoryty TAK. Poza tym, nie wiem jak w Xenonie, ale w takim Xtreme 3D, zrobienie czegoś takiego to było z 20 minut pracy ;p . Strasznie mało jak na betę. Zresztą, sama tematyka gry jak dla mnie nudna. The Towers moim zdaniem było bardziej pomysłowe i ciekawsze. Ogólnie, mam mieszane wrażenia. W obecnej chwili jak miałbym oceniać to zaledwie na 2/5, za całość 1, ale rozumiem wielki wkład pracy w silnik (z którym pokładam nadzieje, bo jeżeli by nie był skomplikowany w obsłudze, to może i bym z niego skorzystał; to co do tej pory pokazywałeś było jak dla mnie zbyt pogmatwane i nieczytelne) więc ocena o 1 stopień wyższa.

To było na podstawie trailera. Zaraz skończę ściągać EXEka i ocenię to co w nim.

 

EDIT:

Po obejrzeniu exeka powiem tak. Zastrzeżenia te same co w trailerze + nowe:

- te kratery są śmiesznie małe jak na meteoryt, no i bardzo płytkie jak na takie coś

- system wyłaniania się budynków położonych w oddali powinien być płynny a nie skokowy jak teraz

- ta mgła jest trochę dziwna

- znaczek w prawym dolnym rogu jest wkurzający, szczególnie jak się tak rozmazuje

- wybuch to wygląda jak jakieś ciasteczko

Ogólnie nie zmieniam swojej oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, to jest tylko alpha ;p

Ehh, niszczenie budynkow jeszcze nie skonczone.. A co do glebokosci kratera to dziura nie moze byc ksztaltu kuli ale bardziej splaszczonego, bo sila uderzeniowa rozchodzi sie w plaszczyznie. Do ukonczenia systemu zniszczen pozostalo zrobic nastepujace rzeczy:

- w tej chwili solidna czesc budynku zostaje a reszta 'wyparowuje', czyli dorobic trzeba ucinana czesc budynku i podzielic na mniejsze czesci, poddawane fizyce.

- przy wybuchach z ziemia jest tylko eksplozja, trzeba dorobic efekt graficzny fali uderzeniowej.

+ jeszcze kilka rzeczy, o ktorych pozniej powiem ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no duużo pracy jeszcze by wypadało w to włożyć, miasto nie wyglada jak miasto, a te rozwalające się budynki to byś zrobił że to jakoś sensownie sie wali, nie wiem obejrz sobie na youtubie motyw z world trade center i spróbuj odwzorować coś takiego.

No i kratery wieksze i zrob ze sie w nich cos pali czy sie dymi itp.

I drzewa, autka i ogólnie elementy, bez tego ani rusz :)

nie mówiąc o tym żeby dodać na budynkach jakieś nie wiem, drzwi? reklamy? cokolwiek, podłoże też podzielić na ulice i chodnik, a w kraterach zmieniać teksture na jakąś bardziej wypaloną.

btw:

cotoqd4.jpg

dorób jakieś fundamenty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do glebokosci kratera to dziura nie moze byc ksztaltu kuli ale bardziej splaszczonego, bo sila uderzeniowa rozchodzi sie w plaszczyznie.
A czy przeciętny Jan Kowalski który gra w Twoją grę będzie wiedział, że siła uderzeniowa rozchodzi się po płaszczyźnie...?

 

To co, że to będzie nie-fizycznie.

Głęboki krater fajnie wygląda, i to jest ważne :D

 

A co do projektu: Wiesz, może najpierw zrób tą falę uderzeniową, kilka innych bajerów, a dopiero później rób nam tu filmiki :) ?

Bo czas zmarnowany na nakręcenie filmiku, dodanie na jego początku loga XenoNa, wrzucenie tego na YouTube mogłeś równie dobrze przeznaczyć na zrobienie tej wspomnianej fali uderzeniowej... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekrzywiona kamera juz jest, ale wlasnie te przewracanie programuje :) w zaleznosci od kierunku wzgledem zrodla fali bedzie obracac katy gamma i beta :)

+ trzesienie kamery jesli jest sie blisko fali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Filar Społeczności

To ja czekam na ten system zniszczeń, bo na razie nie ma nic. A kratery konkretne, mi się podobają. Fajnie też odrzuca od wybuchów. No ale grafika to jak Counter-Strike, pasowałoby dać jakieś efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pieter: wlasnie, wtym problem ze nie wszyscy to rozumieja ;/ dla czego wiekszosc silnikow 3d jest lepsza? bo pracuje nad nimi sztab osob, kazdy jest od czegos, a tutaj to ja jestem calkowicie za wszystko odpowiedzialny huh. Wiec bierzcie pod uwage ze calosc to moja ciezka praca choc nieraz "wynajduje kolo od nowa", ale dzieki temu wiem ze to dziala dokladnie jak w zamierzeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, tylko sprawa wygląda tak, że w tym temacie oceniamy zapowiedź GRY, a nie SILNIK. Silnik może i jest dobry, może był solidny kawał pracy w niego włożony, ale to nie oznacza, że trzeba tylko na niego patrzeć, gdy mamy zapowiedź gry :P . Gdyby to była zapowiedź silnika i byś to pokazywał jako np. próbka możliwości w obecnym stopniu zaawansowania prac nad nim, to raczej bym nie dał 2/5, a np. 4/5 :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem exeka i znalazłem jeszcze coś co mi się nie podoba i zarazem jest nie korzystne dla optymalizacji, na obrazku poniżej zaznaczyłem texturę której nie powinno być skoro i tak normalnie nie była by ona widoczna.

domzh0.png

 

Co do kraterów no to nie wiem, jak dla mnie dobrze się tworzą chyba tylko są nieproporcjonalne do pędu komety, przydała by się jej jak propa mówił jakaś spalona textura tyle żeby miała przejście alpha z podstawową textura ( piasek ). No i właśnie kto buduje wieżowce na czystym piasku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waćpany i Waćpanny! Przedstawiam Wam nowy filmik z gry.

Na filmiku widać tytułową rozpierduche - miłego oglądania :)

 

http://pl.youtube.com/watch?v=1zsXCGxKxH0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

omogmogmgomg.

Teraz rozwalanie budynków wygląda o wiele lepiej :D Zrób jeszcze rozpad na losowe kawałki i będzie git >:}

Trochę to wygląda jak niszczenie klocków lego ;p No ale i tak wielki zachwyt szybkością z jaką chodzi silnik i to pod GMem :)

No i te kratery mogłyby być większe ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...